Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy kérjek számlát angolul?

Hogy kérjek számlát angolul?

Figyelt kérdés
Úgy adódott, hogy Londonba megyek vásárolni, viszont sajnos nem angolt tanultam az iskolában, így vannak hiányosságaim. A vásárolt ruháról viszont számlát kéne kérnem egy itthoni magyar cég nevére. Tudnátok ebben segíteni?
2011. márc. 8. 07:43
 1/7 anonim ***** válasza:

nem tudom londonban ho9gy megy, de pl Németországban nincs áfás számla. Külön nem csinálnak a kassza blokkot teszik bele a könyvelésbe vagy a kézi kiállításu számlát, de ha valahol kassza van ott nincs külön kézi számla. értelme sincsen igazából.

ha nagyobb mennyiségben akarsz vásárolni akkor küldenek számlát de egy egyszerü üzletben nem.

Dolgoztam könyvelésen itt németországban én csináltam pont az iroda házi kasszáját és ide a sime cetlit kellett berakni csak.

2011. márc. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Angliában élek,de mindenhol adnak blokkot amikor fizetsz..Külön tömbös szálát nem fognak írni,mert itt nem szokás..
2011. márc. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
javítok: számlát
2011. márc. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

De akkor hogy tudom itthona könyvelésemben elszámolni a kint vásárolt árut?

2011. márc. 8. 17:25
 5/7 A kérdező kommentje:
Azaz itthon pont ezért kértem közösségi adószámot, hogy kint tudjak számlát kérni, akkor hogy van ez? Köszi előre is
2011. márc. 8. 17:26
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Bárhol adnak számlát cég nevére, ha kérsz. Invoice a számla. I need an invoice for my company. Ennyit mondasz, és kapsz.
2011. márc. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. márc. 8. 21:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!