Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tényleg igaz hogy ha kimész...

Tényleg igaz hogy ha kimész Angliába dolgozni amíg nincs munkád vagy kevesebbet keresel 100fontnál akkor a munkaközpont ad neked heti 50 fontot és akár még a lakbéred is fizeti?

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 16:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
en mondtam hogy igaz, es tenyleg az, csak ha nem laksz meg itt harom eve, akkor nagyon bonyolult elintezni, de igen, igaznes mindenkinek jar
2011. márc. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
nem is mondtam hogy kolbászból fonják a kerítést. én is próbáltam már angliában munkát találni de nem sikerült pedig beszélek angolul. elég rizikós kimenni. azért kérdeztem mert ha tényleg lenne ilyen akkor meglepődtem volna nagyon.
2011. márc. 1. 01:56
 13/20 anonim ***** válasza:

: ma 01:27

4 éve élek kint..(lassan 5 éve) De ilyet nem adnak..Mi kapunk pár segélyt,de nem fizetik a lakbért és nem adnak csak úgy 50 fontot..Ha igaz akkor írd már meg nekem hogy te hol intézted..Akkor megyek és én is intézkedek..Ne viccelj már..Még a családi pótléknál is állandóan igazolnom kell,hogy bár elmúlt 16 éves(csak eddig jár alanyilag a családi itt kint) de még mindig nappali tagozatos a gyerekem..Ha nem tudnám sulival igazolni már el is vennék a támogatást..

Nem árt utána olvasni bizonyos szabályoknak..Ahogy már más is írta,hogy hiába uniós országból jön valaki,ha nem tudja ellátni magát,ha nem tartja el valaki akkor akár ki is toloncolhatják..

Gondolod,hogyha igaz lenne amit állítasz akkor nem rohanna mindenki ki Angliába..A semmiért kapni 50 fontot és még a lakbért is rendezik...

2011. márc. 1. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:31

Privát e-mail a válasz írójának


ne haragudj de aki hulye...

most tenyleg nehezedre esett volna elsetalni a jobcentrebe? vagy kerni income supportot?housing benefitet? stb.

en is mar evek ota kint vagyok, es rendszeresen talalkozom olyan hulyekkel mint te, kulonosen magyarokkal, akik hazajarnak fogamzasgatlot feliratni, mikozben itt ingyenes es meg sorolhatnam.

magadra vess, ha ugy kint elsz valahol, hogy nem tudsz semmit

2011. márc. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Már elnézést,de nem vagyok hülye!!

Amit te felsoroltál (income supportot?housing benefitet) azt kapom..Már rég el van intézve!!!

De akkor ne hazudj,hogy ha valaki ki jön rögtön kap! Mert azért ez nem így van!!!

Ha egyedül élsz akkor nem kapsz ilyen támogatásokat,mert a törvény rád is vonatkozik..Ha nincs aki biztosítsa a minden napi életben maradáshoz a szükségleteidet,ha nincs elég pénzed haza is toloncolhatnak..(Olvas utána kisokos)

Egyébként ezt pont a Jobcentre-ben mondták el amikor intézkedtem..A child benefit sem jár mindenkinek okoska..Sőt kapok egy kis lakbér kiegészítő támogatást is,de ez is meg van határozva hogy hogyan..Ugyanis számít hogy mennyi az évi keresete a családnak..Ha túl léped,már meg is állítják a fizetését..De ember!! NEM FIZETIK A TELJES LAKBÉRT!!! Kapsz pár fontot..

Akkor azt írd legközelebb okoska,hogy vannak támogatások amiket lehet igényelni(Mert ez igaz,ha már egy ideje kint vagy)De ne azt írd hogy valaki aki kijön és nincs melója rögtön kap ilyen támogatásokat mert ez nem igaz..

Legközelebb kérdezzél okos gyerek mielőtt hülyéznéd a másikat!!!!

2011. márc. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
JA! és nem járok haza gyógyszerekért,mert TUDOM,hogy itt kint is megkapom...Okoska...
2011. márc. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

: ma 07:30

Még valamit...Nem kell válaszolnod a hozzászólásomra..(bár ha hülye gyerek vagy úgyis fogsz) mert törlöm a kérdést...Ilyen alakokkal mint te még egy szobában sem lennék akik rögtön lehülyézik a másikat mielőtt megtudná a lényeget!!!De gondolom te azt hiszed magadról hogy csak te vagy ilyen hűűű de okos..Csak éppen össze-vissza hazudozol másoknak,hogy könnyen és bárki kaphat segélyeket..és a szerencsétlenek beveszik...

2011. márc. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
akkor pl kint vagy 2 hónapig meló nélkül pedig keresel mint a hülye akkor megkapod?
2011. márc. 1. 12:56
 19/20 anonim ***** válasza:

Én is kint élek 3 éve Angliában..Nem igaz az hogy valaki kijön,és 2 hónapja nem talál melót az rögtön kap ilyen támogatásokat..Tényleg nem adják ilyen könnyen..

Én is amióta kin élek par time melóm van csak. Vagyis hetente csak 40 fontot keresek. Nekem is van egy lányom aki iskolás,és itt kint tanul.A férjem dolgozik,és ő keres.Amikor kijöttem és 1 hónap után sem volt állásom,mi bementünk a jobcentre-be,hogy munkanélküli segélyt kérjek.Elutasítottak avval az indokkal,hogy eddig nem kerestem semmit,és mivel nem volt még főállásom,így nem is vagyok regisztrálva..(csak akkor kell regisztrálni ha valaki full time-ban dolgozik és adót fizet.Munkába állástól számítva 30 napon belül kell elintézni a regisztrációt) Mivel én nem adózom,és nincs főállásom nem kellett regisztrálnom.Ezért nem is kapok munkanélküli segélyt.A child benefit csak akkor jár ha gyerek is van..Ez az itteni családi pótlék..16 éves korig jár alanyi jogon,utána ha továbbra is nappali tagozatos a gyermek akkor minden évben kérni kell,is iskola által igazolni..(otthon is így volt valamikor)

Amikor a férjem havi 1500-1800 fontot keresett bármilyen támogatást igényeltünk elutasítottak minket avval,hogy egy főre az összeghatár meg van..Nagyjából úgy zajlik mint otthon..Otthon is kapsz önkormányzati támogatásokat ha 1 főre nem éri el az adott összeget) Na itt is így van..

A válság miatt a férjem elvesztette az állását,és igaz talált egy másikat de az 1800 fontos fizetése helyett csak létminimumot kapott.(850 font) Ekkor már nem érte el a kívánt összeget és így kaptunk támogatást.Mégpedig lakást támogatást.De itt is figyelembe veszik,hogy mennyi az évi kereset a családnak,mennyi a havi kiadások(villany,lakbér gáz stb) és ennek megfelelően adnak..Ha túl léped az bejegyzett évi kereset összeget (akár túlórával ,akár nagyobb fizetéssel) a támogatást újra értékelik,és ha már nem vagy benne az adott csoportban rögtön meg is vonják..

Egyébként én is azokhoz csatlakozom akik azt mondják,hogy olyan nincs,hogy kijössz,nem találsz melót,berohansz a jobcentre-be és kapsz heti 50 fontot és kifizetik a lakbéredet..Mert ez így nem igaz..Kaphatsz heti 50 fontot ha már volt bejelentett full time melód,és fizettél adót..Majd véletlen folytán munka nélkül maradsz,és ekkor igényelhetsz..De semmi melónál nem jár..Mint írtam az sem igaz,hogy fizetik a lakbéredet..Ehhez is el kell telni egy kis időnek,hogy tud igazolni,hogy mióta vagy kint.Mr írtam,hogy kiszámolják hogy a család évi keresete mennyi,mennyi a lakbér,mennyi a kiadás,és ha nem lépi túl a megengedett összeget akkor kap támogatást.Mi kaptunk..Nekünk a lakbérrel,és minden fizetnivalóval együtt havi 620 font volt az összeg amit fizettünk..Mivel létminimummal dolgozott a férjem,én csak heti 40 fontot kerestem így járt a lakbér kiegészítő támogatás ami havi 59 font volt..(jó sok mi??) (a child benefit volt egy kicsit több)

De amióta a férje újra jól keres az önkormányzat már törölte is a támogatásokat..Mivel magasabb jövedelemmel rendelkezünk,így már nem vagyunk jogosultak a támogatásokra..

Kedves kérdező..A kérdésedre a válasz..Nem igaz,hogy csak úgy kapsz segélyeket,támogatásokat...Ahhoz hogy kapjál előbb le kell tenni valamit az asztalra..De ha jól tudom otthon is így van.Csak akkor kapsz munkanélküli segélyt ha van egy bizonyos ledolgozott időd..(ha nem így van akkor elnézést..de régen így volt)

Egyébként az is igaz amit az egyik író írt..Ha egyedül vagy kint ,és nincs aki támogasson,és képtelen vagy eltartani magad,bármikor haza küldhetnek..(nem is nagyon lehet hajléktalanokat látni,én legalábbis még nem láttam)

Annak az írónak aki lehülyézett másokat üzenném,hogy ne mondjon olyat ami nem úgy van..Akkor írja le részletesen,hogy miképpen lehet igényelni,mert ahogy ő írta,tényleg úgy jön le,hogy ide bárki kijön rögtön fizetik a lakbérét,és heti 50 fontot is kap..Ha ez így lenne minden angol felháborodna...Nem kell rögtön hülyézni ,tényleg meg kell kérdezni előbb a másiktól,hogy te eddig mit intéztél,voltál itt,voltál ott??

további szép napot

2011. márc. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

ma 13:31

Végre valaki aki értelmesen leírja..Így mindjárt másképp és hihetőnek hangzik mint annak a szövege aki csak hülyézni tud..Gondoltam hogy ilyen nincs amit a kérdező írt...

2011. márc. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!