Kezdőoldal » Utazás » Európa » A fiam Angliába szeretne...

A fiam Angliába szeretne menni dolgozni egy barátjával, interneten találták a hirdetést, de már telefonon is beszéltek a hirdetővel. Szerintetek mennyire hihető a dolog, tényleg csak én és persze a férjem vagyunk ilyen maradiak?

Figyelt kérdés
Félek, hogy átverik őket, de csak azt mondja milyen negatívan gondolkodom. Autókozmetikai cégről van szó és mindenben azt ígéri, hogy segít ha már kint vannak, szállás, papírok intézése. Állítólag 60-70 fontért lehet találni albérletet és napi szinten fizetnének ami kb. 35-40 font naponta esetleg plusz borravaló. Indulásnak 500 fontot ajánl azzal már el tud indulni, albérlet foglalás stb., ja és ő kér a két napért amíg velük foglalkozik papír ügyintézés miatt 150 fontot.
2011. febr. 4. 20:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Amugy kb. 5 percembe telt kideriteni,hogy atveres az egesz, a fiad is lehetne korultekintobb, kozvetitonek sosem szabad hinni!!!!!!!!!! Magyarnak meg foleg....:(
2011. febr. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Soha de soha nem kérhetnek semmilyen jogcímen pénzt állásközvetítésnél.

A FÓKUSZ műsorában volt körülbelül 3 hete (vissza keresheted a neten)egy riport a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat egy dolgozójával,aki elmondta,nem kérhetnek pénzt semmilyen jogcímen,sorolt példákat is: szállás keresés, információs csomag nyújtása, training napra pénz stb. Ez mind átvágás!!!A riportban elhangzott, hogy aki a következő listában szerepel,magán közvetítő iroda,az nagy valószínűséggel legálisan dolgozik,ha nem találod meg a listában az iroda nevét,ÁTVÁGÁS!!!!!!Ez a lista hivatalos.

[link]

Remélem segítettem,és nem engeded ki a fiad!Üdv

2011. febr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat, de pl szobát énis 60/hétért bérelek. Munkaközvetítésért pedig teljesen illegális magyarországon és angliában is pénzt kérni...

A 35-40 fontos fizetés naponta is reális, mondjuk attól függ mennyit dolgoznak ezért, de ez olyan minimálbér körüli ár, ha olyan napi 6-7 óra körül dolgoznak (nem számoltam pontosan ki).

Ha biztos munkára mennek ki, akkor is szűkös az 500font, hiszen elkérnek 1 havi kauciót és az első havi bérleti díjat, az önmagában 70 fontos szállásnál 560 font.. És akkor még kell majd egy csomó mindent venniük, én az első héten kb 80 fontot költöttem, mert kellett olyanokat vennem, amit azért cipelni a bőröndben nem volt érdemes, pl tusfürdő, sampon, mosószer, mosogatószer, kaják (olyan, ami nem csak napi, pl liszt, ilyenek)... Szóval inkább 1000 font, de mondjuk 700 fonttal és biztos állással én már el mernék indulni. De mondjuk ha magyarországon van munkája, akkor az utsó havi fizuját úgyis akkor kapja meg, amikor már itt van...

2011. febr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Külföldi munkavállalás garanciái ügyében megbízható tájékoztatást a Nemzeti Munkaügyi Hivatalnál adnak.
2013. aug. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!