Kezdőoldal » Utazás » Európa » A fiam Angliába szeretne...

A fiam Angliába szeretne menni dolgozni egy barátjával, interneten találták a hirdetést, de már telefonon is beszéltek a hirdetővel. Szerintetek mennyire hihető a dolog, tényleg csak én és persze a férjem vagyunk ilyen maradiak?

Figyelt kérdés
Félek, hogy átverik őket, de csak azt mondja milyen negatívan gondolkodom. Autókozmetikai cégről van szó és mindenben azt ígéri, hogy segít ha már kint vannak, szállás, papírok intézése. Állítólag 60-70 fontért lehet találni albérletet és napi szinten fizetnének ami kb. 35-40 font naponta esetleg plusz borravaló. Indulásnak 500 fontot ajánl azzal már el tud indulni, albérlet foglalás stb., ja és ő kér a két napért amíg velük foglalkozik papír ügyintézés miatt 150 fontot.
2011. febr. 4. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%

Ez nem hit kérdése, hogy beszedem a placebó tablettát, és lesz londoni munkám.

Itt az internet, járjon utána. Az előre pénzkérés mindig gyanús, és tényleg vannak ilyen átverések.

Például meg lehet nézni, hogy létezik-e a cég. Hogy mennyire reális a 60-70 fontos albérlet. (Max egy kutyaól lehet) Esetleg felhívni a kinti konzulátust. Ilyesmi.

2011. febr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

En Angliaban elek,de jot meg nem hallottam a magyar kozvetitokrol...inkabb csak azt,hogy jol lehuznak penzzel.

Aztan mehetsz amerre latsz... Sajnos erre is fel kell keszulni,mert benne van a pakliban. Angolul remelem beszelnek,mert anelkul nem ajanlanam,hogy kijojjenek.

Amugy szerintem mar itt se olyan jo,mint regen...en most keszulok hazamenni.

2011. febr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Én is Angliában élek..Válaszolok a kérdésedre.

" Állítólag 60-70 fontért lehet találni albérletet"

Ez igaz.Vannak szobák ami 60-70 font 1 fő/hetente. De előre kérnek 2 hét kauciót.(ezt bele kalkuláltátok?)

"napi szinten fizetnének ami kb. 35-40 font naponta "

Ez már gyanús.Több okból is.

Angliában nem fizetnek napi díjat.Amíg ügynöki dolgozó valaki addig 2 hetente kap fizetést,ha már a cég dolgozója lesz valaki akkor havonta kap fizetést.Én 5 éve élek kint ,de még senkitől nem hallottam,hogy naponta kap fizetést..(feketén meg ne dolgozzon ,mert rosszul jár nagyon,itt kint komolyan veszik a feketemunkát)

Másik ok amiért gyanús,hogy tegyük fel napi 35 fontot kap.Az heti 175 font,és havi 700 font..De hiszen még a létminimum összeget sem éri el..Adózni hogy fog ebből??

Szóval ez gyanús.

" Indulásnak 500 fontot ajánl azzal már el tud indulni"

Ez az összeg épp hogy súrolja a "éppen elég" határt.Ez csak akkor elég ha amint kijöttek már dolgoznak is.

"és ő kér a két napért amíg velük foglalkozik papír ügyintézés miatt 150 fontot."

Ez meg már átverés!!!

Könyörgőm! Miért kér 150 fontot?A papírok intézése teljesen ingyenes,csak a munkaügyi irodába kell bemenni..Semmi nem kerül pénzbe.Azért mert beviszi őket a munkaügyi irodába?? Ne már!

Egyébként azt elmondta a pasas,hogy a fiadnak is kell majd regisztrációs díjat fizetni a munkakezdéstől számítva 30 napon belül? Ha jól tudom most 100 font(nekem még 90 font volt)

Szóval így olvasva nekem nagyon úgy tűnik,hogy át fogják őket verni..

Tud a fiad és a barátja angolul? HA igen akkor jöjjenek ki egyénileg,és csakis magukban bízzanak..Nyelvtudással mindent meg tud oldani ő maga is..

38/N

2011. febr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
en is angliaban elek, es hidd el nekem, hogy lehuzas, foleg ugy hogy magyar a kozvetito. itt angliaban meg veletlenul sem szabad magyarokkal kezdenem
2011. febr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Elso vagyok es egyetertek az elozovel teljesen !!!

Kivancsi lennek en is milyen papirok ugyintezesere ker ennyit...a szerzodesre vagy a home office regisztraciora,amit a fiadnak kell fizetnie vagy a NI number megszerzesehez,ami ingyenes. Ha nem beszelik jol a nyelvet el lesznek veszve itt az biztos.

Az 500 font meg eleg keves,en az ismerosoknek,akik ki akarnak jonni mindig min.1000et szoktam mondani.

Alberlet 60-70 ezer... hat nem tudom milyen helyen, en is tudok itt olyat szlovak cigany csaladnal...

Mi 110 ezret fizetunk egy szobaert es 9en lakunk igy is a hazban :( Es nem Londonban, ami persze meg dragabb.

Elozo helyen 125.000 ezret fizettunk, az jo helyen volt.

Szoval en is utanajarnek a hirdetonek az interneten!!!

2011. febr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!Egyébként a pasas magyar valami üzletvezető és azért akar pénzt kérni, mert addig nem dolgozik és ennyi a bére, szerinte 1-2 nap az ügyintézés, albérlet keresés stb.Szóval nekem is sántít ez valahol.Nem Londonban lenne a munka, hanem a déli Óceán parton, sajnos a város nevét már nem tudom csak egyszer láttam az e-mailt.
2011. febr. 6. 19:26
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

tegnapelőtt 22:07 vagyok

Látom valaki nagyon lepontozott.

Egyébként ez is egy hülye kifogás,hogy azért kér 150 fontot,mert 2 napig nem dolgozik és kiesik a pénz.Szabadságra is elmehet,és akkor fizetik..De ha dolgozik is..2 nap 150 font akkor is sok..Meg lep,hogy azt írod,hogy a 2 napban intézné a papírokat és a szállást.A szállást már akkor el kell intézni,mielőtt kimennének a fiúk Angliába. Ők már a kész szobába tudjanak menni,és 2 napig ne az utcán legyenek..De ha kiérkezésükkor intézné el,akkor is 1 nap alatt megoldható..Reggel bemennek az irodába a papírt elintézni (ami maximum 1 órát jelent várakozással) majd mennek szobát keresni..De ti tudjátok..

2011. febr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Ne engedje el őket ! Átverés az egész!nekik a lakásból lesz hasznuk amit ráfognak sózni a fiára meg a barátjára.Szar egy banda az egész
2011. febr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2011. febr. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Remelem ennyi eleg lesz ahhoz,hogy elhigyje a fiad atveres az egesz es a felelmed nem alaptalan:


[link]


"Aztán, még közvetlenül a találkozóra indultunkkor hallottunk egy esetről, miszerint egy magyar itt Bournemouthban kicsábított 40 embert biztos munka és szállás ígéretével - és aztán amikor azok kiérkeztek, akkor itt várta őket a nagy semmi. Morbid? Ezen 40 közül is voltak páran, és volt alkalmam beszélgetni egyikükkel.

Nos, az eddig leírt dolog alapján jogos a felháborodás, és nekem is ez volt az első reakcióm és most is ez a véleményem, hogy elég köcsög dolog volt. De a beszélgetés egy pöttyet árnyalta ezt az egészet. Mert ehhez két ember kell, tudod. Nulla nyelvtudással, nulla szakmai végzettséggel, nulla szaktudással (!!) kijönni egyetlen ígéretre alapozva, ráadásul leszurkolva nem is kis összeget... Hááát, elég meredek. Mert azért amikor mi kijöttünk, bármennyire is egy egész családdal jöttünk, de felkészültünk az országgal kapcsolatban, nem csak úgy fogtuk magukat és jöttünk. Hümm. És tudtuk, hogy minden bizonytalan, minden "majd alakul", aktív közreműködésemmel. Az ő esetük egy picit nem is picit más... "

2011. febr. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!