Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen város Bécs? (Kérdés...

Milyen város Bécs? (Kérdés rövid magyarázat hosszú)

Figyelt kérdés
Azért teszem fel azt a kérdés mert valaki azt mondta, hogy inkább balkáni város mint nyugat-európai. Ezen eléggé megdöbbentem, hiszen szinte minden évben az jön ki különböző nemzetközi szintfelmérő listákon (wikipédián rajta van) , hogy ott a világon a legmagasabb az életszínvonal, az egyik legélhetőbb város a világon, tiszta stb. Mit gondoltok erről?
2011. jan. 29. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokat járok oda a munkám miatt, de balkáninak nem nevezném. Picit hasonlít Budapestre, ha az építészetét nézem, de ugye ez nem meglepő, viszont iszonyatosan tiszta, vannak kisebb toronyházak, mert ott ugye nem tiltják és olyan rendezett az egész. Szívesen élnék ott.

Az elkerülő sztráda (mint nálunk az M0) meg trendi is, kék fényekkel vannak kivilágítva az alagutak.


Szóval szerintem nagyon szép város. Egyetlen negatívuma az a bazi nagy OMV olajfinomító.

2011. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kérdezd meg azoktól a zseniktől, akik szerint balkáni. Nagyon szép város, nincs vele semmi baj.
2011. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jártam már ott. Nagyon szép, lényegében olyan, mint ahogy Budapest nézni ki, ha Magyarországon sose lett volna kommunizmus.
2011. jan. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat:) Pont ezért kérdeztem meg, mert én nem sokszor jártam ott, de nagyon tetszett és azután nem tudtam hová tenni ezt a ,,balkáni" jelzőt, lehet irigységből mondta ezt az illető.
2011. jan. 29. 11:21
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagy.
2011. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért mondják balkáninak, mert tele van BEVÁNDORLÓVAL....előfordul ott mindenféle bőrszínű ember akik bizony szemetelnek stb


MOST AZOK KÖNNYEN ÍRJÁK ,HOGY SZÉP KIK KÉTSZER VOLTAK OTT EGYNAPOS BUSZÚTON...

AKI ISMERI ANNAK ÍROM: MENJETEK VÉGIG A FAVORITENSTRASSÉN, MENJETEK KI FLORIDSDORFBA ÉS MENJETEK VÉGIG A VÁROSI HÉV-VONALON, MIDLING ESTE TB

AKKOR LÁTJATJÁK, HOGY MIÉRT NEVEZIK EGYESK BALKÁNINAK.


a belváros az persze, hogy szép, és magas is z életszínvonal, az OSZTRÁKOKNAK,, akik már menekülnek bécs külső kerületeiből vidékre

2011. jan. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
utsó vagyok.....a hozzászólást, bécsből, Florisdorfból ( 21.ker) írtam
2011. jan. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék, hogy azt is mondták, hogy mekkora a különbség a nyugat-európai városok és bécs között, hogy a nyugat-európaiak nem balkániak, de hát ott még több bevándorló van, nem hinném, hogy London, Berlin sokkal különb lenne, talán ott még több a bevándorló, bár nincs saját tapasztalatom még.
2011. jan. 29. 15:11
 9/12 anonim ***** válasza:

"MOST AZOK KÖNNYEN ÍRJÁK ,HOGY SZÉP KIK KÉTSZER VOLTAK OTT EGYNAPOS BUSZÚTON...

AKI ISMERI ANNAK ÍROM: MENJETEK VÉGIG A FAVORITENSTRASSÉN, MENJETEK KI FLORIDSDORFBA ÉS MENJETEK VÉGIG A VÁROSI HÉV-VONALON, MIDLING ESTE TB

AKKOR LÁTJATJÁK, HOGY MIÉRT NEVEZIK EGYESK BALKÁNINAK."


- Szóval egy kerület miatt legyen balkáni? Egy balkáni város magában néz ki úgy, ahogy az általd említett rész. Ennyi erővel minden ország lehetne mondani, hogy 'balkáni'. :)

2011. jan. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Való igaz, hogy Párizsban, Londonban ezerszer több a bevándorló,mint Bécsben, de a bécsi bevándorlók főként java részben szerbek, bolgárok, törökök meg ilyesmik, tehát talán ezért mondják, hogy balkán

először is nem egy kerület balkán Bécsben, hanem több is..

amúgy bárkinek ajánlom főként szombat este

Karlsplatz utána metro Meidling, Lieing, majd föl végig Brünnerstrasse és majd akinek úgy tetszik az ottani élet, majd kétszer is végiggondolja....

én pl ott már láttam túszdrámát is meg egyebeket ( metrokocsiban dohányzás stb..) ami Pesten nincs


tehát itt nem egy kerületről van szó

2011. jan. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!