Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lehet Ukrainában a hegyekben...

Lehet Ukrainában a hegyekben sátrazni? Nem szólnak érte?

Figyelt kérdés

Magyarországon 24h belül nem szabályos ha jól tudom. És ott?

Most mennék Ukrainába a határtól 40 km-re. Nem akarok ilyesmi miatt fizetni, így inkább sátraznék.


2011. jan. 13. 09:33
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Üzenet Ukrajnából!:


"(...)

-Imádjuk a túristákat Thaföldre exportálni. Ha pedig éppen túl sokat vittünk arrafelé, akkor kolbászt csinálunk belőlük mert olcsóbb mint a disznó. :-)

-Ne mááár! Ekkora baromságot! Le se szarják ha lesátorozol. Ott alszol ahol akarsz. Senkit se érdekel. A határ mellett 4-5km-ren belül nem érdemes a határőrök miatt.

(...)

-A mafia?

-Az nem foglalkozik ilyesmivel.

-Akkor gondolom a medve és a farkas se igaz?

-Errefelé nincsenek. A farkacs csak falkában támad. A medve meg kerüli az embert."


Kint aludtam a határ mellett. Még a magyar oldalon. Beszéltem a határőrökkel, őket csak az érdekelte magán területen akarok aludni vagy sem...

Kerestem egy házat ahol csak a telek eleje volt elkerítve.

Bekopogtam megkértem had aludjak ott. Leírom ide, had szúrja egyesek szemét: Nagyon kedves CIGÁNY család volt.

Szóval ingyen megengedték. A tulaj testvére kijött egy kicsit elbeszélgettünk. A szomszédok is kijöttek, kiváncsiak voltak. Aztán jó éjt, "Csak nehogy megfagyj! Áh, nem fogok!" Másnap reggel egy idős bácsi kijött és megkérdezte hogyan aludtam, nem volt e hideg.

Mellesleg félóránként vagy még annyi se, de a határőrök ott cirkáltak mellettem.


Arrafelé egy a lényeg, legyenek ismerőseid vagy rokonaid. Akkor minden ok.

2011. jan. 16. 20:36
 12/12 anonim ***** válasza:
Igen, lehet sátrazni. Én a Krímen és a Kárpátokban is sátraztam. Ez utóbbinál az állatokra picit oda kell figyelni (ezt már korábban kivesézték). A Krímen másfajta állatok vannak, másfajta védekezést igényel (pl. sztyeppei vipera, be kell húzni a sátron a zippzátat, de teljesen, reggel pedig a cipőt kirázni, összesen ennyi a tudnivaló).
2011. jan. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!