Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonba mennyi időbe telik...

Londonba mennyi időbe telik bármilyen munkát találni?

Figyelt kérdés
Középfoku nyelvtudás
2010. nov. 6. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1 hónaptól kezdve akár több hónapon át.

Sok mindentől függ.Pl: a szerencsétől, vagy hogy van-e állás,vagy mennyien jelentkeznek rá stb..

Én úgy tapasztaltam,hogy elég nagy a konkurencia..

2010. nov. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
A nővérem fia és annak barátja szeptember elején mentek ki. Az egyik fiú a harmadik napon (azt hiszem Tesco) talált állást, valamilyen egyszerű munkát, nem válogattak. A céljuk az volt, hogy minél hamarább álljanak munkába, sőt arra sem törekedtek, hogy rögtön egy helyre kerüljenek, úgy gondolkodtak, ha már az egyik állásban van, akkor könnyebb a dolguk, hogy lakást is bérelhessenek. A másik fiú egy tea-kávéházban felszolgálást vállalt, neki a 6. napon sikerült. Egy hétig laktak panzióban. Nem sokára, a másik fiú is eljött a T-ból, mert üresedés lett a kávéházban és most már egy helyen dolgoznak. Nem panaszkodnak, de ha ennél is ideálisabb munkát találnak tovább lépnek. Sőt a párjuknak is kezdik keresni a munka lehetőségeket, a lányok is nem sokára mennek utánuk. Egyébként ketten 500.000 ft-tal indultak el, és erős közepes szinten beszélnek angolul. Remélem használható infót tudtam írni!
2010. nov. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Jót mosolygok ezen a haverom haverjának haverja....

Ettől függetlenül elhiszem,hogy találtak állást,de ez annyira ritka eset mint a fehér holló..

Évek óta kint élek,és nagyon sok olyan emberrel ismerkedtem már meg akiknek nem közép,hanem felsőfokú nyelvvizsgával rendelkeznek,és bizony ők is jó ha 2-hét után találtak állást..Az igazság az,hogy nem az számít,hogy milyen fokú nyelvvizsgával rendelkezik valaki.(nekem például nincs nyelvvizsgám mégis dolgozom egy nyomdában)

Itt az számít,hogy ki tud társalgási szinten kommunikálni..

Azért ez a pár nap alatt találok melót,csak akkor működik ha valaki 1. fix állásra megy.2. ismerős intézi neki a munkát.Ezért ne nagyon lovald bele magad.Inkább számolj 1-2 hónapra..Ezért is nem árt egy kis anyagi tőke..

2010. nov. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lényegében hasonló válaszokat adtunk! Én nem biztattam, hogy azonnal kerekedjen fel és menjen, mert ott kint minden okés. Egyetértek, hogy a nyelvvizsga papír semmire sem ad biztosítékot, a gyakorlati tudás számít. Ezért írtam, hogy erős közepes szinten beszélik a nyelvet, amire azt mondjuk, hogy társalgási szinten. Ugyanakkor azt is feltételezem, hogy vannak emberek, akiknek magas az elvárásuk (talán nincs önkritikájuk és ezért nehezebb megtalálni számukra a megfelelő helyet) és azt hiszik, hogy felsőfokú nyelvvizsgával rögtön vezető pozíciót be tudnak tölteni. A mi esetünk sem erről szólt, mint írtam Tesconál kezdtek, tehát nem válogattak. Itthon is bármikor el tudsz helyezkedni ezeknél a cégeknél árufeltöltőnek, pénztárosnak stb. Abba ne menjünk bele, hogy mennyiért! Arra is kitértem, hogy nem üres zsebbel indultak neki. Sajnálom, hogy elbeszéltünk egymás mellett, nem sokadik ismerőstől vettem az infót, nem kell mosolyogni, hidd el van ilyen is, mint ahogy az első is írta szerencse is kell hozzá, hát akkor nekik ez kedvezett. Ha kint vagy akkor biztosan tudod, hogy számtalan lehetőség kínálkozik a keresgélésre. Böngészték az újságokat, és mégis úgy sikerült a kávézó, hogy bement és megkérdezte. Elsőre bármilyen munkát el lehet vállalni, utána ráérsz keresgetni. Vannak kifejezetten olyan szakmák, amire azonnali munkakezdést tudnak ajánlani.
2010. nov. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem lehet elhinni, hogy van, akinek a 3. és a 6. napon szerencséje van? Egy Tesco állás nem egy álommunka, de legalább van.
2010. nov. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne legyen senki pesszimista,sikerülhet pár nap alatt is,pár hónapon keresztül pedig 500.000 vagy 1.000.000 Ft-ból azért meg lehet élni.

Szerintem igaz az a haveromnakahaverja sztori!:) nem kell kételkedni benne,nem hinném,hogy elferdítették a dolgot.

Amikor az embernek szerencséje van,akkor szerencséje van(nem nagy megállapítás)

Viszont,amikor nincs szerencséd,akkor 1 év alatt sem találsz ott munkát..

2010. nov. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

tegnap 22:36 vagyok

Nem akartalak megbántani,és elhiszem,hogy nekik sikerült.De sajnos tapasztalatból tudom,hogy sokan ha ezt hallják csak annyi marad meg,hogy 3-6 nap alatt melót találtak..Igazad van..A kopogtatós módszer sokszor többet ér mint az újság..Az is igaz,hogy nagy szerencse is kell ám...

Amikor azt írtam,hogy mosolygok amikor azt hallom,hogy "haverom haverjának haverja...." ezt azért írtam,mert sokan ezt mondják,és a végén kiderül,hogy fogalmuk sincs semmiről.

Tény az,hogy London Anglia legdrágább városa.

Tény,hogy magyarokon kívül nagyon sok más nemzetiségű ember is ott próbálja ki a szerencséjét,és sokuknak az angol a második anyanyelvük.

Tény,hogy több a munkakereső mint a munkahely,és bizony itt sem könnyebb állást találni,sőt ha lehet nehezebb,mert nekünk magyaroknak bizonyítani is kell...

Sokat számít ahogy írtad a nyelvtudás,sokat számít a talpraesettség..Én azt szoktam mondani,hogy annak sikerülhet külföldön révbe érni akiben van egy jó nagy adag mersz is...

Én például 7 hónap után találtam állást(addig csak part-time-ba takarítottam) mert nem mertem megszólalni,nem mertem lépni...Hiányzott a bátorság..

Ami a lényeg még! Tudni kell felállni,és ne lelkileg magunkra venni az elutasítást..Mert bizony sokszor ebben is részünk van...

Még egyszer elnézést ha megbántottalak nem állt szándékomban...

38/N

2010. nov. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szasztok! Köszi a válaszokat. Én 1 hét mulva megyek ki, lakást már foglaltam magamnak a 3.zonában 2 haverommal. Sajnos csak 200 ezer Forintot tudok kivinni költözpénznek, igy 1 honapom van rá nagyjábol h munkát találjak. Ha esetleg valakinek van valami ötlete nagyon megköszönném! üdv
2010. nov. 7. 15:21
 9/11 anonim ***** válasza:

én nagyon hamar találtam. pár napig neten keresgéltem aztán bementem egy munkaközvetítő irodába. mivel tudtam angolul, rögtön aznap kiközvetítettek egy raktárba, ruhákat kellett pakolászni. és mivel látták, hogy jól beszélek fel is vettek állandóra. nem volt a legjobb meló de kezdetnek ennek is örültem, mellete keresgéltem más állást, és rá két hétre találtam is. akkor egy üzletben eladóként dolgoztam...

szerintem aki nagyon akar az talál melót, persze angoltudás az fontos.

2010. nov. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

sztem ez külhoni lét igen kemény vállalkozás.

elszántság pénz és alkalmazkodó kézség kell hozzá.

Valamelyik hiányzik bukott a mutatvány.

2013. márc. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!