Kezdőoldal » Utazás » Európa » Megéri Németországba költözni?

Megéri Németországba költözni?

Figyelt kérdés

Több érvem van arra hogy költözzek és arra is hogy maradjak.

Érvek maradáshoz: itt van mindenki akit ismerek

Érvek hogy költözzek: jobb fizetés, jobb megélhetés, jobb egészségügy, jobb oktatás, erősebb valuta



ma 19:53
 1/7 Telelő Teve ***** válasza:
45%
Elmész, rájössz, visszajössz.
ma 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Innen barhova erdemes elkoltozni.
ma 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Közel 10 éve úgy mentem ki Németországba, hogy pár évig ott leszek, dolgozom, megszedem magam, aztán hazaköltözök. Azóta is itt vagyok, a gyerekem már itt született, és eszem ágában sincs hazaköltözni. Igen, sok minden hiányzik, pl emberek, programok, ízek, és nem, itt se mindig könnyű. De nagyságrendekkel könnyebb, mint Magyarországon. A döntő érv mégis az, amikor felteszem magamnak a kérdést, hogy mi lenne a jobb: ha itt nőne fel a gyerekem, vagy ha Magyarországon? Egyértelműen itt, Németországban. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy nem mindenki látja így, nem mindenkinek jött be itt az élet. Hazaköltözni sosem késő, mindig adott rá a lehetőség, ha valakinek úgy alakul. Egy próbát viszont megér. (A fentiekhez hozzátartozik, hogy német nyelvtudással jöttem ki.)
ma 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 éve jöttem ki úgy, hogy 5 évig pénzt gyűjtök, majd irány haza.


Megtehetném, tudnék otthon házat venni, de eszem ágába nincs már. Inkább vettem kint.

ma 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Még talán annyi, hogy akkor érdemes belevágni, ha van:

-legalább társalgási szintű nyelvtudás

-valamilyen szakmai képzettség

-nyitott életszemlélet

ma 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem vagy rasszista, és képes elviselni mindazt, ami a multikulturalizmus, akkor megéri.
ma 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
meg
ma 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!