Kezdőoldal » Utazás » Európa » A Kanári szigeteken legális a...

A Kanári szigeteken legális a marihuána?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy Spanyol törvények vonatkoznak ugyanúgy, hisz Spanyol fennhatóság, de azért megkerdem

szept. 7. 20:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Számos megkötéssel, de igen.
szept. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Turistaként hozzájuthatok egyszerűen?
szept. 7. 21:27
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem. És magyar àllampolgárként büncselekmènyt követnèl el.
szept. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%
Nem,ne is próbáld.
szept. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
78%
simán hozzájuthatsz. a fűellenes demagóg sznob alkoholistákra nem kell hallgatni. nyilván nekik elvitte az agyukat a kannásbor.
szept. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

#3

Nem értem az érvelésedet. Magyar állampolgárként miért követnél el bűncselekményt ha olyan országban füvezel ahol az legális. Minden állam hatásköre az adott állam határain belül érvényesek. Ha egy másik országban tartózkodsz akkor az ottani törvényeket vagy köteles betartani. Pl ha te elmész egy muzulmán országba, nem ugyanazokat a szabályokat kell betartanod mint itthon. És fordítva, ha egy muzulmán országból idejön valaki akkor nem hivatkozhat a saját országának törvényeire mert itt más törvények vannak érvényben. Ha egy magyar állampolgár elmegy Hollandiába és az ott tartózkodása alatt cannabis-t fogyaszt, nem követ el bűncselekményt. Ha egy holland állampolgár Magyarországra jön és itt fogyaszt cannabis-t az bűncselekményt követ el és ha lebukik, akkor büntető eljárás indul ellene.

tegnapelőtt 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

6. Többször utánanéztem már, most nem keresem vissza a jogtárban a paragrafusokat, bocs!

Vannak olyan törvények, amelyek az adott országon belül érvényesek, annak polgáraira. Olyanok is, amelyek adott országban érvényesek, mindenkire.

És olyanok is, amelyek országhatárokon túlterjednek.

Ilyen nálunk a drogokkal kapcsolatos törvények.

Mivel a használata is büntetendő, és ez pont nem országhatárhoz kötődik, magyar ember számára mindenhol büntetendő.

Nem a spanyol vagy helyi hatóságok fogják elítélni, hanem a magyar, ha a tudomásukra jut.

De mint az elsőben írtam, számos megkötés van. Turistaként, élvezeti cikként törvényesen nem juthat hozzá.

tegnapelőtt 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az országhatáron kívül milyen jogkörrel rendelkezik a magyar állam? Egyáltalán milyen módon jut tudomására pl a kábítószer fogyasztás?
tegnapelőtt 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8. Mint írtam, korábban alaposan utánajártam. Nem kell elhinni.

Hétköznapi példák:

18 éves korod előtt külföldön nem vezethetsz. Országos hatályú? Nem.

Útlevél birtokában utazhatsz külföldre.

Magyar állampolgárként jogod van szavazni választásokkor.


Nem írok hülyeséget, de fáradt vagyok hozzá, hogy bizonygassam az állításom.

tegnapelőtt 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Pedig nem ártana bizonygatni. A magyar rendőrség még a követségek területén is illetéktelen, mert hivatalosan az adott ország területének számít.

Nagyon hülye példa, de ha a holland követségen bevett szokás lenne füvezni (a két ország kölcsönös tiszteletadása miatt nem az) és te magyar állampolgárként a kerítésen belül füveznél és a kerítés túloldalán kívül a rendőrök végignéznék, akkor sem lenne jogkörük semmit csinálni, ők a másik ország területén egyszerű civilek.

tegnapelőtt 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!