Kezdőoldal » Utazás » Európa » Barcelona utázásra tippek?

Barcelona utázásra tippek?

Figyelt kérdés

Akik már jártak Barcelonában azoktól kérnék tippeket.

Főképp az érdekelne, hogy milyen helyeket ismertek, ahol lehet kajálni és megéri a pénzt. Természetesen pénztárcabarát helyeket keresnék elsősorban, illetve olyan helyeket ahol van napi menüs lehetőség.

Minden tipp jöhet ezen kivül persze, nagyon szépen megköszönöm!



aug. 21. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Tetszett, amikor a pénztárcabarát szót beleszőtted a gondolatmenetedbe, és amikor napi menüre áhitozol egy olyan városban, ahol millió fajta helyi kaját megkapsz. Bárhol, bármikor mindenféle áron.

És tetszett, hogy nem olvasol, csak hübelebalázs módjára innen akarsz megosodni egyetlen csapásra :)

Nem fog menni.

aug. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
És ha valaki itt névtelenül ír egy éttermet egy Budapest méretű városban, akkor úgy szervezed az utazásodat, hogy arra menjél? :D
aug. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
87%

"Természetesen pénztárcabarát helyeket keresnék elsősorban,"


Nyiiilván... BCN erről híres, hogy pénztárcabarát:D

aug. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Barcelona mely területén terveztek sétálni? Ez nagyon fontos: milyen árszintben gondolkodtatok? Konkrétan írd meg, kb. hány EUR. Mennyire vagytok rugalmasak: legyen olcsó inkább, ha gagyi is, vagy inkább kipróbálnátok a helyi ételeket, akkor is ha drágább?
aug. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
78%
Gondolom, a helyi főzelékfaló címe érdekelné.
aug. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kritikákat, de ehelyett egy két nevet is elfogadtam volna. Nyilván utánanéztem 1-2 helynek, de mindig jól jönnek a tippek. Diákként szerintem mindenki a pénztárcabarát helyeket keresi szerintem.

#4-esnek: 200-300 eurót szánunk kajára körülbelül fejenként 6 napra és egész Barcelonában sétálunk majd úgymond. Helyi ételeket is kipróbálnánk, viszont egy ebédet szeretnénk 20 euró alatt megúszni ha lehetséges.

aug. 22. 14:05
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

33-50 EUR / nap / fő költségvetésből tutira ki tudtok majd jönni, ha nem mentek kifejezetten gourmet vagy turistacápa éttermekbe.

Nem feltétlen azokat a helyeket érdemes felkeresni, amiket a google dob fel mint top 10 legjobb hely (pl. [link] vagy [link]

Én olyan helyeket néznék, ahol meg tudod nézni mások mit esznek, mekkora az adag és mennyire tűnik tisztának a hely.

Ha a kínai ételt szeretitek, _szerintem_ a legjobb ár-érték arányban a Chen-Ji (Arc de Triumf közelében), vegán étterem az egyik Veggie Garden (az Universitatnál lévő nagyobb, oda mennék), pizzéria pl. Bellillo Pizza & Cucina (Universitat szintén), libanoni konyha: Aladdin (a Sagrada Familiától picit fentebb).

Kifejezetten húsos, katalán vagy spanyol konyha ételeket nem ehetek, abban nincs tapasztalatom, de hátha valaki tud egy pár jó helyet. A covid idején sajnos megszűnt pár étterem, amit nagyon kedveltem.

Végül ízlések kérdése az egész, ha csak sétáltok a városban, rengeteg helyen találtok éttermeket, sőt egyes tereket több étterem is körbevesz. Ha nem látsz problémát a tisztasággal, gusztusos ételeket kínálnak, akkor próbáld ki nyugodtan. Az olcsóbb éttermek egy része sorozatgyártott fotókon mutatja be a menűt, nem feltétlen azt kapod, mint amit látsz. A tengerparton fekvő éttermeket kifejezetten kerülném.

aug. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Egyél dönert.
aug. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!