Kezdőoldal » Utazás » Európa » Júliusban milyen a Bulgáriái...

Júliusban milyen a Bulgáriái tengerpart?

Figyelt kérdés
Szóba került, mint lehetséges célpont. Milyen a víz hőfoka, medúzák vannak-e? Bankkártyával lehet fizetni? Nem vagyunk nagyon partosak, kirándulni is szeretünk, biztonságosan ott lehet hagyni az autót akárhol vagy inkább felejtős?
júl. 30. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Hőfokot meg tudod nézni aktuálisan különböző időjárásos oldalakon. Általában kellemesek.


Medúza van, parasailing közben lehet látni, de úszás közben még soha nem találkoztam vele.


A legtöbb helyen lehet kártyával fizetni.


Nekünk soha nem volt gondunk az autóval se.

júl. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi nem Naposparton voltunk idén, hanem Neszebárban, ott az óvárosban azért sok kisboltban nem fogadták el a kártyát, vagy összeghatárhoz kötötték.

Nem autóztunk, mert ott az óvárosban volt elég látnivaló, amit sétával kényelmesen elértünk, így arról nem tudok nyilatkozni.

A víz viszont ott szép tiszta, és már július elején is kellemes hőfokú volt, se hínárral, se medúzával nem találkoztunk.

10+ éve Naposparton nyaraltunk, ott nem volt ilyen szép emlekeim szerint, de ott sem szembesültünk semmi komoly kellemetlenséggel.

júl. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Napospartot kerülnénk, Sozopolt néztük ki.

Ahol nem fogadják el a kártyát, ott csak levával lehet fizetni?

júl. 31. 08:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Hivatalosan csak leva, de nekünk több helyen is elfogadták az eurót. Annyira szerintem ezen nem kell stresszelni, sok helyen van atm, tudsz készpénzt szerezni ha kell.
júl. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, szerintem lehet, hogy van, ahol elfogadják az eurót is, viszont akkor nincs hivatalos árfolyam, olyan árat mond, amilyet akar...

Szóval mi inkább váltottunk, ott legalább volt egy fix árfolyam (és pénzváltó több volt, mint bolt 😀).

Amúgy szerintem Szozopol Neszabárhoz hasonlíthat ebből a szempontból (is), pont mi is ezért tervezzük azt következőnek 🙂


2-es voltam

júl. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Eurot nem gondoltam vinni, ha leva a hivatalos fizetőeszköz, az mar dupla átváltás lenne, az meg kicsit ráfizetésesnek tűnik. Akkor váltunk itthon levát, azt inkább azzal fizetünk. Hasonló árakkal lehet számolni, mint az itthoniak?
júl. 31. 14:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem olcsóbb, mint itthon :)

(Viszont nem tudom, hogy mennyi költőpénzt akartok vinni, de egy sima pénzvàltóban nem biztos, hogy kaptok elég levàt.)

júl. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez jó kérdés, eddig leginkább kártyáztunk, ki kell számolni. Miért ne tudnának itthon levát váltani?
júl. 31. 20:19
 9/10 anonim ***** válasza:

A kérdező szerintem nem sokat guglizott, de Szozopolban hatalmas fejű medúzák vannak. Nem véletlenm a dolog, Csernomorecben kelnek ki, és Szozopol ehhez közel van. Nem véletlen, hogy az utazási irodák Neszebárba szervezik az útjaikat.

Még annyit mondanék, mert a kérdező láthatólag nem sokat nézelődött, de 12 ezer forint egy repülőjegy Burgaszba. Lényegében egész nyáron.

Gondolom elkéstem.

aug. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem késtél el, a jövő évi nyaralást tervezzük.

Júliusban is vannak medúzák Szozopolban? Tavaly szeptemberi videót láttam a Napospartról, ott is úszkáltak nem pici medúzák, az meg közel van Neszebárhoz. A medúzák nem inkább ősszel jönnek közel a partokhoz?

A repülő azért nem játszik, mert nem vagyunk az az egy helyben maradósak, tengerpartra kifekvőek, szeretünk kirándulni, autóval bejárni a környéket. Görögországba mentünk már busszal meg autóval is, egész más autóval, tudunk menni mindenfelé, nem vagyunk másokhoz kötve, az idővel is mi gazdálkodunk, míg a busszal nagyon be voltunk korlátozva, a repülővel ugyanaz lenne.

aug. 12. 11:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!