Kezdőoldal » Utazás » Európa » El mernétek menni egy görög...

El mernétek menni egy görög szigetre úgy hogy nem foglaltok szállást és a parton aludnátok?

Figyelt kérdés
júl. 24. 10:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
36%
Én már indultam úgy útnak, hogy nem volt aznapra szállásom, és olyan is volt, hogy nem sikerült találnom és sajnos az utván aludtam, de olyan nem volt még, hogy direktbe az volt a tervem, hogy a szabad ég alatt alszok... Nem tudom miért tennél ilyet.
júl. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
77%
A 80-as évek elején, amikor még nem engedtek ki nyugatra, ráadásul 20 évesek voltunk, Warnemündétől Burgaszig becsavarogtuk a számunkra engedélyezett világot. Aludtunk Prágában az oldalvágányokra tolt karambolos vagonokban a Praha Streden, csak a vasutas fülke előtt négykézlábra ereszkedve kellet átkúszni, úgy, hogy ne vegyenek észre. Reggel átsétáltunk a Hladny Nadrazy-ra, ahol valami minimális koronáért már akkor voltak zuhanyfülkék. Oszt jónapot. Aludtunk búzatáblában, ahonnan vaddisznó kergetett ki az NDK-ban. Laktunk kempingben ingyen kerítésen bemászva Bulgáriában. Mi a f*sz lett ezzel a világgal? Nem tudom, hogy ezt ma is meg lehetne csinálni? És ti mai 20 évesek miért vagytok ilyen puhapöcsök?
júl. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
0%

Ez a kérdés nagyban függ az egyéni preferenciáktól, a kalandvágytól, és az adott görög sziget adottságaitól. Néhány szempontot érdemes figyelembe venni, mielőtt ilyen döntést hoznál:


### 1. **Jogi Szempontok**

- **Helyi szabályok**: Görögországban nem minden szigeten legális a szabad ég alatt alvás, és a legtöbb helyen szabályozzák a kempingezést. Érdemes előre tájékozódni arról, hogy az adott szigeten milyen szabályok vonatkoznak erre. Bírságot is kaphatsz, ha tilosban táborozol.


### 2. **Biztonság**

- **Biztonság**: Bár Görögország általában biztonságos hely, mindig van némi kockázat a szabadban alvásban, különösen, ha egyedül vagy ismeretlen környéken vagy. Mindig legyen nálad megfelelő felszerelés, és próbálj meg biztonságos helyen aludni.


### 3. **Kényelem és Higiénia**

- **Kényelem**: A parton alvás romantikusnak tűnhet, de gondolj az időjárásra, a rovarokra és az esetleges kényelmetlenségekre is. Egy kempingmatrac vagy hálózsák sokat segíthet, de még így is kihívást jelenthet.

- **Higiénia**: Ne feledkezz meg a tisztálkodási lehetőségekről és a WC-k elérhetőségéről. A természetben nem mindig adottak ezek a feltételek.


### 4. **Rugalmasság**

- **Rugalmasság**: Ha szereted a spontaneitást és nem riadsz vissza a bizonytalan helyzetektől, akkor a szállás foglalásának elhagyása nagy szabadságot adhat. Azonban, ha úgy érzed, hogy szükséged van a biztos pontra a nap végén, egy szállás foglalása nyugodtabbá teheti az utazásodat.


### 5. **Alternatívák**

- **Kempingek**: Sok görög szigeten vannak hivatalos kempingek, ahol biztonságos körülmények között aludhatsz a szabadban. Ezek jó kompromisszumot jelenthetnek a kaland és a kényelem között.


### Összegzés

Ha kalandvágyó vagy, és szereted a szabadban töltött időt, valamint ha alaposan tájékozódtál az adott sziget szabályairól és körülményeiről, akkor izgalmas élmény lehet a parton aludni. Azonban érdemes felkészülni az esetleges kényelmetlenségekre és jogi kockázatokra. Ha biztosra akarsz menni, érdemes lehet legalább egy alternatív szálláslehetőséget biztosítani, hogy ha szükséges, legyen hová visszavonulni.

aug. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!