Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerinted Szlovákia vagy...

Szerinted Szlovákia vagy Szlovénia a szebb ?

Figyelt kérdés
Melyik országot szereted jobban ?

júl. 23. 07:59
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Szlovéniában még nem sok időt töltöttem (pl éjszakát egyet sem), csak átutaztam rajta párszor, úgyhogy felületesek a tapasztalataim. Nem rossz a trojanei fánk és nagyon szép a postojnai barlang, a hegyek sem csúnyák, de összességében engem nem ragadott magával. Szlovákiába viszont sokat járok, szeretem a hegyeiket, a fürdőiket, az ételeiket stb. Rájuk szavazok. :)
júl. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Nekem Szlovénia. De nyilván függ, hogy éppen melyik része.
júl. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Szlovénia.
júl. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Szlovénia
júl. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Mi van veletek gyerökök?

Egyértelmű hogy Szlovákia.

Még a magyarok is ott vannak.

júl. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Nehéz kérdés, de összességében inkább Szlovénia.


Ami a magas hegyeket illeti, bár a Magas-Tátra a gránit szikláival azegyik legszebb magashegység Európában, de Szlovéniában ott van a Júliai-Alpok, Kamniki-Alpok, Karavankák amelyek hasonlóan szépek, csak sokkal nagyobb területűek. Karsztban is mindkettő ország jó adottságú, de azért a Gömört-Tornai karsztot és a Káposztásfalvi-karaztot übereli a szlovén Karszt, emellett hatalmas barlangokat rejt a Júliai-Alpok is. És akkor még ott van a rövid tengerpart is.


Egyedül épített szépségben tudom azt mondani, hogy Szlovákia szebb, egyrészt a végvári korszak miatt sok vár épült, még ha a Habsburgok utána sokat le is rombolak, jópár megmaradt vagy rekonstruálták. Ljubljana és Pozsony is szép, de Szlovákiában ott vannak a régi felvidéki városok, kedvencem Selmecbánya, ami ma is olyan, mint ha valami mesevilágba érkeznél. Ok, pl. Piran is szép, de összességében Szlovákiában több szép város van.

júl. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szlovénia még egy szavazat.
júl. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szlovénia
júl. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szlovénia
júl. 25. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szlovénia, a kicsi ékszerdoboz
szept. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!