Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mire kell figyelni autóbérlésk...

Mire kell figyelni autóbérléskor Görögországban?

Figyelt kérdés
1 hétre béreljük Korfun, 1100 € kauciót kérnek.
júl. 22. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet csak hitelkártyát fogadnak el.
júl. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

A kaució mértéke normális sajnos, ennyiket szoktak levonni. És valóban lehet, hogy hitelkártyát fogadnak csak el (ez nem tudom, hogy miért van - nem Görögország specifikus).


Viszont akárhogy is, tudsz olyan biztosítást kötni (a pultnál, ahol felveszed az autót) ami bármilyen kár esetén mentesít az önrész alól, ha ezt megkötöd, akkor nem kell kauciót fizetni (hanem értelemszerűen csak a biztosítás költségét).


Azt ne csináld, hogy a kauciót is levonják, és még mellé ilyen-olyan biztosítást is kötsz (csak pont nem azt, amit fent írok). Annak nincs túl sok értelme. Annál is inkább, mert jó eséllyel semmi baja nem lesz az autónak, gondolom amivel itthon jársz azt se szoktad folyamatosan összetörni. Ha meg téged törnek össze akkor a másik adja ugyanúgy a betétlapot, mint itthon.


Nem tudom hogy hol ültök a repülőn, de mindenesetre azt javaslom hogy leszállás után valaki mindenképp iparkodjon kifelé, az autókölcsönzős pulthoz, mert egy nagyobb sorba beállni több óra várakozás.


Én a rentalcars.com oldalon szoktam foglalni (a booking.com cége), ha még esetleg nem tetted meg.

júl. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt írták, hogy kijön elénk valaki. Centauro a cég neve (ez is booking).
júl. 23. 04:19
 4/4 anonim ***** válasza:
A görög sofőrök furcsa szokásaira.
júl. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!