Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországban van a boltokba...

Horvátországban van a boltokban Túró Rudi? Ismerik?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, hogy érdemes-e ajándékba vinni házigazdáéknak mint speciálisan „magyar” édességet.

júl. 6. 18:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 14 évben sose néztem a hűtőpultokban, amikor kint voltunk, mert nyilván nyaralás alatt nem hazai dolgokat akarok enni, még édességet sem…
júl. 6. 18:49
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy lenne. Rizses csoki van sok.
júl. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs, bár ilyen időben nem túl jó ötlet ajándéknak, mert szétolvad/megromlik.
júl. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nincs.
júl. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3

Viszek hűtőtáskát, amúgy is abban visszük a gyümölcsöt, vizet a partra, plusz éjszaka indulunk, reggel 6-7-re érünk le.

júl. 6. 21:49
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom. Egy idegentől kapott, többszáz km-t autóztatott tejterméket én nem ennék meg, hanem kidobnám a kukába.

Inkább egy üveg bort vigyél.

júl. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kapnak házi diópálinkát. Szeszt minden évben viszek, de nem bort (hanem pálinkát vagy unicumot), azért Horvátországba magyar bort vinni szerintem eléggé tévedés, Adriába vizet esete, simán verik a magyar borokat a horvátok, de legalábis pariban vannak.

A fentiekből kiderült az is, hogy nem vagyunk teljesen idegenek, most negyedszerre megyünk vissza ugyanoda.

júl. 6. 23:44
 8/13 anonim ***** válasza:

A szállásadótok személyex jóismerősötök, barátotok. Pénzt sem kér? Ezen kívúl nem szokás semmit adni. Nem us értem, hogy jut eszébe ilyen emberekbek. Nem te vagy az egyetlen.


Egyébkènt a Túró Rudi, és utánzatai nem magyar eredetűek. Anno orosz terméket másoltak.


A kóstolós videók nem tudom mennyire manipukáltak, de magyar kaháknál rízből kilenc kiköpte, egy csak fintorgot.

júl. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Természetesen kér pénzt, de mivel nagyon kedvesek, normálisak, készségesek, ezért mindig viszek valamit, csak úgy, a normális horvát-magyar viszony kedvéért, ami rombolásáért elég sokat tesz a legtöbb honfitársam. Kis országimázs-javítás.

Ismerem a túró rudi történetét, a Szovjetunióban ismerték meg a magyar elvtársak, de ettől még mostanra tipikus magyar édesség lett. Paradicsomot és paprikát se csak mi főzünk össze , ráadásul kb. csak 200 éve ismerjük ezeket a terményeket, a lecsónk mégiscsak magyar étel lett mára.

júl. 7. 08:57
 10/13 anonim ***** válasza:
45%
Ha eldóntötted, minek kérdezősködsz?
júl. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!