Portugáliába utazok 1 hónapra (Erasmus keretein belül), és ezzel kapcsolatban lenne több kérdésem is?
Érdemes-e Revolut kártyát váltani, csak erre az időszakra? MHB banknál vagyok ügyfél (ha ez lényeges információ)
Laptopot is szeretnék vinni magammal, amit már meg is vettem előre, de a repülőre való feljuttatásnál előfordulhat bármi probléma?
Esetleges tippek, hogy miket lehet érdemes magammal vinni? Még sosem utaztam repülővel, illetve ilyen hosszú ideig se voltam távol otthonról, szóval nagyon tanácstalan vagyok.
Bragaban fogok megszállni, a környéken van-e olyan hely ahova érdemes elmenni? A munka mellett lesz szabadidőm amit szeretnék teljes mértékben kihasználni, akár távolabbra lévő programokra is tudok időt szakítani, ha van valami amit tényleg nem érdemes kihagyni, ha már ott vagyok.
Bármi egyéb információ is jól jöhet (a repülővel való utazással, az országgal, a már említett Revoluttal és bármi olyannal kapcsolatban, ami fontos lehet)
Előre is köszönöm a válaszokat!
Ha egyébként is fogod használni, akkor érdemes. Amúgy a revoluton van virtuális kártya is, ami ingyenes és akkor a telefonoddal tudod használni.
Nem lehet gond a laptoppal. Valamelyik reptéren ki kell venni a táskából, Ferihegyen még erre sincs szükség.
Alap gyógyszerek, mert a gyógyszerek elég drágák, ha esetleg szükség lenne rá. (Lázcsillapító, hasmenés elleni stb.)
Sok cuccot szerintem nem érdemes vinni, mert igazából mindent meg tudsz venni helyben hasonló áron.
Braga leghíresebb "látványossága" a Bom Jesus do Monte.
Katolikus zarándokhelyhez hatalmas barokk lépcsősor vezet fel, de siklóval is fel lehet menni. Világörökség része.
Bragához közeli város Guimarães, amely Portugália fővárosa volt egykor.
A szintén nem messze lévő Porto, ahol a repgép landol, akár napokig lehet élvezni a város lenyűgöző adottságait. Érdemes kilátogatni az Atlanti-óceánhoz is! Élmény lesz a Farolim de Felgueiras világítótorony környékén sétálgatni!
Plusz egy tipp: Egy spanyolországi város, Vigo. Közel van Bragához és akár vonattal rövid idő alatt elérhető. Megéri az egy napos kirándulást.
#1 A Revolutnál semmi köze a virtuális kártyának a telefonos használathoz. A normál Revolut kártyát is ugyanúgy tudod használni a telefonos Apple Pay vagy Google Pay fizetéshez.
A Virtuális kártya arra jó, hogy van a normál kártyád mellett egy plussz, fizikailag nem létező kártyád, amit biztonságosabban használhatsz az ismeretlen netes oldalakon online történő vásárláshoz. Nem kell félned a virtuális kártya adatainak megadásától, mert az alkalmazásból be tudod fagyasztani használat után. Így hiába akarnak máskor is pénzt levonni róla, amikor te nem akarod, akkor a kártya nem létezik, így terhelni sem tudják.
Ezt eddig még szintén tudja a normál Revolut kártya is, csak kényelmesebb, ha a hétköznapi vásárlásokhoz tartozó kártyát nem kell folyton ki/be kapcsolgatnod, ezért érdemesebb az online vásárlásokhoz nem a fő Revolut kártyádat használni, hanem a virtuálisat, amivel úgysem akarnál egy boltban fizetni.
A virtuális kártya fő előnye, hogy ha már túl sok helyen megadtad a virtuális kártya számát és már így sem érzed biztonságosnak, akkor meg is tudod semmisíteni és kérhetsz helyette egy másikat (alap csomagban ennek díja van, a fizetőseknél csomag függően ingyenesen akár korlátlan számú új virtuális kártyát is kérhetsz egymás után).
Kérdező: A Revolut azért érheti meg külföldi használatnál, mert kedvezőbb árfolyamon vált, mint a legtöbb bank normál árfolyama, illetve vannak elég jó biztonsági és spórolási funkciói, amit a hagyományos bankok még csak mostanában kezdenek el kifejleszteni - pont azért, hogy versenyképesek legyenek a Revolut és hasonló cégek kínálatával.
Mivel a Revolut ingyenes, mindenképp érdemes tartani egy ilyen kártyát, már csak azért is, hogy legyen egy tartalék megoldásod arra az esetre, ha bármi miatt nem tudnál a másik kártyáddal fizetni valahol.
Az MHB bankot nem ismerem, de érdemes megkérdezni őket, hogy van-e valamilyen ajánlatuk közép árfolyam használatára, vagy inkább használd a Revolutot.
Úgy tudom, egyre több bank kínál valamilyen megoldást, amivel kedvezőbb árfolyamon tudsz külföldön költeni - pont azért, hogy inkább az ő szolgáltatásaikat használd, ne a Revolutot.
Hogy melyik bank hogyan oldja ezt meg, az bankonként változik. Az OTP-nél pl. a forint alapú betéti kártyákkal középárfolyamon tudsz külföldön vásárolni, de ezt a szolgáltatást külön be kell kapcsoltatnod (és érdemes kikapcsoltatni, ha már nem utazol, mert különben feleslegesen fogják vonni a havidíját).
Úgy tudom, van olyan bank, ahol ezt egy EUR alszámlával oldják meg, amire középárfolyamon tudsz utalni és biztos vannak más megoldások is. Kérdezz rá a bankodnál.
Mivel a Revolut ingyen van, mindenképp jó, ha van, legfeljebb nem fogod használni.
Kérdező: A laptoppal nem lesz semmi gond, viheted nyugodtan. Elvben Ferihegyen már nem kell kivenni a táskából, de a legtöbb reptéren igen és ha a laptop mellett a táskában sok kábel, fényképezőgép, egyéb ilyesmi van összezsúfolva, akkor azért érdemes ugyanúgy kivenni, de ezt az ellenőrzésnél úgyis mondani fogják, nem tudod elrontani. Legfeljebb kiemelnek alaposabb átnézésre - ami szúrópróba szerűen amúgy is előfordulhat és legalább ezt is megtapasztalod, hogy nincsen benne semmi különös, csak egy kicsit időigényesebb.
A laptop és telefon külföldi használatához érdemes lehet VPN-t használni. Főleg ha mindenféle ismeretlen hálózatokra fogsz csatlakozni velük. Bár az EU-ban használhatod az itthoni mobilneted és egy hónap alatt ezzel nem lesz sok gondod valószínűleg, viszont általában az adatkeretet le szokták korlátozni, hogy mennyit használhatod az EU-ban és ez többnyire kevesebb az itthoni keretnél.
A folyadékokra (és krémekre) figyelj nagyon. A biztonsági ellenőrzésen összesen max 1 liter folyadékot vihetsz át és azt is legfeljebb 100ml üvegekben. Ha egy üveg, vagy fogkrémes tubus nagyobb 100ml-nél, akkor azt már nem viheted magaddal akkor sem, ha félig van. Vagy vegyél max 100ml kiszerelésűeket (amik általában drágábbak emiatt), vagy a nagyobb kiszerelésből töltsd át utazáshoz gyártott 100ml edényekbe.
Mivel hosszabb időre utazol ki, a gyorsan fogyó dolgokat inkább ne vidd magaddal, hanem vedd meg odakint. Fogkrémet, sampont, tusfürdőt, naptejet, stb. érdemesebb egy kinti boltban megvenni a kinti használathoz, minthogy szenvedj vele a reptéren - aztán a maradékot meg ott hagyod, mert visszahozni se nagyon tudod majd.
Ha van feladott bőröndöd, abba mehetnek folyadékok mennyiségi korlátozás nélkül. Viszont azzal vigyázz, hogy a feladott poggyászokat a reptéren dobálják, egymásra pakolják, ha nem férnek hozzá a bőröndökhöz, akár rá is állnak. Szóval ha valamilyen folyadékos üveg van benne, az könnyen összetörhet, a nyomás változás miatt is kidurranhat és ha a ruháid közé teszed, hogy kevésbé törjön össze, akkor el is áztathatja az összes ruhádat, meg a bőröndöt is. Ennyit meg nem biztos, hogy ér bármilyen folyadék szállítása, de ha mégis, akkor mindenképp érdemes hermetikusan záródó zacskóba csomagolni az üvegeket, hogy kevesebb dolgot áztassanak el.
Ha fapadossal utazol, akkor a poggyász méret és súly korlátokból ne nagyon lógj ki és pláne ne legyen túl feltűnő. A laptopnak és minden másnak el kell férni a táskádban. Ha csak egy fényképezőgép lóg a nyakadban, az hivatalosan külön kézipoggyász, amiért felárat kell fizetned.
Ruhákat illetően van aki a kevés holmira és gyakori mosásra esküszik, de van akinek jobban bejön, ha több ruha van nála és ritkábban kell mosni. A réteges öltözködésre érdemes figyelni, hogy különféle hőmérsékleti körülmények közt se legyen gond. Egy meleg országban is lehetnek hűvösek az esték, mediterrán országokban hajlamosak a légkondikat túlhasználni, így ha bemész valahova, akkor jól jöhet egy dzseki/pulcsi, hogy ne fázz meg a legnagyobb meleg ellenére is.
Nem kell túlparázni a zsebtolvaj kérdést, de azért vigyázz nagyon a telefonodra, jobb ha nem teszed külső, mások számára könnyen hozzáférhető zsebekbe. Ha ellopják a telefonod külföldön, az komoly kellemetlenségeket tud jelenteni. SIM kártyát csak itthon tudsz a szolgáltatódtól kérni ugyanazzal a számmal és mivel a két faktoros beléptetésnél az összes megerősítő kód a magyar számodra érkezik a netes szolgáltatásoktól, a legtöbb szolgáltatástól el leszel vágva miatta még akkor is, ha esetleg van kint másik telefon készüléked és számod is.
#3: Arra utaltam, hogy a fizikai kártya igénylése pénzbe kerül, a virtuális ingyen van.
A virtuálissal nem tudsz fizetni a boltban, csak ha hozzáadod a telefonodhoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!