Kezdőoldal » Utazás » Európa » Booking tapasztalatok? Ilyesmi...

Booking tapasztalatok? Ilyesmi elő fordult mással is?

Figyelt kérdés
Most először foglaltam bookingon szállást. Kaptam egy üzenetet, mely szerint bejelentkezés előtt meg kellene adnom egy fényképet a személyimről vagy a jogosítványomról, mert nem akkor nem tudok majd be jelentkezni. Ez tényleg így megy? Nem kell tartani vissza éléstől?

tegnapelőtt 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Felesleges, csak legyél benne biztos, hogy a booking.com az url amin vagy.
tegnapelőtt 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egészen biztosan a booking-on kaptam az üzenetet, aztán később whatsappon kummikáltunk, és ott is le írta nekem ugyan ezt.
tegnapelőtt 19:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyes országokban olyan idegenrendészeti előírások vannak, hogy a szállásadónak regisztrálnia kell a vendéget a hatóságoknál, ehhez igazolványt kér. (Most már nálunk is.) Ha biztos vagy benne, hogy a szállásadóval kommunikálsz, akkor rendben van, mentsd le az üzeneteket oda-vissza.
tegnapelőtt 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem találkozol személyesen érkezéskor senkivel, akkor erre szükség lehet.
tegnapelőtt 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

Ez mindenképpen gyanús - persze ez nem azt jelenti, hogy biztosan átverés.


Soha ne kommunikálj booking.comon kívül, csak a beépített üzenetküldőben, így ha ezt a dokumentumot elküldöd akkor is csak ott küld, semmiképpen ne whatsappon. A booking.comos üzenetküldő tök jól működik, az appon keresztül pedig ugyanolyan mint bármi más (whatsapp, messenger, stb.).


Illetve javaslom, hogy a befotózott személyidet vízjelezd és a vízjelre írd rá, hogy ki és milyen célra használhatja, így még ha átverés is nem fog tudni visszaélni vele.

tegnap 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szállásadóként írok: amit kérnek, normális dolog, ahogy a #3-as írta, Magyarországon is kötelező a vendégeket regisztrálni, legkésőbb érkezéskor (egészen konkrétan be kell olvasni a személyi igazolványt/útlevelet/jogosítványt). Ott szoktak előre ilyet kérni, ahol nem személyesen fogadják a vendéget. Viszont van lehetőség ebben a szoftverben a vendégnek rögzíteni a saját adatait, így:

[link]

Jelezd a szállásadónak, hogy te regisztrálnád be saját magad. Így biztos lehetsz benne, hogy valóban nem máshová kerülnek az adataid.

tegnap 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!