Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért vannak sokan ennyire...

Miért vannak sokan ennyire rossz véleménnyel a Fekete-tengerről és a Napospartról?

Figyelt kérdés

Sokan leszólják, és azt mondják, hogy egy posvány és egy putri. Miért?


Eddig 8 ország tengerpartján jártam:

Görögország: Kefalonia, Zakynthos, Kréta, Rhodos; Olaszország: Jesolo, Grado, Bibione;

Spanyolország: Costa Brava: Santa Susanna, Barcelona;

Törökország: Camyuva, Kemer, Antalya;

Horvátország: Opatija, Crikvenica és Krk sziget;

Bulgária: sunny beach;

Szlovénia: Piran;

Ciprus: Kissonerga, Coral bay, Paphos, Peyia


Ebből a nyolcból a bulgár Napospart nálam a 6. helyen van, így a szlovén tengerpartot és az északkelet olasz Adriát előzi meg.


Nem annyira tiszta a víz mint a török riviérán vagy Cipruson, de szép kék színű, olcsóság van, homokos tengerpartok, sok szórakozási lehetőség, a közeli dombokban egy hegyekben túrázási lehetőségek, kulturált szállodák (persze sok gagyi is van).



jún. 19. 22:23
A kérdező szavazást indított:
Szép a Fekete-tenger, de vannak ennél jobb üdülőhelyek is
Sajnos egy putri. A Fekete-tenger is és a gettós bulgár vendéglátás is
Sokkal jobb a Fekete-tenger mint a Földközi-tenger, vagy bármelyik másik!
11 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%

Hát, alapvetően azért, mert én Romániát és Bulgáriát nem hasonlítanám turizmus szempontjából egyik fent említett helyhez sem.

Mégpedig azért, mert aki odáig elmegy a tengerért, az azért teszi, mert az olcsóságért megy. Rengeteg Wizz- és Ryanair járat repül ezekhez a tengerpartokhoz, itt is a low-budget utazók érkeznek, illetve az ország lakosságának nagyrésze is a tipikus "csomagolunk hét kiló sonkás szendvicset és akkor nem kell papanashit, mícset venni" utazók.


Na Görögország, Olaszország, Spanyolország, Törökország asszem top10 a nemzetközi turizmusnál érkezések szempontjából, Ciprus, Horvátország abszolút a turizmusra van kiépülve, Szlovénia pedig a téli turizmus mellett a nyáriból is nagyot kaszál, fejlett ezen a téren.

Ha mondjuk a turistákat lehet 3 csoportra osztani büdzsé szempontjából, akkor Bulgária, Románia főleg alsó, illetve középső kategóriás utazók kedvelt célpontja, míg az összes többi (Talán kivéve az erőteljes középkategóriás Szlovéniát) a közép- és felsőkategória célpontja.


Vagyis elsősorban nem maga a tengerpart illetve a természeti adottság döntő tényező itt, inkább a megszokott célközönség, ami a gazdasági, turisztikai fejlettség alapján alakul ki.

jún. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert már voltak ott
jún. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

Én is jól éreztem magam ott, bár jó régen voltam (kb. 10 éve), de idén szívesen megnézném újra :)

Lehet (biztos 😀) nem egy "luxi" nyaralóhely, a tenger nem a legjobb/legszebb, vegyes népség jár oda nyaralni, a turistaútvonalakról letérve nem nehéz valódi putriba futni stb., de nekem ár/érték arányban veri pl. Horvátországot (Split) és Törökországot (Alanya).

Ha esetleg sikerül mostanában eljutni, és mást tapasztalok, akkor mindenképp visszatérek, és megírom az észrevételeimet 😊

(Ne értsetek félre, voltam már Közép-Amerikában és Ázsiában is párszor, szóval nem az a szempontom, hogy mindegy, csak olcsó legyen, de nem is az fog befolyásolni, hogy éppen mi a divat.)

jún. 20. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Én azt olvastam, hogy a Fekete-tenger eléggé szennyezett a többi tengerhez képest.
jún. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Eddig kétszer voltam a bolgár tengerparton, mindkétszer mellékesen, mert nem a fő cél vlt, de leugrottunk oda.


A fő gond, hogy sorra nőttek a szállodák, de közben az infrastruktúra nem fejlődött, hatalmas a tömeg, az utakon dugók vannak, a boltokba alig férsz el, a tengerpart jórészt élvezhetetlen. A Napospart ezen belül a legrosszabb, mert a turisták többsége oda megy, mert azt hallotta. Vannak jó partszakaszok, pl. Irakli part, amik nyugisabbak, kulturáltabbak, de csak ezek miatt nem mennék oda.


A másik, amit egész Bulgáriára tudok mondani, nem csaka tengerpartra, hogy turizmusban az a fajta nép, aki úgy lehúzós, hogy közben nem kedves, és nem is segítőkész. Szemben a horvátokkal, akik profi turistakopasztók, de tudják mitől érzi jól magát a vendég, a bolgároknál te teszel szívességet, hogy lehúzhassanak.


Egyéként maga a tenger nem rossz, csak máshogy jó mint a Földközi-tenger, Adriai tenger. Nem átlátszó, nem olya szép, viszont sokkal kellemesebb benne úszni, illetve szelesebb időben óceáni jellegű hullámai vannak a parton, ami élvezetes tud lenni.

jún. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

#5

Ezen mondjuk meglepődtem, én 10 évig jártam Bulgáriába, szüleim 20 éve járnak nyaranta 1-2 alkalommal, mindig mindenki extrém kedves és barátságos volt a vendéglátásban, komolyabb barátságokat is kötöttünk.



#kérdező

Napospart elég zsúfolt, azt valószínűleg azért nem szeretik sokan.

jún. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

6!

Én is meglepődtem, mert én sem tapasztaltam semmit rosszat a bolgár vendégszerettel kapcsolatban, ellenben pont Horvátországban éreztem azt, hogy úgy szolgáltak ki minket, mintha a fogukat húznák...


3. voltam

jún. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
49%

5 vagyok.

Voltak pozitív élmények is, de a legrosszabb az volt, mikor Karlpvp-ban egy hotelben, ahol azt hirdették, tudnak angolul, egy szót sem tudtak persze, mi próbáltuk megoldani a helyzetet, ők meg a nyelvi nehézségeket kihasználva megpróbáltak átverni. És mindezt arrogáns, lekezelő stílusban. De pl. Vidinben nagyon barátságosak volak a panziósok. Összességében viszont több morcos szállásadóval és vendéglátóssal találkoztunk, mint más országokban.


Horvátországban meg eddig mindig kedvesek voltak, a szomszéd Szlovéniában még inkább.

jún. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%
Sokkal tobb tengerparton voltam a felsoroltaknál és nálam az utolso háromban van a Napospart, elég putri, a víz nem tiszta, az emberek nem tul kedvesek, két helyen át akartak verni, sajnos egyszer sikerult is nekik.
jún. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az elsőt nem értem miért pontozták le, szerintem jól elmagyarázta. Egyébként kizárólag a bolgár tengerpartra gondoltam a Fekete-tenger esetében, mert a román tengerpart infrastrukturálisan gyengébb sokkal.


Törökország partjait északról szintén ez a tenger mossa. Ott nincsen turizmus, csak a Földközi-tenger partvidékén a Török Riviérán?

júl. 2. 00:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!