Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik a legjobb skandináv...

Melyik a legjobb skandináv ország?

Figyelt kérdés

2023. júl. 17. 13:15
A kérdező szavazást indított:
Svédország
Dánia
Norvégia
Finnország
Izland
Feröer
12 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:
Beleértve, a GDP-t a megélhetést, az oktatást, egészségügyi rendszert, munkalehetőségeket.
2023. júl. 17. 13:17
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Arra felé akarsz utazni? Mert hogy ez ilyen pihenős-nyaralós rovat lenne?
2023. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Hulyeseg lovagolni az adatokon.

En csak azt tudom, most Stockholm belvarosaban vagyok, es zokogni fogok, mikor el kell jonnom. Ilyen pusztitoan szep, jo meg sehol nem volt. Svajc sem, mert az rideg es unalmas.

2023. júl. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Feroer. Imadtam.
2023. júl. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Bocs, de ez így túl tág kérdés, amire megannyi válasz létezik.

Eleve más ha csak turistaként akarsz választani közülük, vagy ott élni tanulóként, vagy dolgozni. Megint más, hogy vállalkozni vagy kereskedni szeretnél bármelyik országban vagy országban. Megint csak más a helyzet ha szociális, gazdasági, politikai vagy geo-stratégiai szempontokat nézünk.

Röviden:

- Svédországban sok a migráns és már a rendőrségük is eléggé tehetetlen. Szépnek szép és környezettudatosak, de hosszú távon nem élnék ott.

- Finnországban nagyon sok a depressziós, alkoholista, de ugyanakkor nagyon emberségesek. Oroszország miatt viszont már nem érezhetik nagyon nyugodtan magukat.

- Norvégia gazdasága és gazdagsága is jó. Kicsit távolságtartóbbak és nem "annyira szép minden". Mindkét előzővel együtt hideg tud lenni, zord körülményekkel.

- Dánia modern gondolkodású, de igen centralizált náluk sok terület. Tetszik a környezettudatosságuk és hosszú távú megoldásaik és a legközelebb áll Európához, földrajzilag is. Élni, dolgozni is jó, de turisztikai szempontból nincs túl sok egyedi látnivalója.

2023. aug. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A Feröeren kívül mindegyikben jartam. Ott is majdnem. Nekem mindegyik tetszett, de az elozo valaszolo nagyon korrektul leirta azt, amit kb. en is gondolok. De ezeken kivul -velemenyem szerint- hosszutavon a nyelvtudas nagyon fontos szempont, es en emiatt nem valasztanam Daniat meg Finnorszagot ott élés szempontjabol. De ez szubjektiv, mert van, aki pont a finn nyelvet tudta jol megtanulni az ismeroseim kozul. A dan kiejtes szamomra nagyon nehez. Norvegiaban eltem 10 evet, es ott is gondot okoznak a bevandorlok. (A nem europaiakra gondolok.) Nagyon sok gondot!!!
2023. aug. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!