Kezdőoldal » Utazás » Európa » Albánia vagy Bulgária?

Albánia vagy Bulgária?

Figyelt kérdés
Akik jártak már mindkét helyen, melyik szebb, érdekesebb? Hova lenne érdemesebb utazni? Köszi a segítséget.

2023. ápr. 24. 09:51
A kérdező szavazást indított:
Albánia
Bulgária
19 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Én csak Bulgáriában jártam, de attól csak jobb lehet Albánia !
2023. ápr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 D. Brasco ***** válasza:
11%
Hogy hova érdemesebb utazni,az attól függ.....hogy melyiket szereted jobban,a fost vagy a szart......ezzel szerintem mindent el is mondtam a 2 helyről....
2023. ápr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Albánia a tenger miatt. A Fekete - tenger sztem fős.
2023. ápr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
#fos
2023. ápr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Mindkettővel jó a kapcsolatunk, de lehetne jobb is. Bulgáriát támogatom, mert a szélsőségesebbeknek van területi követelése Romániával szemben, ami nekünk kapóra jön.
2023. ápr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Albánia érdekesebb, autentikusabb, és helyenként a tengerpartja is gyönyörű. Bulgária sok része elég lepusztult (pl a Napospart hatalmas csalódás volt).
2023. ápr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
Albánia = Regát/100
2023. ápr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Én mindkét országot nagyon szeretem, renkívül jó természeti értékeik vannak, csuda hangulatos városaik, és fantasztikus tengerpartokat is találhatsz mindkettőben.

De szerencsére a buta sznobok ezt nem tudják.

2023. ápr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Hááát ha a kettő között kell választani, akkor inkább Bulgária. Ott sokkal érdekesebb helyek vannak, sok történelmi város (Velko Trnovo, Plovdiv, Nesebar, Sozopol), több látnivaló van, jó az infrastruktúra, civilizáltabbak az emberek.


Albánia félúton van a civilizáció felé, nyomor, vadnyugati közlekedés, szemetes tenger. Berat és Gjirokastra érdekes, de a többi város disztópikus gettó. Az "élményre" a sok szarházi turista is rátesz egy lapáttal, szemetelő pökhendi olaszok, üvöltő részeg angolok. Nekem az is negatívum volt, hogy senki nem tud se angolul, se németül; az idegen nyelvek közül max az olaszt törik, délen néhányan a görögöt is.


Albániában a pozitívum, hogy jobb a közbiztonság, pl ha bemész a tengerbe és otthagyod a telefonodat a nyugágyon, akkor akár másnap is ugyanott megtalálod. Bulgáriában még alólad is kilopják a fürdőlepedőt.


üdv, egy buta sznob

2023. ápr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

8: sznob te vagy, mert azt hiszed ilyen alternatív trendi hely Albánia az utazók hipster rétegében. Albania nem egy rejtett kincs, hanem egy kőkemény maffia ország, ahol, el lehet olcsóskodva királykodni, amíg egyszer nem vagy rossz időben rossz helyen. Valószínűleg nem is jártál ott. Én laktam ott.

Mindenképpen Bulgária a választás. Az egy nemzet, akiknek volt igénye 1300 éve államot alapitani, megmaradtak kereszténynek a török uralom evszazadai alatt, bekerültek az EU-ba. Ezeket Albániáról nem lehet elmondani, monarchiás kémek évek munkájával érték el, hogy Albánia nagy nehezen létrejöjjön. Ezek sokat elmondanak róluk. Meg Enver Hoxha rendszere is.

Vannak jobb helyek, délen, ahol görögök élnek. De sztem nem éri meg.

2023. ápr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!