Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nagy-Britanniában élő magyarok...

Nagy-Britanniában élő magyarok közül folyamodott-e már valaki úgy állampolgárságért, hogy nem volt regisztrálva a Home Office-nál, és nem volt érvényes munkavállalási engedélye az első teljes egy évben, így esetleg elutasították a kérelmét?

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Így nem tudsz állampolgárságért folyamodni..

Ami kell hogy egyáltalán el tudj indulni

-5 éves bejelentett/regisztrált munkaviszony

- min.5 éves igazolható lakcím

Az teljesen mindegy,hogy amikor kijöttél akkor 1 évig nem dolgoztál,vagy nem voltál regisztrálva..A lényeg,hogy amikor igényled az állampolgárságot akkor már meglegyen az 5 év..

Bár csak kíváncsiságból miért kell az angol állampolgárság? Hiszen már nincs semmi haszna..Amióta Uniós ország lettünk ugyanazok a jogok illetnek mint ha angol lennél..Csak feleslegesen kidobsz 2-3000 vagy több fontot..

2010. okt. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért nem ugyanazok a jogaink, mint egy angolnak...

Pl ha 25 év alatt vagy, tanulsz, nem kapsz semmilyen támogatást (ha csak nem éltél Nagy-Britanniában már 3 éve). Dolgozni meg "elvileg" nem engednek teljes munkaidőben.

Nekem viszont csak így sikerül fenntartanom magam, a családom sosem volt gazdag, csak bennem volt kalandvágy és nagy elhatározás, hogy akárhogy is, de megcsinálom. Úgyhogy nálam: egyetem plusz minimum 36 de inkább 42-48 óra munka egy héten, persze minimálbérrel.

Eközben az angol csoporttársaim egy hete kapták meg az ösztöndíjukat, átlag 800fontot, amiért én 150 órát dolgozom. Jogosultak nem csak állami, de egyetemi ösztöndíjra is, az évente kétszer minimum 800, maximum 1500 font. Igényelhetnek diákhitelt is olyan költségekre, mint kaja, lakás, stb, egy évre ha jól tudom 3ezer fontot.

Adjátok össze, mennyivel jobb egy angol egyetemistának, mint egy külföldinek.

2010. okt. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen ott kezdődött az egész, hogy több, mint három éve érkeztünk az országba párommal letelepedési szándékkal, állampolgárság megszerzésével. A számításunkba ott csúszott hiba, hogy mint a napokban kiderült, a bejelentett három évből csak az első kilenc hónapot regisztráltattuk a páromnál, aztán munkáltatóváltás történt, de már nem regisztráltunk a Home Office-nál. Most megszűnt a második munkaviszonya is, és munkanélküli segély igénylésekor derült ki, hogy hiányzik a második regisztráció. Így úgy tűnik, hogy az
2010. okt. 7. 22:35
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóval így úgy tűnik, hogy elveszett az első három éve. Az állampolgárságot azért erőltetnénk, mert azért ez az ország szociálisan mindenképpen jobban ellátott, és ha jól tudom brit útlevéllel is könnyebben lehet utazgatni a világban....
2010. okt. 7. 22:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok..Meglep,hogy az írta valaki,hogy nem kap az ember támogatás az iskolában 25 év alatt..A fiam 15 éves kora óta itt tanul kint.Az angol törvényeknek megfelelően (és ez mindenkire vonatkozik vagyis angolokra,külföldiekre egyaránt) 18 éves korig ingyenes az oktatás.Utána fizetni kell az oktatásért vagy ösztöndíjat lehet igényelni..A fiam nemrég töltötte a 18 évét,és még mindig tanul..Éppen most intéztük,és elfogadták,hogy jövőre ösztöndíjas lesz..Kapni fog ösztöndíjat pedig nem angol...Semmivel sincs rosszabb helyzetben az angol osztálytársaival szemben..Igaz ez még nem egyetem,de nem hiszem,hogy olyan mások lennének ott a szabályok..

AZ sem igaz,hogy angol útlevéllel könnyebben tudsz utazni a világban...Sőt néha inkább hátrány..(a világon nagyon sok helyen nem szeretik az angolokat a kizsákmányolásuk miatt,lásd történelem)

Pl: Az angoloknak ugyanúgy kell vízum Ausztráliába mint a magyaroknak..(mert gondolom kell a magyarnak)Angolnak is kell munkavállalási engedély ha Amerikába akar menni..

Ha valaki x.ideje Angliában él akár szavazhat is.(én már voltam) Nem beszélve arról,hogy ha valaki dolgozik és biztosítása van ugyanazokat az ellátásokat igénybe veheti mint bárki más..Akár munkanélküli segélyre is mehet..Én például kapok családi pótlékot,lakástámogatást,gyermekadó kedvezményt..

Mondjuk nekem mindegy,hogy ki akar angol állampolgár lenni,én személy szerint piszkosul soknak tartom a 1-3000 font állampolgársági díjat..(ami ha elsőre nem sikerül akkor újra fizetni kell) De ti tudjátok...

JA! Még valamit..Abban igazad van,hogy az angol jogrendszer eléggé alapos..De ha tudjátok bizonyítani a férjed eddigi bejelentett munkáit,utólag is meg tudjátok oldani,hogy "papíron" rögzítve legyen..

2010. okt. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ami azt illeti, nem csak az angol jogrendszer, de te is eléggé alapos vagy!: )Megkérdezhetem esetleg, hogy a nyugdíjrendszerről mit gondolsz? Mármint hány év után mi jár, és bejelentett, vagy regisztrált jövedelem kell hozzá?
2010. okt. 8. 19:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!