Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kivezethetek 17 évesen Szlovák...

Kivezethetek 17 évesen Szlovákiába?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy kivezethetek-e Szlovákiába 17 évesen úgy, hogy rendelkezem minden érvényes okmánnyal.


[link]


ezen az oldalon azt találtam, hogy csak érvényes személyivel kell rendelkezni. Meg persze Szlovákia, schengeni ország "határok nélkül".


Igazából a fő lényeg: egyik barátommal mennék és mind a ketten 17-évesek vagyunk! Nem tudom hogy így szabályos-e kimenni, és ha nem milyen bűntetést róhatnak ránk?


A válaszotokat előre is köszönööööm!! :)



2023. márc. 30. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
18 alatt sajnos nem lehet külföldön vezetni. Ha jól tudom 2 évre elvehetik a jogsid ha elkapnak, de erre nem esküszöm meg
2023. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Szlovákiában elvileg 17 éves kortól lehet jogosítványt szerezni (B kat), ergo vezetni is lehet, de hogy ez külföldiekre is vonatkozik-e, azt nem tudom.
2023. márc. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 D. Brasco ***** válasza:
87%
A kresz oktatáson is elég értelmesen elmondják,hogy ha nem vagy 18,magyarországon akkor is minden tovabbi nelkül vezethetsz ha meg van a jogsid,viszont külföldre nem mehetsz vele.
2023. márc. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

18 év alatt csak belföldön érvényes a jogsid.


Hogy valójában mit csinál veled a szlovák rendőr, ha megfog, azt senki nem tudja. De ha balesetet okozol, akkor a biztosítód simán megtagadhatja a kártérítést, mert nincs érvényes jogsid.

2023. márc. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki lepontozza a válaszokat, az tud vmit amit mi nem vagy csak unatkozik? :)
2023. márc. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 NTBS ***** válasza:
86%
Csak belföldön vezethetsz.
2023. márc. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Inkább nem kockáztatok, 2hónap úgy elszáll mint a fene!!Ami azt illeti kicsit csalódott vagyok, de ilyen ez.. semmi probléma majd! Nagyon köszönöm ezt a rengeteg hasznos,értelmes kommentet!!További szép estét/napot mindenkinek!!
2023. ápr. 1. 00:18
 8/8 anonim válasza:
72%
Szlovákiában 17 éves kortól lehet B jogosítványt szerezni, de 18-ig egyedül nem vezethet. Meg lehet jelölni maximum 2 személyt (nem tudom pontosan mennyit, de egyet minimum) és csakis azzal vezethet. Utána, ha betölti a tizennyolcadik életévét már vezethet egyedül is.
2023. ápr. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!