Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik európai országban...

Melyik európai országban lehet jól megélni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék kutyakozmetikus lenni,vagy legalábbis kutyákkal foglalkozni (kivéve állatorvos és tenyésztő)

de szerintem Magyarországon nem igazán lehetne ebből megélni, és nem is szeretnék itt élni. Franciaországon és Svájcon gondolkozom. Angolt és franciát tanulok.

A kérdés az hogy melyik országban tudnék ebből megélni?

(más országot is írhattok)és melyik országban hogyan lehet letelepedni? Mert úgy tudom, hogy Svájcba csak úgy lehet kiköltözni ha a férj/feleség svájci.


2010. szept. 28. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
EU-s orszagba a legkonnyebb kimenni. Ugy tudsz letelepedni, hogy kimesz. Elvileg 3 honap utan ott be kell jelentened, hogy ott elsz. Svajcba mar sokkal nehezebb. Viszont allampolgarsagot szerezni EU-s orszagban akkor sem egyszeru, ha oda mesz es minden tagallamban mas szabalyok vannak mind az allampolgarsag megszerzesere, mind a munkavallalasra, mert EU-s orszagbol sem lehet munkat vallalni mindenhol korlatlanul. Szerintem dontsd el, hogy hova huz a szived es annak a megvalositasara koncentralj. Van erre a szakmara igeny nyugaton barmelyik orszagban, csak a telepulest kell jol kivalasztani, mert nyilvan egy kis faluban nem lesz erre igeny.
2010. szept. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Németországban vagy Angliában tudnál megélni.
2010. szept. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg még Hollandia, Svédország... de Svájc se rossz. :)
2010. szept. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A franciákat, svájciakat nem képzelem annyira kutyakozmetikushoz jároknak, bár Párizsban biztos vannak ilyenek. Szerintem is inkább Angliában gondolkodj.
2010. szept. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Anglia vagy Németország.

Én Németországot választanám.

2010. okt. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát én Németországért nem vagyok oda. Meg nem tudok németül.

Ezért szeretnék olyan helyre menni ahol beszélnek franciául,

mert valahogy a francia jobban megy mint az angol.

És mi a véleményetek Belgiumról? Már voltam ott és nagyon tetszett.

2010. okt. 4. 15:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnos még nem voltam ott de szívesen megnézném.:)

Mindenképp Euróbában akarsz maradni?

Mert mehetnél pl: Kanadába is.

Ott is jól jön a Francia.

2010. okt. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát az messze van, és ott hideg is van, :S
2010. okt. 8. 19:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Déli részén kb olyan az időjárás mint itt...(Toronto, Vancover)

Messze van az igaz...:)

2010. okt. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nézz szét Belgium, Franciaország táján, próbáld internetes fórumokon felvenni a kapcsolatot ott élőkkel. Így még a franciát is gyakorlod.


Én pl. biztosan Ausztriát vagy Németországot választanám, mert tudok németül és szeretem ezeket az országokat. Ismerek városokat, embereket.


Hiába mondaná bárki, hogy sz*rrá keresed magad németben, ha se a nyelvtudás nem megy, se a hely nem szimpatikus. De ez csak egy példa volt.

2010. dec. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!