Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes kimenni Londonba...

Érdemes kimenni Londonba dolgozni hosszú távon?

Figyelt kérdés
Középfokú nyelvvizsgával rendelkezem de nem beszélek folyékonyan angolul. 3-an mennénk magyarok,akár több évre is. Milyen munkát lehet találni kint és mennyi időbe telik? Mennyi kezdőtőkét vigyünk? mik a tapasztalataitok? köszönöm a válaszokat előre is.
2010. szept. 21. 04:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Csakis hosszútávon éri meg, rövid távon nem működik a dolog. Angolul mindenképp KELL tudni, még akkor is, ha csak mosogatni akarsz... mellesleg, ha csak mosogatni akarsz, akkor hosszútávon keresztül sem éri meg.

Viszont eleinte max csak mosogatni fogsz, szal erre is készülj fel lelkileg.

DE

Mindenképp legyenek céljaitok, tudjátok, hogy itt r.hadt nehéz, mert az elején nagyon sok mindennel kell egyszerre megküzdeni (magány, honvágy, munkakeresési nehézségek, nyelvi nehézségek, kulturális sokk stb...).

Ha hárman jöttök nem biztos, hogy egy helyen fogtok lakni, mert eleinte lakást tuti nem fogtok tudni bérelni, hacsak nem jöttök annyi pénzzel, hogy egy félévre előre kifizessetek mindent, bár így is sanszos.


Kb 1-2 havi pénzzel gyertek, ami kb 1500 font / fő. Kb már 1000 is elég, de az csak nagyon szűkösen lesz elég. Ha most jöttök, akkor viszont nagy az esély rá, hogy viszonylag gyorsan találtok melót a karácsony miatt.

Eleinte BÁRMILYEN munkát el kell vállalni és valszínű minimálbér lesz az, amit kaptok (kb 6 font/óra), de amúgy hosszútávon olyan munkát kaphattok, amit akartok. Ez csak rajtatok múlik. Azon, hog ymennyire beszélitek a nyelvet, mennyire vagytok határozottak, mennyire akartok, mennyit dolgoztok azért a munkáért kőkeményen, mennyire vagytok kitartóak és mennyire bíztok/hisztek magatokban.

Sok sikert!

2010. szept. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a kielégítő választ! Még annyit kérdeznék meg hogy ismerkedni mennyire lehet kint, milyenek az emberek? Itt konkrétan barátokra gondolok, meg jó lenne valami csaj is.
2010. szept. 21. 08:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismerkedni mindig lehet. :) Itt a most a kérdés az, hoyg kikkel akarsz ismerkedni.

Ha angolokkal, akkor kicsi az esély... kedvesek, meg minden, de nem komolyabb baráti viszonyra.

Ha magyarral, akkor fogtok tudni. Sokan vagyunk és rengeteg találkozó van. Iwiwen el kell kezdeni fórumozni aztán hajrá. De sokszor elég csak felülni a buszra, mert tuti ott is szembejön 1-2.

Csajok... hát szerintem ez inkább rajtad múlik. :) Nők vannak... angolok kevésbé szépek, viszont a félvér britek jól néznek ki és biztos nyitottabbak is. Amúgy meg van itt mindenféle nemzetiség, meg gondolom a magyar lányok között is akad majd jelentkező. :)

33N

2010. szept. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Nikcsi ***** válasza:

Baratkozasrol annyit hogy en itt Angliaban ismerkedtem meg parommal aki szinten magyar. :) 4 eve vagyunk egyutt ket pici fiunk van. Szoval barmi megtortenhet, sok sikert! :)

A kezdet valoban nehez, nagyon jo infokat irtak elottem. En aupairkent kezdtem, aztan takaritottam, majd egy cegnel kezdtem el dolgozni ahol a mai napig vagyok. Egy szobaban kezdtem baratnommel, ma 2 haloszobas, eleg nagy lakasban elunk a csaladommal. Nem konnyu, de ha kitartasz, akkor hosszu tavon nagyon megeri.

2010. szept. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!