Kezdőoldal » Utazás » Európa » Első külföldi nyaralás?

Első külföldi nyaralás?

Figyelt kérdés

Párommal szeretnénk nyáron először valami európai országba kiugrani, nyelvből angolunk van, társalgási szint.

Ez is lényeges lenne, hogy olyan ország kellene ahol aktívan angolul is beszélnek.


Miután láttuk hogy Mo-n is 36-40e a szállás /éj/fő, gondoltuk szet nézünk már a környező országokban is :)


Utazó majom ajánlásait próbálta már valaki?


2022. jan. 24. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Grúziát javaslom, olcsó minden, szép a tengerpart, gyönyörű a táj.
2022. jan. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Én őszintén azt javasolnám, hogy ne vacakolj az utazómajom jellegű szarságokkal, hanem kezdjél el magad repülőjegyet és szállást keresni.

Tényleg csak annyi kellene, hogy te ránézel és olvasol.

2022. jan. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Aktívan angolul (lakosság szintjén) kevés helyen beszélnek. A turizmusban mindenhol, ez alap. Nyelvgyakorlásra menjetek Írországba, Nagy-Britanniába. Bár én a skandináv országokban is tudtam bárhol, bármikor, bárkivel angolul beszélgetni.
2022. jan. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
91%
Horváth ország vagy Szlovénia nem rossz. Egy alap jólétet össze lehet hozni egy hétre fejenként 200ból lazán cakk um pack és megéri 1-2x.
2022. jan. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3%

Szlovénia kifejezetten drága.


Legolcsóbban egyébként a bolgár tengerpartot lehet kihozni.

2022. jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
És mi a kérdés? Utazómajom? Az akkor érvényes amikor épp kirakják, 5 perc múlva már simán lehet az ár a duplája is meg azok mindenféle clubcardos b*zulással annyi amit kiraknak. Inkább keress egy repjegykereső oldalt, meg bookingon airbnb-n nézz körbe szállásügyben plusz a reptéri transzfernek is mindig nézz utána, nem jó dolog vakon odaérni késő este aztán egy vagyont kipengetni taxira, ha egyáltalán van taxi.
2022. jan. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%

Most lehet nem leszek népszerű: szerintem ha elmentek valahova, vegyetek egy kisméretű útikönyvet és abban normálisan és fonetikusan is le van írva, minden utazás során felmerülő téma (pl. étterem, szállodai bejelentkezés, vásárlás, útmutatás kérése). Hidd el, a vendéglátók értékelni fogják, ha megpróbálsz kiejteni egy mondatot az ő nyelvükön, mint összevartyogni valamit angolul. Meg gondolom nem nyelvórára mentek, hanem élményeket gyűjteni.


De kérdésre válaszolva: Franciaország kiesik, mert ott megszólalsz angolul (és értik) és válaszolnak franciául. Balkán fejlődik, nagyon is, viszont ha kimész a turistadagonyázó kerületekből, akkor bizony marad a kézzel-lábbal mutogatás.


Ahol maxon tolják az angolt: Németországban mindent beleadva tökéletes németességgel és nyelvtannal beszéltem és angolul válaszoltak vissza :D (pedig C1 Goethe vizsgám van, szóval meg tudok szólalni), Benelux államok. Hollandiában az számít gáznak, ha nem beszélsz minimum erős középfokon angolul. Belgiumban hasonló. Dániában is nagyon megy.


Olaszország nagyon vicces, mert nem beszélnek jól, de mindent megtesznek érte. Az az akcentus meg szívdöglesztő. Görögországban a nagyon turistás helyeken alapfokon beszélnek angolul, de két utcával lejjebb a családi falatozóban már nem nagyon. De szépen mosolyognak és bólogatnak. Lengyelország és Csehország igazi középutasok. A belvárosban és a turizmus frekventált részein azért beszélnek, de a fiatalok elég jól beszélnek. Összességében nem volt olyan hely, ahol kézzel-lábbal kellett volna mutogatni.


Én Prágát egyébként szívből ajánlom egy 3-4 napos nyaraláshoz. Esetleg Karlovy Varyval össze lehetne kötni és akkor az egy igazán különleges hét. Amszterdamra is bőven elég egy 3-4 nap, és rá lehet szánni még pár napot a környező városokra. Megéri. Brüsszelbe 2-3 nap, viszont össze lehet kötni Párizzsal, mert jár olyan szuperexpressz, ami 1.5 óra alatt leteszi az embert Párizsban. Akár csak 1 napra is. Németország a lehetőségek tárháza: minden város kicsit másban erős. Horvátországot én már nem kedvelem. Nagyon pénzfosztó tömegturista-pihentető lett, viszont a szolgáltatás még le van maradva egy pár évvel.


Olaszországban Velence romantikus, Firenze élő lexikon, Verona bájos (bár az 1 napos program), Milánó sikkes (és 3000-ért van repjegy), Pisa is 1-2 napos, de kihagyhatatlan, Bologna gyönyörű, Nápoly tartalmas, Róma meg Róma, hogy csak a leghíresebb desztinációkat említsem. Mindegyiket érdemes felkeresni valamiért.


Még egy szavazat amellett, hogy magatoknak intézzétek a repjegyet, szállást, sokkal jobban kijöttök és tudok válogatni a lehetőségek között.

2022. jan. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is intézzétek magatoknak. Toszkánát ajánlom, vagy egy északolasz körutat.
2022. jan. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, Utazómajom és hasonló kimazsolázott és megosztott lehetőségekkel mindig az a baj, hogy magával a megosztással megnő az érdeklődés irántuk. A piac az utazás területén is kereslet-kínálat alapon működik. A szállodák és a légitársaságok jegyárai is az alapján változnak, hogy mekkora a kereslet.

Azt akciózzák, amire kisebb a kereslet, ezért több van belőle szabadon. Kisebb veszteség olcsóbban adni, mint ha egyáltalán nem tudják eladni. Viszont, ha megnő az érdeklődés iránta, az felhajtja az árat, hiszen amire hirtelen nagyobb az érdeklődés, azt drágábban is el lehet adni. Pláne, ha kevés van belőle szabadon. Ma már a legtöbb rendszer automatikusan kezeli az árazásokat. Aktívan figyelik, hogy ki melyik járatra keres, mik a népszerű időpontok, hogyan alakul az érdeklődés. Ezért ajánlott pl. incognito módban nézegetni a járatokat, mert ha beazonosítják, hogy te nézted a húsvét hétfői járatot, akkor neked eleve magasabb árat fognak rá mondani, hiszen tudják, hogy téged érdekel. Sőt minél többször nézel rá, annál magasabb árat mondanak, hogy úgy érezd, ha most nem foglalod le, akkor bukni fogsz rajta.


Az Utazó majom meg egy megosztással hirtelen emberek százait, ezreit szabadítja rá egy-egy pillanatnyilag jó lehetőségre. Ennek köszönhetően rögtön megugranak az árak, valószínűleg még akkor is, ha aztán végül senki sem viszi el a tényleges ajánlatot. A legelső pár érdeklődőnek még azt fogja mutatni és ha ők elviszik annyiért, akkor akár jó üzlet is lehet. Viszont akik később nézik, azok már eleve magasabb árakat fognak látni és egyre jobban felhajtják a virtuális érdeklődést, így az árat is.


A népszerű időszakokban, pl. hosszú hétvégék, ünnepek, nyári és egyéb szezonok automatikusan árnövelő tényezők, hiszen mindenki akkor akar inkább utazni. Ugyanez igaz lehet a különféle indulású járatokra is. Ha sokan vannak a kényelmesebb emberek, akik nem szeretnek korán kelni, akkor a kevésbé korai/kései, "emberibb időpontú" járatok lesznek a drágábbak. Ha sokan akarják kimaxolni a hosszú hétvégét és inkább kelnek 2-kor, aztán fekszenek későn, de inkább minél több időt akarnak kint lenni, akkor meg a hajnali-késő esti járatok lesznek drágábbak.


Sok féle árazási stratégiával dolgoznak a cégek. Sőt akár útvonalak, de járatonként eltérő is lehet, hogy milyen módon változnak az árak. Van ahol akkor tudsz olcsón foglalni, ha nagyon előre megveszed a jegyet. Van ahova meg az elején drágábbak a jegyek és fokozatosan mennek lejjebb, ha nem kelnek el - aztán megint elindulnak felfelé, ha kezd telítődni a gép és egyre kevesebb hely van szabadon.


Minél többet nézelődsz (és főleg minél többet jegyzetelsz, vagy memorizálsz is belőle), akkor elkezded felismerni a szabályosságokat, hogy milyen időszakban mennyivel előre milyen árak szoktak lenni egyes járatokon, hogyan változnak ezek általában az idő múlásával. Ezek az ismeretek pedig segíthetnek benne, hogy minél jobb ajánlatokat tudj kifogni, hiszen tudod, mi várható, mikor várhatók jobb ajánlatok.


Ezekről a rendszerességekről szerintem sokkal hasznosabban szoktak értekezni az okosutas.hu-n. De itt sem a konkrét ajánlatok az érdekesek, hanem inkább a trendekkel kapcsolatos megfigyelések, következtetések. Érdemes megismerni, hogy ők miket írnak meg, de főleg a gondolkodásmódot, aztán a saját érdeklődésed szerint a saját megfigyeléseidet kialakítani, amik vagy egybe fognak vágni, vagy pont cáfolni fogják, amik alapján ők spekulálnak.

2022. febr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!