Kezdőoldal » Utazás » Európa » Megéri Tallinnból átkompozni...

Megéri Tallinnból átkompozni egy napra Helsinkibe?

Figyelt kérdés
Augusztusban megyünk négy napra Tallinnba, ebből egy napot szánnánk Helsinkire reggeltől estig. Ahogy egyre többet olvasok a városról egyre bizonytalanabb vagyok. 2x2,5 óra a komp és nem is olcsó (a legolcsóbb retúr 11500 Ft/fő). A Helsinki katedrális meseszép, de azt leszámítva semmi olyan extra látványosságról nem olvastam, amiért megérné ennyit utazni egy napon belül. Szaunázni nem szeretünk és északabbra, vidékre sem tervezünk menni. Másfél-kétszeres árak vannak Tallinnhoz képest, tehát ott annyira költekezni sem szeretnénk. Valahogy mégis azt érzem, hogy butaság lenne kihagyni, ha már ott vagyunk relatíve közel, mert lehet többször úgysem jutunk el oda. Ti hogy döntenétek a helyünkben

2021. júl. 24. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem erdemes. Finnorszagban nem Helsinki a nagy latnivalo. Miert nem masik ket balti allam opcio?
2021. júl. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, inkább kiránduljatok Saaremaára vagy a Lahemaa Nemzeti Parkba bérelt autóval.
2021. júl. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Plusz atomrészegek hazafelé a derék finnek, persze ez is lehet egy élmény. Mi nem csaptuk hozzá a balti túránkhoz, Finnország egy külön kaland része lesz.
2021. júl. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs normális időben járat. Vagy túl korán, vagy túl későn indul, és az érkezésnél ugyanez. Ha Helsinkiből mennél át egy napra Tallinnba, akkor már sokkal emberibb időben tudnál oda-vissza hajózni. Egyébként a 11 500 Ft legfeljebb egy magyarnak drága.
2021. júl. 26. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Rigát megnézném, viszont 4,5 óra busszal. Végül találtunk Helsinkibe egy nagyon jó komp ajánlatot (ez kettőnknek 10900 Ft összesen). Tény hogy elég rossz időpontokban megy (reggel 6 illetve este 23:50-re ér be), de legalább lesz egy teljes napunk. Nézegettünk képeket Lahemaaról is, de nekem személy szerint annyira nem tetszett. Inkább akkor tényleg kihasználjuk a lehetőséget, hogy ejussunk egy másik országba is.

2021. júl. 26. 14:06

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!