Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen Helsinki időjárása?

Milyen Helsinki időjárása?

Figyelt kérdés

Úgy adódott, hogy ki költözünk munka miatt, de mindenki az időjárással

riasztgat, hogy borzalmas, hideg, sötét, komor, alig látni a napot, emiatt depissé tesz.

Tènyleg igazat mondanak ès ennyire elviselhetetlen a magyar időjáráshoz (amit èn nagyon szeretek) képest?

Vagy ez inkább csak Lappföldön jellemző és Helsinki elviselhető?

Írjatok kérlek, akik már régen kint élnek és van tapasztalatuk.

Köszönöm.



2021. jún. 24. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2021. jún. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Helsinki weather, climate, Google.
2021. jún. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Átlagos napi maximumhőmérséklet: minden hónapban 6-10 fokkal alacsonyabb Helsinkiben, mint Budapesten

Napsütéses órák száma nyáron közel azonos , télen határozottan kevesebb Helsinkiben

Csapadékos napok száma és csapadékmennyiség: nyár kivételével határozottan magasabb Helsinkiben

2021. jún. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor tényleg rosszabb klímàjú mint Magyarország :((

Lehet mi magyarok megsem tudjuk szokni.


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, a saját tapasztalatokat továbbra is szívesen olvasom.

2021. jún. 24. 20:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezen most komolyan meglepődsz, hogy ott hidegebb van?
2021. jún. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a rohasztó meleget szereted akkor az tényleg nem fog tetszeni. Nekem mondjuk 1000x jobb ott, mint itthon!
2021. jún. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szeretem a 4 évszakot, imádom a nyarat Magyarországon, lehet strandolni, Balcsi, tavak, ezeket min 30 fok hőmérséklet mellett kívánja az ember.

Nem tudtam Finnországról eddig semmit, nem igazán érdekelnek az északi országok, azért kérdeztem, hátha tudtok segíteni tapasztalatból, azért az mégiscsak más mint a wikipedia.

Elsem tudom kèpzelni, hogy milyen az a borzalmas hideg, meg sötét, ahogy írják, hiszen itthon nem hideg a tél, hó sincs, nekem csizmám sincs, csak bakancsom.

Végülis, ha nagyon nem bírjuk megszokni és mi is depisek leszünk, akkor hazajövünk.

2021. jún. 26. 12:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!