Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tapasztalatokra lennék kíváncs...

Irénke11 kérdése:

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy au pair programhoz melyik Szervezetet ajánlanátok? Esetleg tapasztalatokat is szívesen meghallgatok a közös munkáról.(Amerika vagy Egyesült Királyság az úti cél, 1 évre)

Figyelt kérdés

2020. nov. 28. 16:37
 1/2 anonim válasza:
0%
sok mindentől függ. Van a flex program (amerikai ösztöndíj), ami teljesen ingyenes viszont 9./10. évfolyamba kell ahhoz járnod. Másik backdraw, hogy rohadt érdekes személyiségnek kell lenned + okosnak ahhoz hogy több mint 1000 főből a legjobb 14-be bekerülj. Nekem nem sikerült sajnos:/ Viszont vannak fizetős au pair szolgáltatások. Ez is elég risky mert nincs annyira megválogatva, hogy milyen családhoz kerülnél, ráadásul csak az, hogy elkezdd az életed kb. fél milla a szüleidnek. Plusz fenntartani téged éven/fél éven keresztül nagyon költséges és szerintem nem fair a szülőkkel szemben. Egyetemen próbálkozz be Erasmussal ingyenes, viszont jó tanulónak kell lenned. Talán ez a legjobb megoldás.
2020. nov. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

1-es! Az au pair programot atlagban nem a szulok fizetik, a legtobb ember akit ismerek maganak gyujtotte ra ossze a penzt, vagy amikor kiment visszafizette. A fogado csaladok pedig tudjak mire vallalkoznak, nem teher nekik +1 fot ellatni, foleg, mert a “fizetes” nem eleg arra, hogy fenntartsa magat az au pair.


Kerdezo, en csak Amerikarol tudok irni:

Az 1-es nem mondta teljesen jol. Egyreszt nagyon is ellenorzik a csaladokat mielott a programba kerulnenek. Masreszt te valasztod ki, hogy kikhez akarsz menni. Ez egy hosszabb/rovidebb procedura, sok interjuval a csaladokkal. Es akikkel kolcsonosen a legszimpibbek vagytok egymasnak, oda mesz.

Itthon 2 nagy ceg van (lehet, hogy vannak kisebbek is, de szerintem biztonsagosabb nagyobbal menni, raadasul tobb a csaladjuk is). Au Pair in America es Cultural Care.

APIA: Nekik Hawaii-on es Alaskaban is vannak csaladjaik, a CC-nek nem. (Legalabbis a szigeteken biztos nem, Alaskaban nem vagyok biztos). Valamivel olcsobb, mint a CC.

Cultural Care: Dragabb (1-2 feltetellel tudsz kapni kedvezmenyt), viszont ok az egyetlen ceg akik a csaladoktol is elvarjak a tiszta erkolcsi bizonyitvanyt, illetve nekik van a legtobb csaladjuk. En veluk megyek ki, mar folyamatban van.

Javaslom, hogy nezz korul a honlapjukon, mindent megtalalsz!

2020. dec. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!