Van még esély 2020.12.31. előtt kiköltözni Angliába?
És mihez értesz, milyen nyelveken beszélsz, milyen végzettséged-tapsztalatod van?
Hollandia nem rossz, ha beszéled a nyelvet és rendes munkát kapsz. Írország és Dánia jó drága hely, előbbi az eurózónában a finnekkel a legdrágább, itt jól fizető munkákkal tudnál megélni, mert magasak nagyon a költségek. Persze visszakanyarodunk oda, mi a szakma.
Pl. nem mindegy hogy OKJ grafikus vagy csak angoltudással, vagy szívsebész dán tudással.
Kedves 2-es, te vagy a másik “kedvenc fajtám”, aki rögtön számonkéréssel indít, hogy mi a szakmám? És bedobja gúnyosan, hogy esetleg nezán dán nyelvtudású szívsebész...
A kérdés elsősorban Angliára vonatkozik, másodsorban pedig egyéb országokra, amiket élhetőnek ítélnek meg azok, akik ott élnek/éltek.
Nem vagyok szívsebész, örülhetsz...
Államigazgatási diploma, férjemnek középfokú kereskedelmi végzettség.
Nyevtudás nekem angol (felsőfok), neki német.
Tudom az én végzettségem és az ő nyevtudása kiesett Anglia esetén, de lehet tanulni is...és szóba jöhet más ország is
Csak véleményekre vagyok kiváncsi, kinek mennyire tetszik az adott ország, bármilyen szempontból.
"Van még esély?"
N E M . T U D J U K
Rengetegen lettek munkanélküliek, azt tudjuk.
Utána is lesz esély, csak más feltételeknek kell megfelelni. Rengetegen megugorják ezt a lécet, ugyanis most is sok ázsiai, dél-amerikai, ausztrál, stb. bevándorló van Angliában, és többségük bizony nem tutajon úszott be.
Az átmeneti időszak június végéig hosszabbítható meg, jobban mondva addig kell a brit kormánynak jeleznie a szándékot. Egyelőre ezt visszautasítják, és én nem fogadnék rá, hogy meggondolják magukat. Nem úgy néz ki, mintha Boriséknak célja lenne a megegyezés, inkább az időt húzzák. Csak találgatni lehet, hogy miért, most ne menjünk bele a politikába.
Ha nincs különösebb érzelmi vagy egyéb kötődés Angliához, akkor igen, lehet érdemes más EU országot választani. Egyrészt, ha meg is hosszabbodik az átmeneti időszak, az új érkezők 5 évig bizonytalan jogviszonnyal fognak élni a "hostile environment policy" (keress rá) országában, ahol nem is olyan rég évtizedek óta az országban élőket toloncoltak ki és tagadták meg a jogaikat (Windrush scandal, erre is keress rá). Másrészt gazdaságilag meglehetősen viharos időszak következik most Anglia életében (a brexit egy dolog, de most a koronavírus is meglehetősen keményen érintette), pedig az általad is említett Hollandia vagy Dánia már most magasabb életszínvonalat tud biztosítani, mint Anglia.
És akkor az alternatívák: Írország nyilván a nyelv miatt kézenfekvő választás lenne, és más szempontok is szólnak mellette. Nekem egyik kedvenc országom, az emberek kedvesek és befogadóak és alapvetően laza az életmód. Viszont gazdaságilag egy kemény brexit Írországot is nagyon meg fogja viselni, hiszen a legtöbb áru kifelé és befelé is Anglián keresztül megy. Ha át kell állniuk más szállítási módokra vagy vámokat kell fizetniük, az meg fogja emelni az amúgyis magas árakat.
Hollandia és Dánia is jó választás lehet, hiszen mindkét országban nagyon magas az életszínvonal. Viszont én feldobnám lehetőségként Németországot is. Németországnak nagy előnye, hogy Nyugat-Európában kb a legalacsonyabbak a megélhetési költségek, amihez viszont magas fizetések (magasabbak, mint Angliában pl) társulnak.
A nyelvtudáson nem izgulnék a helyedben egyébként, mert kellő szorgalommal bármelyik európai nyelvet meg lehet tanulni fél év alatt olyan szinten, hogy nem lesz gond boldogulni.
Kedves 7-es, nagyon köszönöm a részletes válaszod, ilyeneket szerettem volna olvasni:) csak sajnos sokan leragadnak a “kötekedésben”, hogy csak akkor érdemes tervezni, ha minimum szívsebész vagy.
Mindketten készek vagyunk tanulni, akár nyelvet, akár szakmát, pár évet rászánunk indulás előtt.
Angliának a környezete ami nagyon tetszik, az egész hangulata, többször jártunk már az országban, és főiskolás koromban dolgoztam is kinn pár hónapot. A klímája is nekünk való, mert nem bírjuk a meleg nyarakat itthon.
Jelen esetben már kisgyerekkel mennénk, így már más dolgok is fontosak, oktatás, egészségügy színvonala mind számít. Ezekben ugye Anglia nem túl jó.
A másik versenyző nálunk Ausztia, de Németország se rossz ötlet.
Köszönöm még egyszer a segítő szándékú válaszod.
Az osztrákokhoz es a németekhez csak megfelelő nyelvtudás mellett erdemes elindulni,mas különben csak a kuli munkát kapod meg vagy valamilyen magyar közvetítőn keresztül tudsz dolgozni aki makd ott húz le ahol tud.A megfelelő nyelvtudás alatt pedig nem azt értem,hogy egy eldöntendő kérdére tudsz egy szavas választ adni.
Mondjuk ez nagy altalanossagban igaz mindegyik országra,de a német nyelvterületen különösen....mert ott biztosan nem lesz az mint mondjuj a hollandoknál ahol azert az angollal is simán elboldogulsz a hetkoznapokban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!