Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan kell megcímezni a...

Hogyan kell megcímezni a levelet, ha Angliába küldöm? Kb. mennyi idő alatt ér oda?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha nem jó kat.-ba írtam a kérdést. Szóval, mikor megcímzen, mit kell ráírni? Great Britain, United Kingdom, vagy England?
2010. júl. 20. 23:17
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát a címemet így is felírhatom. Angol címzés szerint is felírhatom, ahogy az angol címpéldát írtad, kedves 2. válaszoló?
2010. júl. 21. 16:17
 12/14 anonim ***** válasza:

Második vagyok..

Minden országban másképp van a levél címzése..

Érdemes az adott ország címzését követni,mert a postás többnyire csak a saját országának címzését ismeri..

Ha Angliába akarsz levelet küldeni akkor címezd úgy ahogy az első példát írtam.(így helyes) Mindenképpen írd rá nyomatott nagy betűkkel hogy UNITED KINGDOM.

Magyarországon a legvégére mindig az irányítószámot írjuk..Inkább úgy írd ahogy a második példát írtam.Otthon így helyes a levél címzése..De oda is írd a végére csupa nagy betűkkel hogy HUNGARY. Ha csak belföldre akarsz írni akkor nem kell a Hungary szó...

2010. júl. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Iszonyú sokat leveleztem külföldre régen, de sose tettem X-et az ország neve mellé.


Minden elment rendesen így is a címzetthez.

2010. júl. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a segítséget! :)
2010. júl. 21. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!