Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogy nézzen ki a meghívólevél,...

Hogy nézzen ki a meghívólevél, amit a határon kérhetnek és a kint élő ismerősöm küldene USA-ból?

Figyelt kérdés
Csak annyi az egész, hogy ő megírja kint, hogy ki ő, mit csinál, meddig maradok nála, tud biztosítani nekem mindent? Megírja angolul, elküldi az én magyarországi címemre és azt viszem majd magammal? De ők azt honnan tudják, hogy ő kintről küldték? Mert ilyen erővel én is megírhatom itthon,nem? Hitelesítse ügyvéddel? Vagy ez hogy néz ki?
2010. jún. 4. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Mikor régen nekem kellett angliába mikor mentem, akkor nekem elfaxolta a megadott fax-címre, amit kézzel írt meg, rajta volt címzett, meg minden, meg aláírás, de nem történt semmi extra, oda adtam,elolvasta, benyomta az útlevélbe a vízumot és kész.Benne volt, hogy au-pair-ként alkalmazna, mennyi lesz a fizum, hány gyerekre kell vigyáznom, neveik, hány évesek, meg hogy étkezést, szállást biztosítanak és ennyi.
2010. jún. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi
2010. jún. 4. 11:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem igy működik, hogy irsz egy levelet. Van hivatalos formája. A nagykövetségen tudod kérni. A számát nem tudom, de ha felhivod őket, meg tudják mondani.
2010. jún. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A meghívólevél az egy hivatalos okmány, amit általában a bevándorlásiak állítanak ki, megvan az eljárása, illetéke stb. Magyarországi beutazáshoz pl a BÁH, USÁ-ba nem tudom, gondolom valami Immigration Authority. Ha megkapta a hivatalos okmányt, akkor ő azt neked elküldi, és azzal mehetsz a követségre.

Na ez lenne az alap eset, ehhez képest viszont vannak könnyítések, megállapodások bizonyos országokkal, hogy néha elég a kézzel írott saját meghívó, stb stb.

Érdeklődj az amerikai követségen, amúgy most már nem kell vízum se, csak jelentkezz be az ESTÁ-n.

2010. jún. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valoban van valami hivatalos nyomtatvany erre. A konzulatus tud ebben segiteni, viszont a meghivolevel johet a kint elotol is. En emailben kuldtem el az enyemet a rokonaimnak, ok aztan kinyomtattak es hoztak magukkal. Semmi gond nem volt vele a hataron. Ha ala van irva, ott a neve a fogadonak, akkor ott a bizonyitek (en odairtam az alien numberem es az elerhetosegem is). Ha akarnak, utana tudnak nezni ennek. Szoval szerintem eleg a fogado felnek megirnia, ugy is elfogadjak a hataron...
2010. jún. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

En irtam elozoleg a meghivolevelrol...


Egyikotok kuldott egy emailt citromailes emailrol, de sajnos akarhanyszor akarmilyen formaban probalok vissza irni, nem engedi a spam szuroje miatt. Nem vagyok benne biztos, hogy megkaptad az emailem, probaltam tobb email cimemrol is kuldeni, igy ha olvasod ezt es nem kaptal egy emailt sem errol a temarol, akkor legyszi hagyd meg az email cimedet itt (ne citromaileset a spam szuro miatt), es akkor at tudom kuldeni a meghivolevelemet.

2010. jún. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Kikapcsoltam a szűrést, most már szerintem nem lesz probléma.köszi
2010. jún. 5. 16:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem is kell meghívólevél. Pont.
2010. júl. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!