Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen Amerikában az élet?...

Milyen Amerikában az élet? Személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok rajongok Amerikáért. A hangulat, életfelfogás, földrajzi adottságok, nyugati part, country stílus, dupla sárga vonal és társai nagyon megfognak. Milyen kint az élet? Ha fősuli előtt/után ki szeretnék menni, akkor melyik helyet érdemes célba venni? Elsősorban olyan válaszolókat várok, akik kinn élnek/éltek, van valamilyen tapasztalatuk (nem arra vagyok kíváncsi, amit minden magyar leír, hogy ott sem kolbászból van a kerítés stb.)
2010. márc. 15. 21:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyszerűen IMÁDOM Amerikát. Nagy álmom hogy egyszer kijussak, nem is lenne rossz kint élni esetleg, de sajnos nem tehetem meg. Ha te kimész akkor sok szerencsét, és érezd jól magam helyettem is. Egyébként én is 17 éves lány vagyok.:)
2010. márc. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
87%
Én Amerikában élek pontosabban New York-ban csk a Húsvéti ünnepekre jöttem haza Pécsre....és hát fantasztikus az élet...legalább is nekem bevált....10 éve lakom kint de nem bántam meg lehet h szerencsém is volt meg minden...de van egy nagyon jól fizető munkahelyem...egy fantasztikus férjem:D...eleinte persze h nekem is nehéz volt de ha jól tudsz angolul és van egy kis szerencséd nameg pénzed akkor elég jól is alakulhatnak a dolgok:D Őszintén sok sikert hozzá:)
2010. márc. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
36%

Én 18 éves vagyok. És nagyon régóta álmom és egyben célom is, hogy az USA-ban éljek. Viszont van ennél egy nagyobb álmom és egyben célom is, ez pedig Média. Televíziós operatőr (cameraman) szeretnék lenni. Mindezt először itt Mo-n, miután már hivatalosan is szakmám ill. "papírom" lesz róla.

Na most én munkavállalói vízummal tervezek a jövőben emigrálni. (szerintem - mint mások szerint is - ez a legoptimálisabb és biztonságosabb). Egyetlen dologtól félek, hogy bárhol az USA-ban média/televízió szakterületen nem fogok kapni állást, főleg Mo-ról közvetítő irodán keresztül. Persze megoldás az, hogy kapcsolatokat építenék ki különböző televízió társaságokkal Amerikában. Próbáltam már ezt érdeklődés céljából rövid angol e-mailt írva, de szinte természetesnek mondhatóan véletlenül sem kaptam visszajelzést. Pozitívan álltam a dologhoz, próbálkoztam többször is, szintén sikertelenül. OK, akkor még (csak) 16 éves voltam.


Szinte lehetetlen, de hát ha jár itt ezen a website-on egy olyan magyar-amerikai vagy magyar, aki vagy akinek ismerőse(i) az USA-ban média szakterületen dolgozik és tud nekem segíteni vagy legalábbis kapcsolatot szerezni.

Pozitívan állok hozzá, és bízom benne hogy hamarosan kapok egy e-mailt ezzel kapcsolatban a következő e-mail címre:


tothdove@gmail.com


Ugyanakkor nem csak ezzel kapcsolatban keresek informátorokat, hanem olyanokkal is felvenném a kapcsolatot, akik jelenleg kint élnek és emiatt sok sok kérdésemre tudnának megfelelő választ adni nekem. Megélhetés, ház-bérlés, ügyintézés,...etc minden ami a kinti élethez kell és szükséges.

Volt már ilyen informátorom, vele azonban sajnos megszakadt a kapcsolat, de mivel információkból sosem elég, így szívesen várok e-mailt a megadott e-mail címre azoktól, akik szívesen segítenének nekem ebben az általános dologban is.


Köszönet előre is a segítségért!

2010. júl. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
92%

Phoenixben, Arizonában élünk, nagyon szeretjük, semmiért nem adnánk fel. Ahogy irtad, vadnyugat, country, de modern kivitelben természetesen. A boltban vásárolva nem meglepö ha egy indián vagy egy cowboy megy el mellettem. :) Imádom! Januárban is napozhatunk a medencénél, nem kell azon görcsölni hogy holnap esni fog-e az esö...:):) A 365 napból 330 napos.

Az életszinvonal nagyon jó a magyarhoz képest, az emberek kedvesek, a környezet lenyügözö. Nyugalom, mosoly, napsütés, igy irnám le az itteni életünket. Nincs "kolbászkerités", dolgozni kell a pénzért, de itt van miért dolgozni és adót fizetni. Nem vagyunk gazdagok, de az itteni normál ember otthon gazdagnak lenne titulálva. Ott a legtöbb embernek luxus, ami itt normál.

Kijutni viszont nem egyszerü. Itt a weblapom ha érdekel az itteni élet:

[link]

2010. okt. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%

Jajj bocsánat, nem feleltem a kérdésre. :) Csak részben. Annyit irtam, hogy nehéz kijutni. Nem ragozom nagyon, csak annyit, hogy látogass el a nagykövetség oldalára, ott elolvashatod milyen feltételekkel kaphatsz vizumot munkavállalásra.(mert letelepedni szinte lehetetlen, ahhoz amerikai szülö vagy testvér kell, házasság amerikaival, vagy egy itteni munkáltató aki nagyon szeret téged:):):):))

Tessék, itt a link, olvasgass:

[link]

2010. okt. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
84%

Kár hogy nem tudom szerkeszteni az üzenetemet, minden külön jut az eszembe, elnézést. Azt látom, hogy

"hova menjek? Keleti part, nyugati part."

Miért? Ennyiböl áll az USA? Ne butáskodjunk már. A kettö között nincs semmi? Arizonában élek, kb harmada az ára mindennek mint a partokon, akármelyiken is. Lakás, ruha, számlák, minden sokkal olcsóbb. Ha van 2 szabadnapod elmehetsz az óceánpartra akár Californiába akár Mexikoba, ha annyira óceános vagy, de közel van Las Vegas, a Grand Canyon mellettünk van, ezen kivül a havas hegyektöl az óriási tavakon át az örök nyárig mindent megtalálsz itt Arizonában, az ország egyik legjobb egyeteme (ASU) is itt van, Phoenix (és Las Vegas) az egyik legjobb célpont szerintem nem csak egy külföldi, de egy amerikai számára is.

Jobban megélsz a fizetésedböl, egész évben ragyogo napsütésre ébredsz, ez a két legjobban fejlödö város az USA-ban, ami pedig hozza magával a munkalehetöségeket is(tudom magunkról!). Kell ennél több?

2010. okt. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
Ha még olvasod a válaszokat, és kicsit bővebben érdekel a téma, akkor nekem van egy blogom Amerikáról. Igaz, hogy nem nyugati, hanem keleti part, de másfél évig éltem kint és rengeteg élményt szereztem. Itt tudod elérni, jó szórakozást: [link]
2012. máj. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
76%
ne keverd a filmeket a valosaggal. nem fenekig tejfel az elet, de azza teheted magadnak, ha eleg talpra esett vagy, van egy jo diplomad es pofatlanul eltudod adni magad valami jo cegnek. nekem sikerült, ezert irom hogy rajtad all.
2013. máj. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!