Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen Amerikában az élet?...

Milyen Amerikában az élet? Személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok rajongok Amerikáért. A hangulat, életfelfogás, földrajzi adottságok, nyugati part, country stílus, dupla sárga vonal és társai nagyon megfognak. Milyen kint az élet? Ha fősuli előtt/után ki szeretnék menni, akkor melyik helyet érdemes célba venni? Elsősorban olyan válaszolókat várok, akik kinn élnek/éltek, van valamilyen tapasztalatuk (nem arra vagyok kíváncsi, amit minden magyar leír, hogy ott sem kolbászból van a kerítés stb.)
2010. márc. 15. 21:26
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%

Én a Nyugati parton voltam. Ott sok bevándorló van és akik ott élnek, ők is nehezen kapnak állást, főleg most. Dolgozni csak úgy éri meg kimenni, ha már előre lefixált helyed van és minden el van intézve neked. Ismerős/kinti kapcsolat nélkül szinte lehetetlen.

Egyébként az izgalmas helyek L.A, Frisco,nagyon zsúfoltak és emellett nagyon drágák.

Az emberi kapcsolatok nagyon felszínesek, de tényleg mindenki nagyon kedves, mosolyog, rádköszönnek az utcán. Az életfelfogás annyit tükröz, hogy aki már nem köszködik, az elégedett magával, éppen ezért a közhangulat nem olyan rossz, mint itthon...

2010. márc. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Nyugati part drága, szinte minden híresség ottvan. Vízumot ha nincs kint ismerős, lehetetlen szerezni.
2010. márc. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
Hát nagyon más... nagyon sok a kövér. de ezt úgy értsd hogy itthon megbámulják, ott egy tesco féleségben 15jön szembe 1óra alatt, és kis kocsikkal közlekednek. ja: A NŐKET NE ENGEDD ELŐRE SEHOL!!!! egyik ismerősöm a lifntél előre engedett egy nőt, és az beperelte, hogy szexista. bíróságon kellett védekeznie hogy európában ez szokás. hát én nem csípem az ottani felfogást. de azért ha mész: Jó utat :-)
2010. márc. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem az eddigi válaszok nagyrészt mutatják Amerika sokszínűségét és egyet is értek a legtöbb kommenttel. Én éltem a nyugati parton és most a keletin lakom. A nyugati part valóban sokkal drágább, de nem véletlenül: a klímája összehasonlíthatatlan a keleti partéval vagy akármilyen más résszel. A nyugati parton sok rész főleg Kaliforniában olyan drága, hogy sok amerikai sem tudja megfizetni. Azzal nem egészen értek egyet, hogy itt több a kövér. Talán ez még pár éve igaz volt, de nagy divat lett a bio kaja, a fitnesz, az egészséges táplálkozás és a mozgás (nagy üzlet). Nem úgy van, mint Mo-n, hogy kimész futni és megbámulnak. Ez itt a napi rutin része sok-sok embernek. Már nemcsak a nyugati parton, de még a déli államokban is, ahol nem éppen az egészséges táplálkozásukról voltak híresek az emberek. Én még itt délen sem látok már sok kövér embert és minden étterem ajánl diétás kajákat. A legtöbb ember nagyon fitt, a többi pedig nagyon kövér – annyira, amennyire kövéreket Mo-n nem látsz, ezért tűnik úgy, hogy sok a kövér. Átmenet nem nagyon van. És abban van valami, hogy nagyon próbálják a férfi és nő közötti határokat lebontani. Ne lepődj meg, ha senki sem enged előre az ajtón vagy nem teszik alád a széket. Ez nem bunkóság, csak egyszerűen nem a kultúra része. A nők erősnek mutatják magukat és nem akarják, hogy a munkahelyen különbséget tegyenek köztük és a férfiak között. Ezért ugyanolyan keményen dolgoznak, nem mutatnak gyengeséget és azért tűnnek el kifejezések, mint pl. az actress. Más kultúra, ha nem is tűnik olyan másnak európai szemmel nézve. Sajnos az európaiak sokszor tévesen ítélik meg az itteni emberek személyiségét, mert nem tudnak a saját beszűkült gondolkodásukon túltenni, és meglátni, hogy van, ami egy adott kultúrában elfogadott, míg máshol nem. Hisz mi is lenne, ha a kultúrák mind egyformák lennének? Semmi autentikus nem lenne bennük. Sok változásra számíts. Minden más, mint Európában. Nem jobb, csak más.

Én jómagam is nagyon érdeklődtem az USA iránt kiskoromtól kezdve és végre most már itt élhetek. Remélem, hogy te is valahogy meg tudod valósítani az álmodat kérdező!

2010. márc. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
És melyik helyet érdemes célba venned...ha nem vagy milliomos, akkor a keleti partot ajánlom mindenképpen.
2010. márc. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
Szia! Voltam kint Amerikában, Texasban! igaz , hogy nem túl sokáig , de azért kint voltam! Nagyon tetszett ! Tényleg vannak olyan emberek , akik még az áruházban is kiskocsival közlekednek! Én viszont azt vettem észre hogy az emberek kint nagyon is közvetlenek. Az óceán , ahol én voltam , kellemes csak egy kicsit zavaros. Bevallom őszintén , hogy nekem hiányoztak kint a fák, erdő, sétálás. Ott nem igazán van lehetőség elmenni a barátaimmal sétálni vagy elmenni egy pub-ba. Ott midenki autóval jár, nincsenek is járdák és nincs tömegközlekedés! A házak viszont nagyon szépek és hatalmasak! Voltunk a NASA űrközpontban is és ha valaki Texasban vagy Houston közelében jár nagyon ajánlom senki ne hagyja ki az egy életreszóló élmény. Szóval összességében nekem nagyon tetszett a kintlét. Bármikor szívesen újra kimennék.
2010. márc. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat :) Am írtátok, hogy a keleti part az olcsóbb. Ha kimennék, akkor mindenképpen délen szeretnénk élni, tehát nem a keleti park északi, hanem lenn délen, mondjuk Floridában. Ott mennyire "húzós" az élet?
2010. márc. 20. 14:28
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Kettővel ezelőtti vagyok: voltam Floridában és pár órával északabbra lakom tőle. Nagyon sokan költöznek oda főleg nyugdíjasok, mert sok az adókedvezmény/adómentesség, de azért nem egy olyan olcsó hely. Nehéz megmondani, hogy mi mennyibe kerül, mert 1-1 állam is olyan hatalmas, hogy milliós különbségek lehetnek...még városonként is nagyon változóak az árak. Mondjuk nekem FL nem jön be...borzasztóan meleg és ami nagyon rossz benne, hogy iszonyat párás, mint egy szaunában, a hurrikánokról meg ne is beszéljünk...FL-t nagyon érinti a hurrikán-kérdés, ha a part környékén laksz. Észak-FL-ban Jacksonville egy olyan nagy város, amiről jókat hallottam. Persze vannak nagyon szép helyek meg amiket nem szabad kihagyni, de élni nem szívesen élnék ott.


Szerintem is nagyon közvetlen emberek az amerikaiak, nagyon barátságosak és praktikusak. Az élet mindennapi dolgait sokkal simábban elintézik, mint a magyarok, mert az iskolában nem azt tanítják, hogy hogyan kell valami teljesen használhatatlan dolgot bemagolni. A magyar ember lehet, hogy órákat tud beszélni az egysejtűek életéről, az amerikainak meg fogalma sincs minderről, viszont nem okoz neki gondot bármit elintézni. Mert sok magyar még egy csekket sem tud egyedül feladni, aztán amikor ide kijönnek, szembesülnek azzal, hogy a mindennapi élet legalapvetőbb dolgait sem tudják maguknak elintézni...az amerikaiak nagyon függetlenek egymástól, nem igényelnek segítséget. Viszont családok nem olyan összetartóak főleg azért, mert nagyok a távolságok és az nem divat, hogy több generáció együtt lakik. Anyagilag nem támogatják annyira a gyerekeiket, mint Magyarországon szokás. Ha nem tudsz vezetni, nem tudsz itt élni, mert a tömegközlekedési hálózat nincs kiépítve és a sarkon sincs élelmiszerbolt. Nem hiszem, hogy olyan lusták lennének az itteni emberek, amilyennek tartják őket a sztereotípia szerint, mert 2 mérföldet ki gyalogolna egy boltért? Én nagyon szeretek itt élni és igazán otthon érzem magam. Szóval próbáld ki, ha megteheted. Aztán vagy tetszeni fog vagy csalódsz benne - mert sokan járnak így, de hát azzal tisztában kell lenni itt is vannak gondok, nehézségek, hibák, de hol nem?

2010. márc. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%

Én voltam kint 1990-ben 3 hónapig Los Angeles-ben, pontosabban Hollywood-ban, Nagyon sok külföldi (magyar) is van ott, az emberek kedvesek tényleg mindenki mosolyog, amiket nem árt megnézni pl: Disney Land, Hollywood felirat, Universal Studio, és még rengeteg minden. Kb 40 fok van :) szinte minden évszakban, télen is 10 fok van, ott soha nincs hideg.

nagyából ennyi, nagyon jó volt ott lenni.

2010. márc. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
2010. márc. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!