Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik Kanadában/az USAban élnek?

Figyelt kérdés

-Melyik országban és melyik városban laktok?

-Mióta éltek ott,szeretitek?

-Mi a munkátok?

-Milyen körülmények között éltek?

-Milyenek az ottani emberek?


Volt már egy ilyen kérdés,de az régebbi.Kíváncsi vagyok mik a tapasztalatok.Köszönöm!



2014. nov. 17. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem élek ott, csak éltem még régebben, 2001-ben jöttünk haza pár hónappal 9/11 előtt. Szóval ha azóta teljesen más lett Amerika, akkor bocsánat... Amúgy Michigan államban egy magyar viszonylatban nagyvárosban éltem.


A körülmények szuperek, Magyarországhoz képest főleg. Boltokban jóval nagyobb (és olcsóbb!) választék, gazdaság jobban pörög, infrastruktúra is jó (feltéve ha van kocsid.

Hogy milyenek az emberek... Gazdagabbak, pozitívabbak, segítőkészebbek. És szinte mindenki kifejezetten vallásos. Szóval tipikus republikánus város volt (nem a déli "redneck" republikánusokra gondolok, hanem az északi felső-közép osztálybeliekre). Érdekes volt számomra még, hogy a környéken rengeteg magyar volt.

Viszont ha elmész más (nagyobb) városba, akkor durva szociális különbségek vannak. Pl. Chicagoval kapcsolatban mondták az én városomban él, hogy ha fekete negyedben robbanna le az autó, ki ne merjek szállni, mert ki nem kerülök onnan élve...

2014. nov. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

- Louisiana állam - New Orleans

- 4 éve- elvagyunk itt is, mint bárhol ahol eddig voltunk.

- én egyszerű betanított munkás vagyok, a férjem villamossági szakember

- normális körülmények között élünk. Bérelünk egy kis lakást, nem éhezünk, mindenünk megvan ami kell. Gazdagok azért nem vagyunk

- olyanok mint bárhol a nagy világban. Vannak kedvesek, jó fejek. Vannak kötekedősek, bunkók.

2014. nov. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
37%

-Melyik országban és melyik városban laktok?

- Anglia / Wiltshire megye

-Mióta éltek ott,szeretitek?

- lassan 8 éve él itt a kis családunk. Szeretünk itt lakni.

-Mi a munkátok?

- Én munkaközvetítő irodában dolgozom, a férjem a szakmájában dolgozik, a fiam tanul még (szakmai )

-Milyen körülmények között éltek?

- elfogadható körülmények között. Bérelünk egy szép kis házat, így nem kell vadidegenekkel egy fedél alatt élni. Végül is amire szükségünk van az megvan

-Milyenek az ottani emberek?

- Találkoztam már igazi tahókkal, de vannak nagyon rendesek is. Olyan emberek élnek itt is mint otthon Magyarországon.

40/N

2014. nov. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

-Melyik országban és melyik városban laktok? Floridaban tobb helyen az elmult 30 evben

-Mióta éltek ott,szeretitek?

Termeszetesen evtizedek ota

-Mi a munkátok?

Alkalmazott es sajat uzleti vallalkozas

-Milyen körülmények között éltek?

Durvan 10-szor magasabb eletszinvonalon mint korabban Magyarorszagon

-Milyenek az ottani emberek?

Butak, de aranyosak es konnyen kezelhetoek.

2014. nov. 28. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!