Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanadába mik kellenek, ha ott...

Kanadába mik kellenek, ha ott szeretnénk letelepedni? (Toronto)

Figyelt kérdés
Értem ezalatt hogy kell vízum, vagy hasonló dolgok? Állampolgársághoz mi kell és mennyi idő megszerezni?
2009. dec. 19. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vízum - egyelőre - nem kell, de a romák miatt tervezik. Ha családdal mész, készülj rá, hogy már a reptéren faggatnai fognak (vagy vissza is fordítanak). Állampolgársághoz több éves letelepedési státusz kell, ami nem egyszerű. Ha már Kanada, és nem fontos Toronto, jobban jártok v.melyik francia tartománnyal. Ott könnyebb munkát találni, és szívesebben is fogadnak.
2009. dec. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Remélem velünk nem szúrnak ki csak a romákkal...
2009. dec. 19. 16:06
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Az ilyen kérdéseket imádom. Mennyi időt töltöttél a CIC site-ot böngészve? Az neked a hiszekegy, előről-hátulról tudd ami tereád vonatkozik. Na elindítalak hogy ne csak pofázzak itten. Ha nincs közeli rokon odakint aki családi ágon kivinne titeket akkor Skilled Worker-ként mehetsz. Elvileg. Elolvasod [link] ezt itten aztán otthon maradsz... én AEO-val jutottam ki, mázlim volt.
2009. dec. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ja igen, meg ne próbáld hogy kimész turistaként és feketemunkát vállalsz és feketén kint maradsz. NAGYON nehéz életed lesz (ugye nem vagy jogosult egészségügyi ellátásra, bankszámlád nincs, nem tudod elhagyni az országot egy idő után mert látják hogy mióta vagy ott stb) és az első adandó alkalommal kidobnak.
2009. dec. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Első jól bevitt a csőbe... emberek, fogjátok már fel, hogy a vízummentesség csak a TURISTÁKRA vonatkozik. Ha dolgozni akarsz illetve letelepedni, vízum szükséges! Kanadában pontrendszer van, ha jól beszéled a nyelvet (angolt és/vagy franciát) és jó szakmád van, nem lehetetlen. Azt az oldalt nézd meg, amit a második ajánlott. Az a hivatalos oldal, minden le van ott írva.
2009. dec. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, aki nem a csőbe vitte be, csak - esetleg - nem volt egyértelmű. Én is arra céloztam, h ilyesfajta kiutazási szándéknak semmi értelme...csak kulturáltabb hangnemben. Hangvételedből számomra az derül ki, hogy azon kanadai (vagy ott próbálkozó) magyarok egyike vagy, aki a világért sem segítene: "nehogy már neki jobb legyen, és ne kínlódja végig, amit én/nekem se segített senki", vagy pusztán jól esik beszólni a másiknak. Mondjuk, sosem értettem, ettől miért jobb:(
2009. dec. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, bocs attól, akinek nem inge...
2009. dec. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kanadában pontrendszer van, ha jól beszéled a nyelvet (angolt és/vagy franciát) és jó szakmád van, nem lehetetlen.


Le vagy maradva majdnem két évvel, múlt februárban változott a téma. Pontrendszer van továbbra is igen, de most már a "jó szakmád" az alapvető -- hiába lenne elég pontod, visszavágják olvasatlan a kérelmed egy év után (nem elutasítják, visszaadják, pénz vissza) ha nincs AOE v hiányszakmában tapasztalatod. A hiányszakmák listáját [link] itt találod, van negyven szakma kb. hát mázlid van ha pont beleesel. AOE-t kapni meg elég nehéz, hiszen ehhez kell egy kanadai cég aki kijelenti, hogy alkalmazni fog ha egyszer kijutsz. Tekintve hogy fogalmuk sincs hogy mikor jutsz ki (na jó, a bécsiek igen gyorsak ha egyszer AOE-d van) ezt elég érdekes megkapni...

2009. dec. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
18:21-nek: én vagyok, akinek írtál. Nem kioktatni akartalak és nem élek Kanadában illetve senkinek sem kívánok rosszat, de benne van abban az 1 kezdő mondatban, hogy mit akar: le akar telepedni. Akkor persze, hogy kell vízum. Ha valamit nem tudsz, miért szólsz hozzá? Azt, hogy bevitted a csőbe a félretájékoztatás miatt mondtam, nem azért, mert szándékosan rosszat akartál.
2009. dec. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
69%
Gyönyörű! Amit itt két honfitársunk előadott, az tipikus hungarikum. Mit tépitek egymást? Én kérek elnézést.
2011. jan. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!