Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan tudnék Amerikában...

Hogyan tudnék Amerikában maradni? Fontos, a kapcsolatom múlik rajta.

Figyelt kérdés

A lényeg az,hogy nagyon el vagyok keseredve, mert úgy néz ki, hogy elveszítem a párom a távolság miatt.Még nem éltünk együtt és ha kint nem működik, akkor mit csinálok? Meg ugye, nem régóta ismerjük egymást, de mindketten szomorúak vagyunk a helyzet miatt, mert akarjuk egymást, de úgy néz ki a távolság kifogott rajtunk. Én mégse adtam fel teljesen a reményt,de lehet,hogy hiába minden. Azt mondta, hogy túrista vízummal tudnék kint maradni 3 hónapot, de utána meg nagyon nehéz munkát találni. Van egy bölcsész diplomám, de annak még itthon sincs értéke. Esetleg kint tanulni egy jó szakmát, de az gondolom nagyon drága.

Ti mit csinálnátok a helyemben?


2009. nov. 19. 12:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
próbálkozz au-pair állással. még talán az a legegyszerűbb, mert akkor szállásod is van , munkád is van.
2009. nov. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
sztem mindketten menjetek Ugandába, olcsó is, nemis nagyon kellenek feltételek, és ott egy diplomával még törzsfőnök is lehetsz !!
2009. nov. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Én csak tanácsot kértem, nem pedig leszólást bármi miatt is. Én soha nem tennék ilyet, ha tudom, hogy a másikat megbántom. Hagyjuk már a helyesírást,arra van egy másik poszt, itt a többség nem is arra figyel, pedig tud helyesen írni.Én személy szerint ezzel most nem foglalkozok.

Aki normálisan válaszolt, annak köszönöm. Angolul leginkább kint lehetne megtanulni, nem itthon drága tanfolyamokon, ez is az egyik probléma. Egyébként zöld kártyával van kint, a szakmája pedig informatikus. Sajnos még nem amerikai állampolgár. Szóval, ha nincs egy jó szakmám és nem beszélem a nyelvet tökéletesen, akkor szinte semmi esély a munkavállalásra?

2009. nov. 19. 16:02
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem bántásból mondom, de igen, az az igazság, hogyha olyan könnyű lenne, akkor már mindenki itt lenne az USA-ban. De gondolj bele, ez Mo-n is így megy. Ha valaki nem tud magyarul, nem tud munkát találni, hiszen akkor nem tud kommunikálni. Milyen munkát vállalnál? Az sem mindegy. Szerintem is az au-pairkedés jó megoldás, amíg nem házasodtok össze. De ahogy már írtam, sok itt a "ha", mert csak akkor tud a párod segíteni ebben, ha már állampolgár és ha hajlandó feleségül venni. Elő van írva, hogy minimum mennyit kell keresnie ahhoz, hogy egyáltalán kaphass zöldkártyát. Szóval ez egy elég bonyolult téma. Ha adsz email címet, szívesen írok privátba is részleteket, én zöldkártyás vagyok.
2009. nov. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mi lett végülis? Kimentél?
2009. dec. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Sziasztok!

Pár hónap múlva megyek ki 1 évre au pairkedni az USA-ba! Szerintetek utána van lehetőségem kinn maradni vagy zöldkártyát igényelni? vagy esetleg milyne lehetőség lenne?

köszi

2010. jan. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szia! Au pair munkára nem adnak zöldkártyát. Másmilyen rendes bejelentett munkával is max. munkavállalói vizumot kaphatsz, ami nem ugyanaz. A zöldkártyához egy amerikai férj kell. De nem buták a bevándorlásiak és nagyon szigorúan fognak ellenőrizni, hogy nem kamu e a házasság.
2010. jan. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha, a barátod informatikus,akkor bizonyára tudna Neked tanácsot adni, hogy hogyan lehet pénzt keresnia neten? Egyesek azzal dicsekednek, hogy havonta százezreket keresnek! Ha ez igaz, akkor abból az USA-ban is megélnél, nem kellene munkát vállalnod, sem legálist, sem "feketét". Még a hatóságoknak is tudnád igazolni, honnan van a jövedelmed. A sértegetőkkel meg ne foglalkozz!
2010. febr. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!