Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan tudnék Amerikában...

Hogyan tudnék Amerikában maradni? Fontos, a kapcsolatom múlik rajta.

Figyelt kérdés

A lényeg az,hogy nagyon el vagyok keseredve, mert úgy néz ki, hogy elveszítem a párom a távolság miatt.Még nem éltünk együtt és ha kint nem működik, akkor mit csinálok? Meg ugye, nem régóta ismerjük egymást, de mindketten szomorúak vagyunk a helyzet miatt, mert akarjuk egymást, de úgy néz ki a távolság kifogott rajtunk. Én mégse adtam fel teljesen a reményt,de lehet,hogy hiába minden. Azt mondta, hogy túrista vízummal tudnék kint maradni 3 hónapot, de utána meg nagyon nehéz munkát találni. Van egy bölcsész diplomám, de annak még itthon sincs értéke. Esetleg kint tanulni egy jó szakmát, de az gondolom nagyon drága.

Ti mit csinálnátok a helyemben?


2009. nov. 19. 12:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

mennyi idős vagy?párod kint állampolgár?

Tényleg az a baj, hogy turista vízummal 3 hónapig maradhatsz kint.Munkavállalóival több ideig, de akkor kell keresni egy céget, amelyik alkalmazna. A suli tényleg piszok drága, és kemény a felvételi...

2009. nov. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
27 vagyok,2000 óta van kint, de 2004 óta folyamatosan,, még nem állampolgár, csináltatnia kell minden évben a zöld kártyát.
2009. nov. 19. 13:30
 3/18 anonim ***** válasza:
Először is tudd meg, hogy milyen státuszban van. Zöldkártyája van vagy munkavállalói vízuma? Felhívnám a figyelmedet arra, hogy a zöldkártyát nem kell minden évben újra csináltatni! Turistaként ha tovább maradsz, mindig illegális leszel. Max. akkor fogsz tudni legálissá válni, ha összeházasodtok, a párod állampolgárrá válik és kérvényezi a zöldkártyát neked. De ez mind rengeteg idő, évek...tanulni sem tudsz, mert ahhoz is legális státusz kell, ún. social security numbert kérnek mindenhová. A diplomádat nem tudod használni, ha illegálisan túlmaradsz a 3 hónapon. Legálisan dolgozni sem tudsz majd. Ha valami történik, szétmentek a pároddal és te már 3 hónapnál tovább maradtál, ha egyszer elhagyod az USA-t, utána nem tudsz visszamenni évekig és neked utána mindig vízumot kell igényelni külön, míg mások vízum nélkül utazhatnak az ESTA-n. Én eleve azt sem értem, hogy ő hogy lehet a párod neked, ha egyszer te nem USA-ban élsz, ő meg már 9 éve igen. Próbálj meg munkát vállalni Mo-ról. Tanári diplomád van? Tanárokat szoktak keresni. De a nyelvtudásodon is múlik. Mennyire tudsz angolul?
2009. nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Távkapcsolat. Ennyi. Nem tanári diplomám van,hanem kommunikációs diploma,de az felejtős. Nem vagyok annyira jó angolból, arra gondoltam,hogy a 3 hónapos túrista vízummal megtanulnám a nyelvet valahogy. Közben lehetne munkát keresgélni, de fogalmam sincs az egészről. Akkor ezek szerint úgy néz ki,hogy semmi esély.
2009. nov. 19. 13:56
 5/18 anonim ***** válasza:
Figyi, illegális munka az tudod, hogy milyen? Az nem diplomás munka. Én itt élek, hát nem éppen sok az esély így. Akkor lenne, ha a párod elvenne feleségül és állampolgár lenne vagy legalább mostanra zöldkártyás (ha vízumos, nem fog tudni neked soha segíteni ebben). Távkapcsolatban meg úgy, hogy még soha nem töltöttél pár napnál többet vele, azért még várj. Felelőtlenség a részéről azt ajánlani, hogy menj ki, mikor tudja, hogy esélyed sem lesz elhelyezkedni. Talán takarítónak, de már annyira sok az illegális, hogy ott is kevés az esély a munkavállalásra főleg a mostani a gazdasági helyzetben.
2009. nov. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Egyébként ha annyira szeret, miért nem költözik Mo-ra? Hogy válaszoljak a kérdésedre, hogy mit csinálnék a helyedben, megtudnám, hogy mi is a státusza. Nem mindegy! Nem biztos, hogy jól jársz főleg, ha nem mutat elkötelezettséget. Ha nem akar elvenni, akkor soha sem tudsz legálissá válni. Azért ezt tartsd szem előtt.
2009. nov. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"arra gondoltam,hogy a 3 hónapos túrista vízummal megtanulnám a nyelvet valahogy. Közben lehetne munkát keresgélni"


Mert az mar csak olyan egyszeru. Mellesleg hol laknal? Van mibol fedezni a koltsegeidet? Melyik reszre mennel? Vannak olcsobb reszek, vannak nagyon dragak is.

2009. nov. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Turista vizummal egyáltalán nem dolgozhatsz. És ha nem tudsz nagyon jól amgolul,akkor nem is fognak alkalmazni sehol. Vagy keress egy céget, aki alkalmazna és adna neked munkavállalói vizumot vagy a párod vegyen feleségül. Ha zölkártyája van, amit nem kell évente igényelni, akkor megteheti.

Jöjjön haza Mo-ra és menjetek el együtt a nagykövetségre Pesten. Ott kell kérnie egy nyilatkozatot, amiben kijelenti, hogy feleségül akar venni. Ez 6 hónapig lesz érvényes. Utánna mindenféle papirokat szedjen össze. Munkahelyigazolás, lakásbérleti szerződés, adóbevallás, esetleges válási papir, ha már volt nős és ezeket is hozza magával. Neked a BAjza utcai forditóirodában le kell ezeket hivatalosan is fordittatni magyarra. Ha egy hónapos határidóvel kéred, akkor 6ezer Ft/oldal. Ja. Csináltasson az útleveléről és a zöldkártyáról közjegyző előtti hiteles másolatot és kérjetek egy új születési anyakönyvi kivonatot. Az már több nyelvű. igy nem kell a forditásért fizetni.

Ha az összes papir megvan, jelentkezz be az anyakönyvezetőhöz. Ő majd az összes papirt beküldi az illetékes közigazgatási hivatalhoz, ahol is egy-két hónapon belül megkapjátok az engedélyt. Akkor a párod hazajön és összeházasodtok. Másnap meg menjetek vissza a nagykövetségre és ő kérjen neked bevándorlási vizumot. Ha szerencséd van és szimpatikus vagy a konzulnak, aki egyébként jó fej, akkor meg is kapod. Ezzel már kimehetsz és hivatalosan maradhatsz és te is kapsz zöldkártyát. Ja. Esküvő után csinátass új piros útlevelet az új neveddel. És ha már tudod az esküvő időpontját, másnapra kérj időpontot a nagykövetségre. Sok pénz lesz, készülj fel. De olcsóbb, mintha kinnt elkezdenék valamilyen iskolába járni, mert azok meg iszonyatosan drágák és mindenhol kérnek TEOFL nyelvvizsgát, ha egyetemre vagy főiskolára akarsz menni.

Kb. ez a két lehetőséged van.

2009. nov. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Már elnézést kedves előző, de a kérdező csak akkor kapna ilyen úton "egyből" zöldkártyát, ha a párja állampolgár lenne. A zöldkártyások is szponzorálhatnak, valóban, de nekik sokkal tovább kell várni. Évekig is akár. Akkor is, ha a magyar követségen megy keresztül. De ezt telefonon is meg lehet érdeklődni, hívd fel kérdező a budapest amerikai nagykövetséget és megmondják, hogyha a párod zöldkártyás kb. mennyit kellene várnod a zöldkártyára. Szerintem éveket. Akkor lehet meggyorsítani, ha már a párod állampolgár.


Angol nyelvtudás nélkül pedig nem adnak munkát kérdező. Tanulj meg nagyon jól.

2009. nov. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
3%
Ahhoz képest, hogy kommunikáció szakot végeztél, elég sok a helyesírási hibád. Inkább azokat kellene először kijavítani a nagyravágyás helyett...ez olyan "sokat akar a szarka" helyzet.
2009. nov. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!