Egy 37 éves nő vagyok. New Yorkba szeretnék ki menni élni. Gondozónő vagyok. Mennyit kereshetek? Van kint ismerősöm. Kérem olyanok válaszoljanak akik már ott élnek, dolgoznak, járt ott valaha.
Kedves 37 éves nő.
Egy millió kérdés és egy millió válasz volt már, hogy milyen engedélyek , papírok szükségesek ahhoz hogy valaki Amerikában élhessen, és legálisan dolgozhasson.
Azt hogy van ismerősöd az jó, mert eleinte nála meghúzhatnád magad. De amíg nincsenek meg az engedélyek, nincsen nagyon jó angol nyelvtudásod( erről semmit nem írtál, hogy mennyire tudsz angolul) addig az olyan kérdés hogy mennyit kereshetsz teljesen felesleges.
Tanácsolom, hogy
1. kérdezd meg az ismerősödet hogy milyen papírokra lesz szükséged a kinti élethez
2. nézd vissza a gyakorin eddig feltett ugyanilyen kérdéseket és rengeteg hasznos választ kapsz.
3. akár felhívhatod a követséget is, és megkérdezheted hogy mik a feltételei hogy Amerikában dolgozhass..
üdvözlettel
első vagyok...
Semmi olyan nem vár kint amitől félned kéne.
Ha megvannak az engedélyeid, és le teszed a gondozónői szakmád különbözeti vizsgáját (erre szükséged lesz ha a szakmádban akarsz dolgozni) akkor csak annyi dolgod van, hogy a CV-del munkát keress magadnak. Esetleg bemész személyesen pár helyre és rákérdezel hogy van-e felvétel.
Pár évet éltem kint, és tapasztalatból mondom, semmi rendkívüli nincs. Az tény hogy pár éve sem volt könnyi állást keresni, hiszen kint is bőven vannak munkanélküliek.. De ha valaki nagyon akarja, akkor sikerülhet..
sok sikert
első válaszolónak:És te miért jöttél haza?
valamint mitől függ hogy megkapom e a vízumot?
És ha le teszem a gondozónői szakmát kb.mennyit kereshetek?
Egyébként szakképzett vagyok-Dienes László suliba jártam.
első vagyok.
Nem hazajöttem hanem visszamentem Angliába. Én azért mert csak 2 évre szólt a szerződésem.
Meghosszabbíthattam volna, de bőven elég volt 2 év. Nekem nem volt jó, hogy Amerikában mindenki dolgozik mint egy robot. Se szabadság. (jó ha egész évben van 15 nap) se hétvége (pedig én nem is egészségügyben dolgoztam). se táppénz. Végül is a táppénz nem nagyon zavart mert nem igazán vagyok az a típus aki ha kell ha nem táppénzre megy. De volt rá eset hogy 39 fokos lázzal 2 napig otthon feküdtem, és a harmadik nap, bár örültek hogy jobban vagyok, de felvilágosítottak hogy kint 3 nap után fizetik a táppénzt, és az is elég kevés.. Majd elmondták hogyha nem szerződéses lettem volna akkor jelezték volna, hogy 1 helyre 100 embert tudnak alkalmazni.. (egyébként fizetetlen lett a két nap)
Tényleg rengeteget dolgoznak az emberek, mert féltik az állásukat. Az egyik amerikai barátnőm cipőboltban dolgozott. Nagyon- nagyon jól keresett így féltette az állását. De minden nap 12-14 órázott, hétfőtől- szombatig. Se húsvét, se karácsony semmi.. és ez nem egyedi eset..
Szóval én 36 évesen nem ilyen hajtásra vágytam.. Talán mert megszoktam hogy otthon jobb esetben nap 8-9 órát dolgozik az ember, és a hétvégéje szabad.. Így amikor a 2 év lejárt, visszamentem Angliába.. Az időjárást leszámítva azért itt kint egy fokkal jobb, és közelebb is van.
Köszönöm a válaszodat.És ha takarítóként dolgoznék,Akkor mennyit kereshetek?És te mit dolgoztál kint?
mennyi volt a havi fizetésed?
Hogy kötöttél szerződést?
takarítóként, mosogatóként épp hogy a létminimumot megkeresnéd, és az jóformán épphogy elég lenne hogy életben maradj. Nem olcsó a szállás.
Tavaly bruttó 7.25 USD/óra volt a minimálbér. Ez nem sok, főleg hogy a takarítási és mosogatási melók part time melók szoktak lenni..
Én egy kicsit másképp voltam mint te lennél. Én eleve Angliában dolgozom egy elektronikai (katonai gépjármű alkatrészek, és elektronikai felszerelések készítése) vállalatnál. A vállalat szerződést kötött egy amerikai céggel akik szintén csináltak egy ilyen kis céget New Yorkban. A kezdeteknél a cégemnél felajánlották hogy pár ember 2 évre kimehetne és betaníthatná, segíthetné az indulást. Az angolok többsége nem igazán szereti az ilyen fajta változatosságot. Nyaralni oké, de költözködni...nem igazán, így én kaptam az alkalmon és jelentkeztem.. Na így kerültem ki. Nekem minden papírt, engedélyt a cégek intéztek, én nem is foglalkoztam vele.
Amikor letelt a 2 év a kinti főnököm ajánlotta fel, hogyha maradni akarok, akkor intézkednek és maradhatnék továbbra is legálisan.. De nem akartam maradni.. Végül is nem egyedül döntöttem mert nekem családom is van, akik szintén Anglia mellett voksoltak. Én jól kerestem.. Nagyjából az angol fizetésemet kaptam meg dollárban.. Évi 24000 dollárt.. ez havi 1700 dollárnak felelt meg.. de ez jó fizetésnek számított. a minimálbérnél ez jóval kevesebb lenne (évi 14-15000 dollárt jelentene csak)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!