Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha 7 hónapos terhes vagyok,...

Ha 7 hónapos terhes vagyok, be engednek USA-ba? 90napig lehet USA-ban lenni azt tudom, de mi van ha ott születik meg a baba? Amerikai állam polgár lesz? Akkor maradhatok vele USA-ban?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposan nem repülhetsz, ha azonban esetleg mégis, akkor a gyermeked amerikai állampolgár lesz, de ettől neked nem lesz több jogod, mert a gyermek kérheti a szülőjének a tartózkodási engedélyt, de csak ha betöltötte a 21. életévét, tehát ne is reménykedj hogy ott maradhatsz a gyerekkel. Nem véletlen szigorúak a szabályok.
2012. ápr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De ha amerikai állampolgár az apa is?Akkor sem?
2012. ápr. 11. 21:03
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Te akkor maradhatsz kinn, ha összeházasodtok egy amerikai állampolgárral, és házasságon keresztül megkapod a zöldkártyát.

A gyereket erre használni nem fogod tudni.

2012. ápr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem is akarom őt felhasználni, csak azt akarom, hogy kitudjak menni így terhesen is, mert voltam kint 7 hónapja csak haza jöttem és vissza szeretnék menni, de már ott is akarok lakni :)
2012. ápr. 11. 21:20
 5/15 anonim ***** válasza:
Kinn maradni, csak akkor tudsz, ha a férjed elvesz téged.
2012. ápr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen igen, :) köszönöm a válaszokat ... ám még lenne egy kérdés ... ha Amerikába születik meg, de a végén Magyarországon akarok maradni a kisbabával, akkor ha a gyermekem felnő kb. 21 lesz akkor ki mehet Amerikába???Úgy értem neki már nem lesz szüksége ugye zöld kártyára meg semmire mert amerikai állampolgár lesz?Ő majd lakhat ott meg dolgozhat is?
2012. ápr. 11. 21:29
 7/15 anonim ***** válasza:
ha amerikában születik, akkor automatikusan amerikai állampolgár lesz, tehát nincs szüksége zöldkártyára.
2012. ápr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Egy dologra figyelj oda, mert nem tudom mennyire koztudott, de ha az USAban szuletik a gyermeked es az fiu, akkor az orvosok azonnal levagjak a fitymajat; ez a szokas, vallasi hovatartozastol fuggetlenul.

Vagyis ha fiu lesz es az USAban akarod megszulni es azt akarod, hogy olyan legyen, amilyennek meg lett teremtve, akkor erre fel kell hivni a szuloorvos figyelmet! De meg ilyenkor is elofordul, hogy a megszokas heveben az orvos megcsonkintja szegeny vedtelen csecsemot.


Ami pedig a papirokat illeti: ha ESTAval jossz az orszagba, akkor elvileg nem kerhetsz statusz modositast. Vagyis jobban jarsz ha a parod elvesz meg Magyarorszagon es onnan inditvanyozod a hazastarsi vizumot, illetve ha mar az USAban vagy es itt hazasodsz es statusz modositast kersz, akkor figyelj oda a datumokra, mert ha lejart az ESTA 90nap es utana adod be a statuszmodositasi kerelmet, akkor valoszinu hogy USCIS el fogja utasitani a kerelmed es illegalissa valsz...

2012. ápr. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7 honapos terhesen nem repulhetsz mar, alegitarsasag nem vallalja a felelosseget. AMugy itt ANgliaban ha itt szuletik a gyermeked nem kapja meg automatikusan az angol allampolgarsagot,hanem ugyanugy magyar lesz, nem tudom ez Amerikaban ennyivel egyszerubb lenne?Amugy az elottem szolok jol leirtak mi kell ahhoz ,hogy kint maradhass...
2012. ápr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, orvos baratnom mondta,hogy orvosi hivatalos papirral a 28.hetig repulhetsz.
2012. ápr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!