Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Clevelandben, vagy Pittsburgh-...

Clevelandben, vagy Pittsburgh-ben szeretnék élni. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Van aki volt kint, vagy kinn van? Melyik város a jobb? Hogy érdemes kimenni? Mire számítsak? Mit vigyek magammal mivel készüljek? Mit dolgozhatok, mit érdemes dolgoznom? Mennyibe kerülnek az ingatlanok, vagy albérletek? Szálló? Eltartási szerződés van arrafelé? Pénzt vigyek? Mennyi pénzzel készüljek? Autót vásárolhatok odakint? Érvényes az itthoni jogsim, vagy újra kell tennem?
2009. márc. 22. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Szia ...En voltam arra fele. lenyegtelen h melyiket valasztod. Hogy mesz ki ? az se mindegy ... mennyi idore ? milyen vizummal ??? ugy alakul majd a munkaköröd.

Alberlet kb. 400USD-tol indul ... a csillagos egig.

Autot vehetsz igen ... olcson kb. 1000 dollarert mar kapsz olyat ami elnavigal teged. Jogsid ervenyes ugy tudom h ideig oraig ... en pl. nem tettem le odakinn a jogsit. 3 honapig voltam kinn. Ha tovabb akkor erdemes. De az a legolcsobb... meg a magyar jogsihoz kepest eleg konnnyu ! Ha megirod mennyi ideig h mesz ki stb. akkor tuok tobb infot adni.

2009. márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
még csak koncepció, de ahogy közép európa most kinéz mindenképp érdemes kimennem 19-20 évesen
2009. márc. 23. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:
ho-ho ho, nem olyan egyszeru am oda kimenni. Vizumot kell igyenyelned, ami elegge nehez ugy lesz, konnyen csak turtat kapsz, de azzal nem tudsz dolgozni. Ha ott szeretnel elni, akkor zold kartyara lesz szukseged, amit vagy munkavallalon keresztul kapsz, vagy hazassagon keresztul, de ez is bonyolult. En eddig 1,5 evet toltottem kinnt osszesen Los Angelesben, de imadtam. Meg egy evem van hatra sulibol es azutan en is kiszeretnek menni, de amint mondtam, nem lesz egyszeru, tajekozodj elotte.
2009. márc. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolónak nagyon igaza van. Itt letelepedni szinte lehetetlen kivéve, ha munkát kapsz, nyersz a zöldkártya lottón vagy összeházasodsz egy amerikai állampolgárral (de ez utóbbit nagyon megvizsgálják, szóval nem érdemes csalással próbálkozni)...hát ebből a háromból döntsd el, hogy melyik a legesélyesebb, egyik sem az végülis. Turistaként te legálisan semmiféle munkát nem leszel képes vállalni és nem is hiszem, hogy kapkodnak új munkaerőért ebben a válságban...ha legálisan akarsz munkát, azt már azelőtt kell intézned, mielőtt kijössz és annak nagyon komoly feltételei vannak - pl. hogy olyannak adnak munkavállalásit, akinek olyan képzettsége van, amiből az USA-ban hiány van vagy pedig nagyon magas végzettséged van. Ehhez legalább egyetemi végzettség kell vagy már PhD. Szóval mielőtt azt tervezed el, hogy hová mész, teremtsd meg a feltételeket ahhoz, hogy egyáltalán kijuss legálisan. Az, hogy a jogsit teljesen újra kell-e csinálnod az attól függ, hogy hová mész. Minden államban más. Lehet, hogy csak a tesztet kell újra írnod, de az is lehet, hogy gyakorlati vezetésből is újra kell vizsgáznod. Annyi pénzzel készüljél, amennyid csak van. Maradj Európában, ott legálisan dolgozhatsz és állítom, hogy sok szempontból könnyebb is megélni. Menj Angliába, Németországba, Spanyolországba vagy Ausztriába...lehetőség, mint a tenger.
2009. márc. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Pittsburgh? Nem ott készülnek a Videodrome felvételek?? :o
2010. nov. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!