Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyenek az amerikai emberek?...

Milyenek az amerikai emberek? Tényleg olyan egoisták? Jól élnek? Milyen az élet az USA-ban?

Figyelt kérdés
Az USA-ban képzelem el a jövőmet :) Szeretnék egy pár tapasztalatot.
2011. jún. 12. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Ez kb. olyan, mint mikor magyar önkéntesek voltak Kongóban, és minden kisgyerek odament hozzájuk pénzt kérni, mert ők európaiak, ők gazdagok, nekik van.

Nincs olyan, hogy "az amerikaiak", az emberek különbözőek, max. a mentalitás más, hiszen náluk a liberális gondolkodás a hagyományos (nem is nagyon hatott rájuk más, ezt ismerik).

Ott is vannak társadalmi különbségek, szegények és gazdagok, munkanélküliek. Nagy a verseny a munkahelyekért, jobb a fizetés, de a megélhetési költségek is magasabbak.

Nem a paradicsom az USA sem, és nem mindig nézik jó szemmel, hogy náluk akar mindenki érvényesülni, mert hogy ott minden király.

2011. jún. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó ezt tudom, persze mindehol vannak különvségek. De tényleg olyan egoisták?
2011. jún. 12. 20:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hello! Itt is van többféle ember, itt is vannak szegények, gazdagok, de alapvetően nyugodtabbak az emberek. Az igaz hogy itt is dolgozni kell a sikerért, de itt a kemény munka meghozza a gyümölcsét, nem úgy mint otthon.
2011. jún. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmivel sem egoistábbak, mint bármelyik másik ország lakói.
2011. jún. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Talán csak jobban szeretik a hazájukat etért hiszi őket mindenki egoistának.(beképzeltek h ök amerikaiak ezért mindenki felett álnak-mellesleg 1 párann biztos így vannak ezzel közülük)Náluk természetes h 1 ház kertjében kint az amcsi zászló.nálunk kiteszed azonnal-jobbikos vagy magyarkodsz.
2011. jún. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehez egy egesz orszagrol velemenyt alkotni, mikor minden ember mas, es legjobb esetben is legfeljebb 20-30 embert ismer valaki a kozvetlen kornyezeteben, es az alapjan elitelni egy egesz orszagot, hiba lenne.

Teny, hogy az elet valamivel konnyebb azoknak, akiknek van munkajuk. Itt is rengetegen alszanak az utcan, viszont a deli allamokban legalabb nem fagynak meg telen ha kint maradnak a szabad levegon.


Az atlag ember az atlag munkajaval es atlag fizetesevel megteheti, hogy felnevel 1-2 gyereket, iskolaztatja oket, fizeti a lakast es meg egy aranylag normalis uj auto koltsegeit is allni tudja. Ha nincs gyerek akkor vehet egy menobb autot, vagy vallalhat haz reszletet.


Nekem ugy tunik, h Mo-n az embereket tudatosan taszitjak (foleg a media) a szomorusagba, a pesszimizmusba, a kilatastalansagba. Elhiszem hogy nehez, sot tudom, hogy nehez, de a media egy cseppet sem probal enyhiteni az emberek nehezsegen.

Ez amerikaban nincs. Itt is hulyiti a media az embereket, sot itt aztan igazan, de az amcsik figyelmet a sok baseball meg valosagshowk kotik le es nem azon nyavalyognak, hogy egyik politikus a masik nyakanak ugrik, megint csokkentik a nyugdijat, emelik a gaz arat, hanem xy celeb mit muvelt mar megint, xy sportcsapat kikapott a bajnoksagon stb.

Az amcsikat buszke patriotanak nevelik, pedig ha jol megnezzuk, egy oldalra le lehet irni tortenelmuk/kulturajuk fejlodeset. Magyarorszag sokkal gazdagabb ilyen szempontbol, tenyleg megis ciki otthon kituzni a lobogot. Itt az emberek nemcsak a hazukra teszik, hanem polot, rovidgatyat hordanak a zaszlo szineiben. Sot van egy amerikai zaszlos bugyim. Otthon ha akarnek se mernek nemzeti temaju polot hordani, mert ahogy fentebb irtak, beszolnanak. Az unokahugom (itt szuletett magyar szuloktol) mikor nyaron Mo-ra latogatott teljesen szerelembe esett az orszaggal (ertheto:). A karjara tetovaltatta hennaval hogy Hungary, minden benzinkuton vett H-s matricat, meg amihez meg hozza tudott jutni (terkep, bogre stb). A vele egykoruak ugy neztek ra, mint egy ufora, hogy miert csinalja. Nekik tok ciki lett volna.


Amugy ha ide vagysz, akkor javaslom, hogy elobb gyere latogatoba, turistaskodni, mert lehet h megvaltozik a velemenyed. Ismertem olyat is aki fel ev keleti part majd fel ev halivud utana hazament, mert ez nem neki valo.

2011. jún. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Az amerikai emberek az európaihoz képest sokkal oldottabbak, békésebbek. Nincs bennük állandó feszültség, és odafigyelnek egymásra, kiegyensúlyozattak, és nem idegbetegek. Nekem az jött le, hogy Európa tényleg "öreg kontinens", itt már kiveszőben vannak az erkölcsi értékek(emberség, odafigyelés) amik ott megvannak. Ami mindenkire igaz az az, hogy erős személyiség, komolyan mondom, nem láttam ott ilyen megtört lelkü szomorú önsajnáló embert mint amilyenek itt vannak. Az amerikaiak életkedve nagyon intenzív.


Sokkal polgáribb viselkedés jellemző rájuk, főleg a középosztálybeliekre. Akikkel én ott találkoztam(a bolti eladótól a rokonomig mindenki), sokkal jólneveltebbek voltak, mint itt bármelyik görcsös európai. Persze ott mindenki bevándorló, ezért nagy a sokszínűség. Azt nem írtad, hogy a vidéki vagy a városi életre vagy kíváncsi, mert a kettő egészen más.


Amikor én először ott jártam, leesett az állam hogy ennyire nagyszerű emberek hogy létezhetnek ilyen nagy koncentrációban(New Jersey). Később rájöttem hogy ott mindenki nagyszerűbb mint itt bárki. Igen, lehet mondani a kivételeket, meg azt is, hogy ezt csak én láttam olyannak amilyen, ez igaz is. De én ennél többet nem tudok mondani mint a saját élményeimet, olvass el könyveket az USA-ról, az objektívabb infókat ad.



Persze ezek az én tapasztalataim, de számomra nincsenek nagyszerűbb emberek az USA-belieknél. Az országukon is meglátszik hogy kik élnek benne. Oda csak szorgalmas, életrevaló ember tud bevándorolni, akik meg ott születtek, azokból meg azt nevelnek. Ez egy fontos gondolat azthiszem, nagyon jól leírja azt amit ott én éreztem.


Ott hiányzik az európai lét sok eleme. Ugye, mivel ők egy nagy nép kontinensnyi országgal, nincsenek országok közötti viszálykodások, vagy érdekütközések. Nincs nemzetállamok közötti versengés, egy nemzetállam van, az az USA, ami gazdaságilag, és katonailag is a világ legerősebb szuperhatalma. Amikor én ott voltam, nem érdekelt hogy mi történik a külpolitikában, mit csinálnak más országok, csak élveztem azt a biztonságérzetet amit nyújt az ország. Az ottlét közben erősen éreztem az erős hazaszerető hangulatot, az amerikaiak társaságát, a rokonaim társaságát, a gyönyörű környezetet. Nem jutott eszembe olyasmi, hogy valami dolgom lenne bárhol máshol. Azthiszem jó kezekben voltam.



Nekem ott átértékelődött az emberekről alkotott képem, ami a magyarokból állt előtte. Sokkal jószándékúbb emberekkel bővült ki, egészen más, sokkal normálisabb viselkedésformákkal. Amíg nem találkoztam az amerikaiakkal, már azthittem, hogy az emberek mindenhol ilyen önzőek, és parasztok. Aztán megismertem egy olyan kultúrát, ahol nyoma sincs az önzésnek és az irigységnek, a másiknak való ártásnak.


Számomra az élet ott nyert értelmet, ott éreztem igazán azt, hogy élni szeretnék a sok jó ember között, ott ahol békesség, biztonság, szeretet van. Európa egy fáradt, hervadt virág az USA-hoz képest.



Amit én itthon hallottam az USA-ról, azok nekem a magyarok szennyes mocskolódásai most, mert tudom hogy nem igazak(hogy buták például, mennyire nevetséges is ez). Elképesztő hogy az itteni emberek milyen keveset tudnak az élet szépségeiről, és szinte középkori sötétségben elfásulva szenvednek és mérgelődnek itt a porban.



Az is teljesen igaz még, hogy az USA a lehetőségek hazája, az "american dream" teljesen mindennapos még, ott az igazság, ész, érdem az emberek mindennapos hajtóereje, és aki odamegy, és van hozzá sütnivalója, az átveszi ezt a felvilágosult szemléletet, és megcsinálja az álmát. Az én véleményem az ottani lehetőségekről az, hogy kevesebb versenytárs, nagyobb élettér van ott. Ugye Európában nagyon magas a népsűrűség, az USA-ban sokkal alacsonyabb. Városban persze nincs így, de ott is a kertvárosban sokkal tágasabb, élhetőbb a környezet. Vidéken meg úgy érzed, mintha távol lennél a világtól, egyedül azok számítanak akikkel együtt élsz, és tökéletes béke és csend van. Nem zavar és korlátoz senki, van egy házad az erdőben, (persze minden van ott is) szabad vagy és ha úgy tartja kedved bemehetsz a városba vagy lemehetsz az óceánpartra. Ez történt New Jersey-ben velem. A paradicsomi nyugalom, plusz a lehetőség, hogy kis autóúttal elérhettem a bevásárlóközpontot, meg mindent ami kellett.



Amióta hazajöttem Mo-ra, attól félek hogy én is elfásulok itt, ezért vágyom vissza, mert nem akarom elpazarolni az életemet itt.



19/M

2011. jún. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek az előzővel -gondolom a kritikusok is hamarosan megérkeznek- nem sokat tudok hozzáfűzni. Ezt meg kell élni, Mo-ról elképzelni is nehéz, ha még valaki nem volt kint. Ha belekerülsz ebbe a környezetbe, és nem egy hotelben, csak turistáktól nyüzsgő utcákon jársz; akkor lehet igazán megismerni az amerikaiakat. Sokan szkeptikusan állnak a kérdéshez, de a többségnek némi rendes kintlét után, lejön a lényeg.
2011. jún. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!