Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Van olyan vízum amivel elérhet...

Van olyan vízum amivel elérhetem az alábbiakat?

Figyelt kérdés
Amivel legalább egy évig lehet kint tartózkodni az USA-ban, és legálisan vállalhatok munkát, vagy ha ez alatt az 1 év alatt kapok 1 állásajánlatot, akkor igényelhetem a zöldkártyát.
2011. máj. 24. 07:11
 1/8 anonim ***** válasza:

persze hogy van munkavállalási vízum.

De szerintem ezt akkor adják csak ha már van konkrét szerzödésed egy céggel.

2011. máj. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kell egy amerikai ceg, aki vallalja a munka altali zoldkarytad szponzoralasat.

A cegnek ez idobe es penzbe telik. Tovabba hirdetest kell feladnia az allasra, a jelentkezoket (mert lesznek dogivel) mind meg kell hallgaynia, el kell kuldenie es igazolnia kell miert te, es csakis te vagy a megfelelo ember arra a biz. munkara.

Ha hiheto az ugy, akkor beadnak utanad egy rakas papirt, ami egy rakas penzbe kerul. Par honapon belul kikuldik a munkavallalasi engedelyt. Ez meg nem a zold.

Varsz kabe 1-2 evet (ez allamtol es munkatol fugg), es megkapod a zoldkartyat.

A papirok beadasatol szamitva mar legalis a statuszod, es maradhatsz, amig varod, hogy intezzek az ugyed, viszont valoszinu nem hagyhatod el az orszagot.

Az egeszsegugyben dolgozokkal illetve azok, akik beallnak katonanak mas a helyzet, arrol nincs infom.

De ha tenyleg ennyire erdekel, akkor nezz utana a www.uscis.gov oldalon, itt minden letezo kerdesedre valaszt kapsz!

2011. máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én ezekkel mind tisztában vagyok, arra vagyok kiváncsi, hogy van e olyan vízum, amivel ha kimegyek, és munkát keresek, amikor még ott tartózkodom, és kapok 1 állásajánlatot akkor meghosszabbítják, vagy kapok munkavállalói vízumot.
2011. máj. 25. 05:53
 4/8 anonim ***** válasza:
www.workpermit.com/us/us.htm
2011. máj. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kommentre reagalnek: nincs, mert ezek szerint elobb megszunne a munkaviszonyod. Utana miert adnanak vizumot arra, hogy munkat keress? Akkor ott munka nelkul nem vagy tobb, mint egy turista. Magat a munkavallaloi vizumot lehet hosszabbitani es kozben kereshetsz masik allast...
2011. máj. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, es olyan nincs, hogy valaki maganak zoldkartyat igenyel. Ahhoz szponzor kell, o adja be a papirokat erted.
2011. máj. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
piros útlevéllel három hónapig lehetsz kint... ha találsz melót, kapsz munkavállalásit is. Taxizás is melónak számít...
2011. máj. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

kapsz munkavállalásit is. Taxizás is melónak számít... Kedves utolso, tapasztalatbol beszelsz? Nem hinnem...


A legtobb soforkodos szakmahoz kerik a minimum 2 eves amerikai vezetesi tapasztalatot (ergo min. 2 eves itteni jogsi) lehetoleg nulla kozlekedesi kihagassal.

Sajat tapasztalat: probalkoztam limos cegnel, de nem vettek fel mert meg friss volt a jogsim.

Ex-kamionos haver kijott es korberohogtek, hogy itteni jogsi nelkul szoba se allnak vele, annak ellenere h majdnem egy millio km-t levezetett Eu-ban.

2011. máj. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!