Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA-ba vezethetek autót? Vagy...

USA-ba vezethetek autót? Vagy le kell raknom külön ott a jogsit?

Figyelt kérdés
3 hétre megyek ki.
2011. máj. 19. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
elméletileg vezethetsz
2011. máj. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vezethetsz. Hivatalosan ugy, hogy kivaltod a nemzetkozi jogositvanyt plusz a magyart is magadnal tartod. Igazoltatasnal a kettot egyutt kerik. Itt a hivatalos szoveg az usa.gov tajekoztato oldalrol:


"An International Driving Permit (IDP) translates information contained on your driver's license into 10 languages so that officials in foreign countries are able to interpret your license. An IDP supplements a valid government-issued license--it does not serve as a replacement for a license. If you are stopped by law enforcement, you will most likely be asked to produce both your IDP and your official driver's license. The United States does NOT issue International Driving Permits to foreign visitors, so you will need to obtain this document before traveling to the U.S."


Nem is kaphatsz amerikai jogositvanyt, mert ahhoz irasos bizonyitek kell arrol, hogy te itt elsz (allampolgar vagy permanent resident stb vagy, nem pedig turista).

2011. máj. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hol tudom kiváltani a nemzetközi jogosítványt? Mennyibe kerül?
2011. máj. 20. 00:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Okmanyirodaban. Meg tudjak ott mondani, de nem draga. Par ezer Ft.
2011. máj. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem is kaphatsz amerikai jogositvanyt, mert ahhoz irasos bizonyitek kell arrol, hogy te itt elsz (allampolgar vagy permanent resident stb vagy, nem pedig turista). - A haverom csinaltatott kalifornia jogositvanyt.

Az orszagba belepeskor az utlevelbe kapott egy feherkartyat, amin volt egy datum. A DMV (a jogositvanyt kiallito hivatal) adott neki jogsit, ami addig votl ervenyes, amig a feherkartyan a datum.

Persze ehhez elobb csinalt egy kresz-tesztet es vezetesi tesztre ment a vizsgabiztossal.

Neki kek utlevele volt es volt benne vizum. Lehet, hogy az esta-s rendszerrel ez mar nem mukodik.


Legutobb rokonok nemzetkozi jogositvannyal (magyar jogsi kisereteben) tudtak autot berelni. Nemzetkozi jogsi nelkul nem adtak volna oda a kocsit.

2011. máj. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

De o nem valamilyen vizumon volt? Nem turista, hanem mas?


Tolem a DMV kert papirt. Meg a no kotekedett is a DMV-ben, mert nem tudtam targyhavit vinni.

2011. máj. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sima hagyomanyos turista vizummal jott ki, amit anno a kekszinu utlevelekbe ragasztottak.

Raadasul a teszten van mittomen 50 kerdes, abbol lehet 6 hibat ejteni. Neki tobb hibaja volt de a nagydarab feka noci kajanul ramosolygott es rapecsetelte hogy atment. Mazlista dog :)

2011. máj. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hat nem semmi. En mar PR voltam, mikor elmentem a DMV-be a jogsit kivaltani es 4-szer kellett elmennem, mielott hagytak vizsgazni, mert mindig valami ujabb hulyeseget talaltak ki (magyar jogositvanyom forditasanak a masolatat sem fogadtak el csak faxon keresztul). Mindig egy fekete no volt, aztan egy feher no volt legutoljara, aki az mondta, hogy ezeket ki kerte magatol. Pff...igaz, no vagyok pici gyerekkel, ram nem vigyorognak kajanul sem a nok, sem a ferfiak. :/ Jo lehet ferfinak lenni.
2011. máj. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Errol most az jut eszembe, h ugy tapasztaltam a feketek rasszistabbak, mint a feherek.

Eddig barmi gondom volt, posta, autokolcsonzes, vasarlas, akarmi, ha fekete emberrel volt dolgom, mindig lenezett, bunko volt es fellengzo. Amikor kertem a fonoket es jott a feher manager, akkor meg mindig a customernek van igaza :D

2011. máj. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!