Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kalifornia, vagy Florida?

Kalifornia, vagy Florida?

Figyelt kérdés
Vélemények? Hova érdemesebb menni? Floridában tényleg sok a hurrikán, Kaliforniában pedig a földrengés? Floridában tényleg sok idős ember van? Főleg hol laknak az öregek?
2011. máj. 18. 18:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Itt megtudod nézni a természeti katasztrófákat, meg egyéb statisztikákat:

[link]

:)

2011. máj. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
ez engem is érdekelne :)
2011. máj. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mármint csak kirándulni vagy ott élni?

Floridában tényleg sok az idős mivel jó az idő ,olcsó és mert alacsonyak az adók.

2011. máj. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ott élni
2011. máj. 18. 19:09
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Én mindenképp Californiát választanán.

Szerintem színesebb mind földrajzilag mind városok terén.

Ha a déli részén laksz közel van Las Vegas, Colorado, grand canyon. Az időjáráról is elmondható ,hogy jobb Caliban.

Floridában nagyon párás fullasztó forróság van , míg californiában (ott is vannak külömbségek) kellemesen meleg.

Ha tehetném én San Diegoba mennék.:) (California)

2011. máj. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
FLORIDA:)
2011. máj. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Én Kaliforniában élnék szívesen szép hely és ott sok a lehetőség
2011. máj. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Floridaban nem voltam, Kaliban mar 7 eve.

Eddig 3-4 komolyabb foldrenges volt. A komolyabb alatt azt ertem, hogy ereztem h remeg a fold, de az osszes kozul, eddig csak egyszer estek le a dvd-k a falrol (ezt hasznaljuk foldrenges erosseg meronek, mivel a polcon csak a hajszal tartja a lemezeket :) A haveromnak viszont megrepedt a furdoben a mosdokagyloja.


Az idojaras egesz evben kellemes. Nincs az a tikkaszto hoseg, es telen sincs zimanko. A mondas ugy tartja, hogy Kalifornia az egyetlen allam, ahol egy nap strandolhatsz a beach-en illetve ugyanazon a napon sielhetsz a hegyekben. Ez mondjuk kicsit tulzas, mert ho a hegyekben csak telen van, viszont telen mar eleg hideg az ocean, mondjuk a megszallott surfosok decemberben is a vizben vannak.

Amugy igaz, hogy a partrol kocsival felersz a hegyekbe kb. 4-5 ora alatt, igy az egy napon valo furdes/sieles megvalosithato.

A szomszedos allamokhoz kepest dragabb a megelhetes, a benzin, a kaja, a szallas, szinte minden tobbe kerul, de ha az ember ugyes es jo munkat szerez, akkor konnyebben meg lehet elni itt, mint Magyarorszagon. Persze Magyarorszagon is lehet jo allassal jol keresni, az ember megis tobbet szembesul az emberek panaszkodasaval es az altalanos negativ hangulattal. Itt is vannak, akik sirnak, de a hetkoznapi tapasztalat az, hogy sokkal tobb vadidegen mosolyog ra a masik vadidegenre az utcan, boltban, akarhol, mint mondjuk Mo-n.

2011. máj. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Többször voltam Floridába.

Oda bármikor vissza mennék...és megyek is.

2011. máj. 19. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Floridában dolgoztam egyik nyáron, meleg, szép, csak túl lapos a földrajza, nem szeretem a nagy síkságokat.

Kaliforniában nem jártam.

2011. máj. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!