Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szerintetek "megérné" kiköltözni?

Szerintetek "megérné" kiköltözni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 21 éves vagyok, van egy jó barátom, akivel még 5 év elterveztük hogy együtt kiköltözünk a jobb megélhetés céljából Amerikába.


Szerintetek megérné két 21 éves fiatalnak kiköltözni az éven (nyáron)amerikába?


Mindkettőnknek 1-1 millió forint tőkéje van tehát nem vaktában mennénk ki..


Az angol nyelv.. hát olyan szinten beszélünk angolt hogy megértsük egymást ha lassan beszél.. tehát alapszint.


Szakmám webfejlesztő programozó designer stb.interneten dolgozok különböző megrendelésekre


Tehát a kérdéseim a következőek azokhoz, akik már laktak/laknak/esetleg hónapokig laktak kint :


Meg érné-e anyagiakban ott letelepedni?

Melyik várost ajánlanátok két fiatalnak?

Körülbelül mennyi lenne egy egy szobás ház/lakás vétele?

Ha venné(nk) egy házat,plusz lenne mind kettőnknek munkánk , akkor hogyan lakhatnánk ott LEGÁLISAN?


Előre is köszönöm.


2011. máj. 8. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
LEGÁLISAN csak akkor tudtok letelepedni, ha találtok olyan céget, amelyik szponzorál téged, tehát a munkavállalási engedélyt intézi. De! Munkavállalási engedélyt csak akkor kaptok, ha valami nagyon specifikus szakmád van és abban magasan képzett vagy. A legnagyobb probléma szerintem, hogy az angolotok nem eléggé jó! Az alapszint nagyon kevés!! Enélkül az esélyetek 0. Amúgy megélhetés szempontjából jó itt élni(én is itt az usa-ban élek) de amiket leírtál, abból nem hiszem hogy találsz munkaadót, aki szponzorál, mivel mégegyszer mondom, az ALAP ANGOL rendkívül kevés! Azt ajánlom, hogy menj ki inkább Angliába pár évre, tanuld meg jól a nyelvet, dolgozz a szakmádban(ami egyébként idekinnt is jó) és utána próbálkozz. Vagy keress a neten egy csajt akit elveszel és ő általa szerzel zöldkártyát. De utóbbihoz is kell angoltudás.
2011. máj. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Arra én is gondoltam hogy össze jövök valami amerikai lánnyal :))


De azért én nem az az interneten ismerkedő típus vagyok :)


De amúgy melyik államot, melyik várost ajánlod ahol viszonylag olcsón lehet élni és nem is ghetto az egész?


Előre is köszi.

2011. máj. 8. 20:38
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Mi a feleségemmel Huntington Beach-en lakunk Californiában. A város kb. órányira van LA-től. Ez egy eléggé drága város, ahogy maga az állam, Kalifornia is az.(sokféle adó kell fizetni). De ha van egy jól fizető munkát, akkor nagyon jó itt élni. Amúgy szerintem olyan helyre menj amit szeretsz, mert pl ha nem szereted a meleg időt, akkor nem kaliforniába gyere, hanem mondjuk Chicagóba.(Éltem ott 1 évet)
2011. máj. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudjatok az offért , de az utolsótól szeretném megkérdezni ,hogy mi a véleményed Chicagoról?

A kérdésre pedig én is csak azt tudnám mondani mint az előző ,hogy most kezdj el angolul tanulni egy kicsit menj ki Angliába egy évet aztán utána próbáld meg mert nyelvtudás nélkül nemsokra mész.

2011. máj. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az elsö felelö válaszához nem tudok sokat hozzátenni, szerintem nagyon hasznos volt. Végre olvasok egy okos és segitökész választ valakitöl. Látszik hogy itt élsz. :):)


Kérdezönek: Mi Phoenix Arizonában élünk, és nagyon "forrón":):) ajánlom ezt a várost hacsak nem utálod a meleget, mert az itt van nyáron böven.:):). Sok amerikai-magyarral beszéltem már és azt tudom mondani, hogy eddigiek szerint szinte mindenhol sokkal drágább az élet mint itt.

Egyébként Houston és Phoenix az USA legjobb városai megélhetés szempontjából. Közbiztonság is jó, és munka is van böven bár ugyebár attol függ miben szeretnél elhelyezkedni. Az informatika szerintem bárhol megállja a helyét, de az angolt tényleg gyürjétek. :):)

Szeretnék segiteni a döntésben az oldalam ajánlásával, amit már egyszer emlitettem egy másik témánál, nekem !!nincs!! belöle hasznom itt is leirom, hacsak nem az, hogy megtiszteltetek azzal hogy olvastok :). Egy "mezitelen" segitségnyujtás a célom vele. Arizona Magyarul a cime. Talán találsz rajta olyat ami megválaszol pár kérdésedet. Lehet egyszer kinyomnak innen mert ajánlom az oldalt...dehát nem másolhatok ide mindent onnan hogy itt segitsek :):):)


Ha illetékes olvassa és szabályszegésnek véli kérem szoljon mielött kidob.:)

2011. máj. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Megerne vagy sem? Ezt nektek kell eldonteni, en csak azt tudom leirni, hogy kb. mivel szamoljatok:

1 millio HUF az kb. 5,400 USD

Egy Motel 6, allamtol fuggoen 40-70 dodo egy napra, ahol ketten megszallhattok. Van olyan motel ahol egy het 70-120 dodo.

Ehhez meg adjatok kb. napi 20 dollart kajara, de ha a mekiben a dollaros menut veszitek, akkor olcsibb.

Egy egyszobas lakast kivehettek (allamtol fuggoen) 500 - 900 kozott, emelle meg le kell rakni egy havi kauciot. Plusz rezsi.

A New York 1 hetes busz/metrojegy 30 dodo, a Los Angeles busz 1 hetes $20.

Mobil havonta kb. 40-50.


Mivel webfejlesztest laptoprol csinalsz igy tk. mindegy helyileg hol tartozkodtok, emailen megtalalnak mindig.


Hazat, lakast venni ne akarjatok, mert papirok nelkul nagyon maceras lesz, illetve alap angollal szinte lehetetlen. Raadasul tokre nem eri meg, legalabbis kezdoknek az elejen.

2011. máj. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Elözöhöz tenném hozzá, hogy albérlet kaucio mindenhol más, és nektek nem valoszinü hogy 1 havit kellene letennetek, mivel teljesen lenyomozhatatlanok lennétek külföldiként (nincs credit historytok). A párom majd 20 éve állampolgár itt, pár évig nem élt itt és mégis 700$ kauciot kértek itt Phoenixben egy komplexben amit a szerzödés lejártával kaptunk vissza, pedig Phoenix az egyik legolcsóbb nagyváros az USAban. Ezen kivül szintén ugyanezen okbol kifolyolag sokmindennel ugyanigy járnátok, az elöfizetéses mobiltól kezdve mindennel...mondom mindenhol másképp vannak ezek a dolgok, de az elöttemszóló felsorolása elég kurta, annál sokkal több kiadásra kell számitsatok.


De persze kezdjük ott, hogy hogyan fogtok vizumot kapni.....szerintem amig az nincs addig nem is érdemes centekre belemenni ezekbe a mindenféle költségekbe annyira....

És azt is ajánlom hogy ne a legderágább várost válasszátok ahogy a legtöbb magyar...New York és L.A. között is van élet....talán még sokkal jobb is....

2011. máj. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem élek kint, de többször is jártam az USA-ban.

Az 1 millió Ft, az nagyon hamar "elolvad" kint!!!

2011. máj. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem 1 misi tavaly 1 hónapos nyaralást jelentett repjeggyel.
2011. máj. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

elözönek: hogy te annyit költöttél az nem jelenti hogy annyiba kerül idejönni 1 honapra :):) ki mennyit vásárol, ki hová megy nyaralni. Hotelbe, ismeröshöz stb...sokmindentöl függ. és egy nyaralás távolrol sem az mint ha valaki itt él. :):)

Még ha itt élsz is millio dologtol függ az anyagi rész.


Bizonyos városok között hihetetlenül óriási különbségek vannak, és ezen belül is sok dologtól függ hogy ki milyen szinvonalon él. Az mindenesetre tény, hogy aki okosan él itt, (jó választ szakmát és lakhelyet) az sokkal de sokkal jobban élhet itt, mint egy átlagember M.o.-n.


Hogy melyik várost ajánlom, maradok Houston-nál és Phoenixnél.

2011. máj. 16. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!