Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az USA-ba, vagy Kanadába...

Az USA-ba, vagy Kanadába menjek? Mindkét helyre lenne két különböző lehetőségem.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzetem a következő:

Angliában voltam fél évig aupair, ahol is megismerkedtem egy kanadai lánnyal, akivel nagyon jó barátnők lettünk, ő is au pair volt és jól megértettük egymást. Ő júniusban utazik haza és felajánlotta nekem, hogy elmehetnék hozzájuk, segítene nekem munkát találni és lakhatnék az ő házukban, ahol rengeteg üres szoba van. Nekem nagyon tetszene ez az ötlet, mert jól lehet keresni, a kanadaiak legendásan kedvesek, a lány tényleg őszintén szeretné, ha mennék és közel lennék az USA-hoz.

A másik lehetőségem az au pairkedés ismét, Amerikában, természetesen ennek is utána néztem, már folyamatban is van a jelentkezésem egy irodánál, az amerikai törvények nagyon szépen megszabják, hogy mit csinálhat egy au pair és mit nem, tehát nem kell majd minden héten végignyalnom a házat alaptól tetőig, ahogyan azt Angliában kellett, viszont nyilván szeretnék egy kicsit továbblépni az életemben, az au pair fizetés sem túl sok, viszont Amerika és kell teljesíteni egy bizonyos kreditet a kintlét során.

Nekem nagy álmom, hogy filmezést tanulhassak, amire itthon nincs túl sok lehetőségem, így Amerikára gondoltam, tehát az au pair állás ebből a szempontból jobb lenne, viszont Kanadában össze tudnék gyűjteni annyi pénzt, hogy mehessek Amerikába egyenesen az egyetemre, ne csak egy tanfolyamra.

Tapasztalataitokat, véleményeiteket várom, ami megkönnyítené számomra ezt a döntést, mert most mindkettő annyira kecsegtető, viszont attól tartok, hogy rosszul is dönthetek.


Előre is köszönöm a válaszaitokat!


2011. ápr. 23. 11:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

(Márpedig az USA-t mindig is Amerikaként emlegették, és Amerika is fog maradni. És ez nem a magyar nyelv jelensége, minden -legalábbis a legtöbben- így van. Akár tetszik, akár nem.)


Egyébként racionálisan nézve az USA-t érdemes választani, mert jobb az időjárás (a legtöbb embernek), sokkal több helyre juthatsz el, meg úgy önmagában egy élmény. Megismerni az ottani embereket, kultúra stb.. Kanada is egy jó hely, de ha lehet választani, akkor az USA nyerő, főleg hosszútávon.


De ha nagyon szereted Kanadát.. akkor egyértelmű..

2011. ápr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Igen, ez a probléma, hogy Kanadához semmilyen érzés nem köt, teljesen közömbös. Nincs bajom a téllel, meg a hideggel, de nem is rajongok érte.

USA csak azért lenne számomra nagyon kedves, mert mindig ez volt az álmom, viszont oda csak "alantasabb" munkára mehetnék, míg Kanadában talán jobb munkát is találnék. De ez sem ilyen egyoldalú, oda nagyon sok ideig tart a vízum megszerzése (kb. 20 hónap), tehát a 3 hónapra kimehetnék, mint látogató, de utána haza kellene jönnöm, míg megjön a vízum, az USAban viszont 13 hónapra maradhatnék J1-gyel és itt a procedúra csak olyan 3-4 hónap.

(Egyébként kedves okoskodó, nem tudom feltűnt-e, USA-ként és Amerikaként is emlegettem az adott országot, tisztában vagyok vele, hogy mi a különbség a kettő között... De gratulálok, hogy mára is találtál valakit, akin kitölthetted az elfojtott agressziódat...)

2011. ápr. 24. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!