Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az USA-ba, vagy Kanadába...

Az USA-ba, vagy Kanadába menjek? Mindkét helyre lenne két különböző lehetőségem.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzetem a következő:

Angliában voltam fél évig aupair, ahol is megismerkedtem egy kanadai lánnyal, akivel nagyon jó barátnők lettünk, ő is au pair volt és jól megértettük egymást. Ő júniusban utazik haza és felajánlotta nekem, hogy elmehetnék hozzájuk, segítene nekem munkát találni és lakhatnék az ő házukban, ahol rengeteg üres szoba van. Nekem nagyon tetszene ez az ötlet, mert jól lehet keresni, a kanadaiak legendásan kedvesek, a lány tényleg őszintén szeretné, ha mennék és közel lennék az USA-hoz.

A másik lehetőségem az au pairkedés ismét, Amerikában, természetesen ennek is utána néztem, már folyamatban is van a jelentkezésem egy irodánál, az amerikai törvények nagyon szépen megszabják, hogy mit csinálhat egy au pair és mit nem, tehát nem kell majd minden héten végignyalnom a házat alaptól tetőig, ahogyan azt Angliában kellett, viszont nyilván szeretnék egy kicsit továbblépni az életemben, az au pair fizetés sem túl sok, viszont Amerika és kell teljesíteni egy bizonyos kreditet a kintlét során.

Nekem nagy álmom, hogy filmezést tanulhassak, amire itthon nincs túl sok lehetőségem, így Amerikára gondoltam, tehát az au pair állás ebből a szempontból jobb lenne, viszont Kanadában össze tudnék gyűjteni annyi pénzt, hogy mehessek Amerikába egyenesen az egyetemre, ne csak egy tanfolyamra.

Tapasztalataitokat, véleményeiteket várom, ami megkönnyítené számomra ezt a döntést, mert most mindkettő annyira kecsegtető, viszont attól tartok, hogy rosszul is dönthetek.


Előre is köszönöm a válaszaitokat!


2011. ápr. 23. 11:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A lányom Amerikában van már évek óta. A legtöbb helyen többet várnak el,mint a hivatalos dolog. Ami még rosszabb,hogy ma már ott is nehéz munkát találni. Azonfelül lakást is kellene keresned,és fizetnek a rentet.

Inkább Kanadába mennék,főleg,ha van hol laknod.

2011. ápr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Amint írtam Amerikába au pairkedni mennék, amit azt jelenti, hogy szállásom és a fizetésem meg lenne oldva. Köszönöm a válaszodat! :)
2011. ápr. 23. 12:06
 3/12 anonim ***** válasza:
Én a helyedben inkább Kanadába mennék. Imádom USÁt, és nagy álmom, hogy egyszer kijussak oda [és remélhetőleg szeretnék ott is élni, remélem, hogy mikor majd arra jut a sor nekem, akkor már könnyebb lesz kijutni], de szerintem neked sokkal jobbak lennének a lehetőségeid Kanadában.
2011. ápr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Örülök, hogy ilyen őszinte voltál. (Nekem is nagy álmom az USA)
2011. ápr. 23. 12:53
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyértelműen Kanada. Ha ott megveted a lábad, pár év alatt felmutatsz valamit, még eldöntheted, hogy esetleg az USA-ba továbbállsz vagy sem. De most, első körben, ha már ilyen kedvesen invitálnak, én nem hagynám ki Kanadát.
2011. ápr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én egyértelműen Kanadát választanám. Sok sikert! Üdv. egy kanadai
2011. ápr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves kanadai!

Lehetne pár kérdésem, segítenél egy-két dologban? Nem minden tiszta a vízum-nemvízum dologgal kapcsolatban.

2011. ápr. 23. 15:05
 8/12 anonim válasza:
Nekem is óriási álmom az USA, viszont a te helyzetedben egyértelműen Kanada a jobb választás. Fogd fel úgy, hogy ez csak egy állomás az álmod valóra váltása előtt:))Sok sikert!
2011. ápr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én vagyok a kanadai, priviben szívesen válaszolok.

2011. ápr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Amerika nem egyenlő az USÁval. Amerika egy kontinens. Része az USA, Kanada, Kuba, Brazília stb.
2011. ápr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!