Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Szerintetek baj, ha valakinek...

Szerintetek baj, ha valakinek nincs honvagya?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 04:12
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Ez milyen kerdes?

Ebben semmi gyakorlatias informacio keres nincsen.

En leirom az en velemenyemet, mas leirja a sajatjat es? NEM szamit, hogy mi mit gondolunk. Az szamit, hogy te mit erzel, hogy a szived mit diktal.

Ha valaki azt irja, hogy akinek nincs honvagya az egy taplo, attol meg az nem ugy van.


En 8 eve elek az usa-ban es sosem volt honvagyam. Akkor sem volt, amikor 3 evig az uk-ban eltem. Szuleim meglatogattak ott is, itt is. En is hazalatogattam, de soha nem ereztem ugy egy percig sem, hogy "jajj de nagy a honvagyam..." es ez sosem votl "baj"!


Na jo, a turo rudi neha hianyzik, de ennyi ;)

2011. ápr. 4. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha beilleszkedsz valahol, és az otthonoddá teszed, akkor nem lesz honvágyad. Ez a helyes döntés jele, hogy megtaláltad a helyed a világban.
2011. ápr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Érdekes lehet ott élni. Nekem pl. kiskorúként nagyon hiányozna a magyar nyelv, de nem baj ha nincs honvágyad...
2011. ápr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Furcsa kérdés és furcsák válaszok is. A honvágy ugyanis manapság nem jelentkezik gyakran, hiszen mindenki saját elhatározásából utazgat vagy telepszik le másik országban. Ez pedig minden esetben átmeneti helyzet, vagyis mindenki nyugodtan számolhat a visszaút lehetôségével, ezért természetesen a honvágy, a hiányérzet nem lép fel számottevô mértékben.

Normális esetben akkor alakul ki a honvágya, ha a visszaút nem járható, akár politikai akár családi vagy anyagi okok miatt. Ez a legváratlanabb helyzetekben, egy-egy helyszín utáni vágy, egy-egy régi íz, illat esetleg hang hallatán lehet akár kínzó is, fôleg idôsebb korban.

A válasz tehát, nem baj, ha nem érzel honvágyat, de baj, ha elfelejted vagy pláne megtagadod, hogy honnan származol, mert a gyökereid oda kötnek és ez végigkíséri az életedet.

2011. ápr. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Nekem mindig honvágyam volt, mikor külföldön voltam, főleg ha huzamosabb ideig, pedig mindig jól éreztem magam, örültem az új környezetnek. A honvágy nálam néha azt is jelenti, hogy vágyon vissza a családomhoz, ahol felnőttem. Miközben van már sajátom is.

Sógornőim ikrek, már tizenéve külföldön élnek. Egyikőjük hazajön, ha csak teheti, akár egy hétvégére is, másikójuk mindig tud mondani kifogást, hogy miért nem jön, csak jó esetben egy évben egyszer.

Biztos függ attól, hogy ki mennyire ragaszkodik a szűkebb, tágabb családjához, régi ismerőseihez. Talán akinek lépten-nyomon honvágya van, annál nem érett még meg az elszakadás.

Szerintem egyik sem baj, ahogy az előttem szólók is írták. Inkább az a baj, ha valakinek honvágya van, mégse tud hazamenni, tartani a kapcsolatot a hozzátartozóival.

2011. ápr. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Hát nekem kiskoromban szokott honvágyam lenni ha nem othon alhattam vagy ha elutaztunk, de már nem, ső.

Nost szerintem nem baj ha valakinek nincs honvágya, mert ez azt jelenti, hogy beilleszkedett, othon ill. jól érzi magát.

2011. ápr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elso valaszolonak: jaj, turo rudi, ne is mond :))) nekem is hianyzik bar a magyar uzletekbe lehet kapni de nem az "igazi".


Kerdesre: En 3 eve elek Kanadaba, nagyon honvagyam van, minden nap meg kell kuzdenem vele. Orulj neki,hogy nincs ilyen problemad :)

2011. ápr. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem baj. Egyes embereknél meg is értem.
2011. ápr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!