Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Floridában lehet autót bérelni...

Floridában lehet autót bérelni fél éves jogsival?

Figyelt kérdés
A 25 év stimmel, a nemzetközi jogsit kiváltjuk, de a jogsim csak fél éves. Ott nincs erre vonatkozó megkötés?
2011. márc. 12. 17:19
 1/9 anonim válasza:
termeszetesen , ha elmultal 25 eves, olcsobb a biztositas, a nemzetkozi jogisitvany- nem er semmit- altalaban a auto berles az airporton -dragabb, a varosban olcsobb.ha olcsobb autot akarsz berelni a Budget, vagy a dollar rent a car ajalom. A usa ben nem lehet kezpenzben depositot fizetni, minden esetben legyen vagy bank/credit card od.altalaban a heti berles olcsob mint a nehany nap, es ha elore foglalsz jo ajalatot is adnak.
2011. márc. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos válaszodat, csak ezért kételkedtem:

[link]


Itt azt írják, hogy "Vezetői engedély: A bérautó átvételéhez nemzetközi vezetői engedélyre van szükség, amit az okmányirodákban lehet igényelni. A vezetői engedély csak ezzel együtt lesz érvényes. Ezek mellé még legalább 1 éves vezetési tapasztalatot határoznak meg."


Azt olvastam, hogy a nemzetközi már újabban nem kell, de hogy a minimum 1 éves jogsi se feltétel már, azt nem tudtam. Akkor ez biztos (nehogy ott érjen a kellemetlen meglepetés)?

A zöld kéz ment!:)

2011. márc. 12. 23:28
 3/9 A kérdező kommentje:
(Ez egy 2008-s cikk, amit linkeltem)
2011. márc. 13. 10:49
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]


Meg itt is azt írja, hogy kell az 1 éves jogsi minimum. Nem tudom, mennyire friss adatok ezek.

El vagyok keseredve - nehogy emiatt ne tudjunk kimenni..

2011. márc. 13. 12:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom Floridaban hogy megy, de Kaliforniabol most mentek haza a magyar ismerosok es az Enterprise csak ugy adta oda a kocsit, hogy a sofor bemutatta a nemzetkozi jogositvanyat.

Az auto berlesehez szukseg volt egy bank kartyara (nekik CIB bankos VISA kartyajuk volt). Ez csak azert szukseges, hogyha utolag kiderul, hogy hianyzik egy ules mondjuk, akkor azt a kartyara terhelik ra. Amugy amikor visszaviszed a kocsit, akkor lehet keszpenzben is fizetni.


Tenyleg olcsobb, ha joelore lefoglalod. Altalaban csak egy emilcimet vagy telefonszamot kernek a foglalashoz es online is lehet fogalani.

2011. márc. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kerj az okmanyirodatol nemzetkozi jogsit. Remelhetoleg azon nem lesz rajta, hogy a magyar jogsit azt mikor kaptad. Amugy el lehet jatsznai azt, hogy habar nemzetkozi jogsit csak mostanaban csinaltattal, rendes jogsid mar volt evekkel ezelott is (amit persze otthon hagytal:)

Ha van penzed es kotsz a berautora biztositast (ami altalaban 20 dodo) akkor nem hiszem, hogy a ceg ne adna oda a kocsit.

2011. márc. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kicsit megkönnyebbültem, ezen múlna az egész út!:)
2011. márc. 14. 22:58
 8/9 A kérdező kommentje:
És ez tuti, hogy a nemzetközin nincs a saját jogsi megszerzésének dátuma?
2011. márc. 14. 23:00
 9/9 anonim ***** válasza:
lehet, csak drágábban fogják adni a kocsit szerintem. Vagyis nekünk a kanári szigeteken nekem friss jogsival nagyon drágán akarták adni a kocsit. Faternek nagyon olcsón odaadták.
2011. márc. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!