Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanada vs. USA - Ti hogy...

Kanada vs. USA - Ti hogy dontenetek?

Figyelt kérdés
A helyzetem egyedi.Kanadaba,Calgaryba elek 7 honapja.A baratomnak olyan mazlija van,hogy talalt egy munkaadot aki munkavallalasi engedelyt intez neki,par ev mulva pedig atadja neki jol mukodo ceget.Hatalmas lehetoseg nagyon boldogok vagyunk.Viszont nem nyerte el tetszesunket se a varos,se Kanada.Tul nyugodt,viszont tetszik a jo kozbiztonsag.Nembiztos hogy maradnank.Gondolkozunk Kalifornian,ott is LA.Soha nem jartunk ott,de vonz a tenger es a meleg eghajlat.1 eve meg Floridaba,Miamiba akartunk menni,de itt kotottunk ki mert itt elnek rokonok,o altaluk ide tudtunk jonni.Nemtudjuk mitevok legyunk.Meg az even megkapjuk a munkavallalasit.Maradjunk vagy menjunk USA-ba???Ti mit tennetek?Ahogy irtam a jovore nezve itt jok a kilatasaink.Tudtok esetleg jobb helyet USA-ba mint Kalifornia?Koszi a segitseget elore is!
2010. nov. 19. 17:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Calgary nem egy rossz hely..


De ha nem vagy szerelmes Kanadába, legalább addig maradj még egy jó egzisztenciát teremtesz magadnak..

Tegyetek félre sokat..


És csak akkor induljatok el, ha meg van a munkaajánlat, és a vízum/zöldkártya..


Mert az USA-ba még nehezebb külföldiként munkához jutni mint Kanadában.


Sőt ha felmondtok Kanadában, és később vissza akarnátok menni, nem biztos hogy találnátok megint munkaadót..


Ha meg permanent residentek vagytok, akkor nincs ilyen nagy probléma, de ugrálni a bizonytalanban nem szabad..

2010. nov. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Koszonom nektek a nagyon sok hasznos tanacsot!

Ugy latom meggondoljuk mi ezt az USA dolgot.

Koszi megegyszer!

Szep napot mindenkinek!

2010. nov. 27. 00:30
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia! En Seattle-ben elek jelenleg, de szuletett californiai vagyok, es azt kell mondjam, hogy olyan, mint a filmeken!:) Allandoan ragyogo napsutes, tengerpart, jokedvu gimnazistak:) Bar egy ido utan megszokod, hogy a tengerparton elsz, es alig fogsz lejarni a tengerhez! Ez eleg furcsa, mi gyakran jartunk at mexicoba nyaralni, mikor kisgyerek voltam, es ott minden nap a parton toltottunk, de mikor otthon voltunk nem mentunk oda, vagy csak alig.

Szoval california tenyleg fantasztikus, nekem a mai napig konnybe labad a szemem, ha belegondolok, hogy az esos Seattle-ben elek, ahol alig sut a nap, allandoan felhos az eg es hideg van.

En Kanadat nem szeretem, mert nekem tul "europai", en meg europat csak nyaralaskent szeretem:) De ezt ti dontitek el, hogy nektek melyik tetszik jobban. Ott is vannak nagyobb varosok pl Toronto vagy Vancouver es pl british columbia teljesen USA-szeru, egyaltalan nincs europa erzesed ott. Vagyis nekem soha sem volt.

Bocsi, hogy ennyit meseltem, csak gondoltam hatha egy amerikai velemenye segit:) Az anyagi dolgokat meg teljesen kihagytam, ne feledkezzetek meg rola, hogy mekkora lehetoseg ez. Raadasul calgary es vancouver kozott alig van 500 merfold, nincsenek olyan messze egymastol. Szerintem megerne megnezni magatoknak azt a varost, hatha:)

2010. nov. 28. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!